Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kocia karma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kocia karma

    Witam, macie koty?
    Czym je karmicie? Mój to straszny niejadek, już nie daję rady. Jadłby tylko ryby, które jak wiadomo wcale dla kota najzdrowsze nie są. Możecie polecić jakieś kocie jedzonko?
  •    
       

    #2
    nasz kot tez wydziwia, normalnie dostaje sucha karme (cshida czy jakos tak z lidla) i je ale jak dostanie swierzej rybki czy puszke czy saszetke to jest 3 dniowy strajk i nie je karmy suchej. wiec moim zdaniem trzeba kota przetrzymac. nasza ma 4 lata i calyczas tak sie zachowuje, no moze strajki juz sa jednodniowe
    kot to cwaniak trzeba go przetrzymac, a nic mu nie bedzie jak nie zje to jest jego wybor

    trzeba uwazac na te super markowe karmy bo one w pewien sposob uzalezniaja, ale jak nie dostana tego pare dni to i tak zjedza cos innego

    Skomentuj


      #3
      No właśnie mój to by tylko suchą jadł, ale to chyba nie najzdrowiej. A jakie saszetki dajesz?

      Skomentuj


        #4
        zreguly kitikat bo sa tanie rozne smaki,ale i tak sa mieszane z suchą.
        no to kot mojej mamy i juz z nimi nie mieszkam,teraz kupila jakas mieszanke kaszy i miesa, ale o golnie moj kot wylazi na dwor i czasem nic nie chce bo upoluje jakiegos ptakaale w domu glownie na suchej, i to zwyklej +resztki z obrabiania miesa ryb (mimo ze kastrowana samiczka)

        Skomentuj


          #5
          ja kupuję saszetki gourmet perle (raz dziennie dostaje) i suchą karmęrupina albo royal canin dla kastratów. uważam, że to dobra dieta, te karmy są dobre jakościowo i warto w nie zainwestować, dla zdrowia zwierzaka.

          Skomentuj


            #6
            Mój ma jedną suchą ulubioną i twardo się jej trzyma, więc chyba nie będę zmieniać. Upolować to nic nie upoluje bo wychodzi tylko na balkon i to tylko wtedy, gdy jest ciepło i terakota nagrzana, taki książę...
            Do whiskasa nie mam jakoś przekonania, kiepskie opinie o nim czytałam. Ale tych Gourmet Perle to może spróbuję. A ile kosztują i gdzie się je kupuje? W zoologicznym czy w markecie?

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
              nasz kot tez wydziwia, normalnie dostaje sucha karme (cshida czy jakos tak z lidla).....

              trzeba uwazac na te super markowe karmy bo one w pewien sposob uzalezniaja, ale jak nie dostana tego pare dni to i tak zjedza cos innego
              mój też na tej z lidla - tylko raz kupiłam "o smaku ryby" - no śmierdziała mi i chociaż kocurowi smakuje to więcej takiej nie dostał
              chociaż nie jest wybredny - ogólnie jak nie jestem w lidlu to kupuję jakąkolwiek (byle nie rybna) i też jest ok

              no i sobie sam mięsko nałapie a i czasem mi przyniesie (może myśli, że ja też takie lubię )

              ogólnie je co dam - z gotowych to tylko ta coshida (czy jakoś tak)
              a tak jakieś resztki obiadowe dziś parówkę jadł - bo mała jadła i kocur się "poczęstował"

              saszetki czasem wiscas

              ps zamówiłam kiedyś karmę na próbę wiscas - dostałąm chyba z trzy paczki - za darmo - tyle że to dla małego kotka tak chyba do pół roku
              koleżanka niedawno zamawiała ale odpisali że już nie mają

              poszukam adres = może którejś się uda


              https://www.rosnij-zdrowo.pl/ znalazłąm
              Last edited by anetakam0; 05-02-2009, 23:55.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                hmm, whiskas to nie jest dobra karma jakościowo, te z lidla też tragedia... przecież tam prawie nei ma mięsa, za to jest duuuużo innych niepotrzebnych składników. porównajcie składy suchych karm np. z puriną pro plan - 10 razy więcej mięsa...

                co do gourmeta to ja kupuję większe ilości przez internet, razem z suchą karmą - tak mi najwygodniej. ale w kakadu widziałam całe półki tych puszeczek i saszetek.

                Skomentuj


                  #9
                  Kupiłam dziś rano tę saszetkę Gourmet perle i doznałam szoku - nie spodziewałam się, że można tak szybko jeść... Polecam, jeśli macie wybredne kotki z ekskluzywnym podniebieniem...

                  Słoneczko, daj może namiar na jakiś sprawdzony sklep w necie, bo chętnie kupię większą ilość

                  Skomentuj


                    #10
                    ja kupuję zwykle w krakvecie - można spokojnie polecić ten sklep
                    u mnie w domu też miska błyskawicznie pusta jak daję te saszetki :P

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Dzięki, pewnie skorzystam. Na razie byłam w Kakadu i zakupiłam na najbliższe 2 tygodnie. Jutro podam kaczkę...

                      Czy to prawda, że koty nie powinny jeść surowych ryb?

                      Skomentuj


                        #12
                        Szukałam, szukałam aż wreszcie znalazłam tego cudnego kotka z reklamy
                        http://www.youtube.com/watch?v=dpzxArXOsKc

                        Skomentuj


                          #13
                          o surowych rybach wiem tyle, że u kotów kastrowanych / sterylizowanych coś z ryb odkłada się jako piasek w drogach moczowych, więc nie zaleca się podawania kotom surowych ryb... jeśli już to raz na jakiś czas gotowaną.

                          bardzo lubię tę reklamę gourmet którą wrzuciłaś, szkoda że taka krótka! bo kot jest piękny, baaardzo elegancki
                          i jak Twój kot, je?

                          Skomentuj


                            #14
                            Je aż się uszy trzęsą. I chyba najbardziej smakuje mu kaczka, chociaż do końca nie wiem jak to ocenić, chyba tylko po szybkości z jaką opróżnia miskę

                            Skomentuj


                              #15
                              no to fajnie

                              ja sama nie wiem co u mnie smakuje najbardziej. chyba wszystko

                              są karmy na które mały kręci noskiem, że hej, mimo, że niby dobre, zbilansowane...? a inne koty tę samą saszetkę zjadają aż miło popatrzec. nie wiem od czego to zależy. grunt, że je - tym się pocieszam

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X