Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak zaradzić wilgoci w kuchni?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak zaradzić wilgoci w kuchni?

    Właściwie w temacie wątku wyraziłam problem, z którym się borykam. Od pewnego czasu na ścianach, głównie w rogach, tworzą się ciemniejsze plamy. Wietrzenie nic nie daje, ściany były raz zamalowywane, ale to tylko poprawiło sytuację tylko na jakiś czas. Mam stary okap, ale ten niewiele daje, poza tym okrutnie głośno pracuje i działa mi na nerwy. I w sumie to nie wiem, czy powinnam zakupić jakiś nowy, czy jest jakiś inny sposób na zaradzenie temu, domyślam się bowiem, że to wina wilgoci, czasami w kuchni jest jak w ukropie. Z drugiej strony na duży wydatek też nie mogę sobie pozwolić. Dałoby się coś kupić za kilkaset złotych? Okap tak w granicach 50-60 cm szer. Macie jakieś pomysły?
  •    
       

    #2
    Odp: Jak zaradzić wilgoci w kuchni?

    Najlepiej byłoby kupić albo nowy okap, albo filtr węglowy, który najzwyczajniej mógł się zapchać po wieloletnim użytkowaniu. xxx znajdziesz dobrej jakości takie produkty, z których ja też jeden zamówiłam. Oczywiście filtry mają różne zastosowania oraz właściwości i nie każdy pasuje do każdego okapu, dlatego najlepiej zapoznać się dokładnie z ich parametrami przed zakupem.
    Last edited by gagatka; 13-07-2020, 15:55. Powód: link

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak zaradzić wilgoci w kuchni?

      Może warto pomyśleć o ociepleniu ścian w domu, wtedy na pewno wilgoci będzie mniej.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak zaradzić wilgoci w kuchni?

        Ja bym się zastanowiła nad zmianą aranżacji. Być może macie w mieszkaniu ustawienie, które nie sprzyja dobrej wentylacji? Częstym błędem jest położenie mebli zbyt blisko ściany. Sprawdź sobie, jak wybrać odpowiednie meble na wymiar do salonu[/URL] i zainspiruj się przed remontem
        Last edited by gagatka; 13-07-2020, 15:55. Powód: link

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak zaradzić wilgoci w kuchni?

          Na innych forach już patrzyłeś? Jeżeli nie to musisz od tego zacząć.
          Rodzimy się bowiem i umieramy sami, a ci, którzy towarzyszą nam po drodze, zwykle będą musieli wybrac własną.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak zaradzić wilgoci w kuchni?

            Okap to podstawa, odkąd mam electrolux hob2hood nie muszę pamiętać o włączaniu go bo sam to za mnie robi przy gotowaniu para jest efektywnie wciągana i w kuchni nie ma takiej wilgotności

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak zaradzić wilgoci w kuchni?

              Można też zamontować pochłaniacz wilgoci. Koleżanka miała go u siebie i dawał radę.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak zaradzić wilgoci w kuchni?

                Można i tak, ale pewnie warto byłoby też pomyśleć o odpowiedniej wentylacji kuchni? Sporo się tam gotuje i pary wodnej nie brakuje. A jak nie ma gdzie ulecieć, to się gromadzi, a potem może się przez to rozwijać grzyb i pleśń.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak zaradzić wilgoci w kuchni?

                  Dobra wentylacja kuchni i wydajny okap to podstawa. Tak nam powiedział pracownik, kiedy zamawialiśmy meble do kuchni. Bez tego na wilgoć ciężko zaradzić i nawet najlepsze meble, w końcu mogą nie wytrzymać.
                  Last edited by gagatka; 13-07-2020, 15:54. Powód: link

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X