Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie radzę sobie z niemowlakiem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

    Napisane przez lucyna84 Pokaż wiadomość
    U nas nigdy programowannia godzinnego nie było. Z racji tej, że jak córka miała dwa miesiące wróciłam na aerobik wieczorami, ze względu na nasze częste wyjazdy wakacyjne oraz odwiedziny znajomych czy rodziny nigdy nie mieliśmy stałej pory kąpieli. Zwykle kąpaliśmy ją między 20:30 a 22:00 i tak jest do dzisiaj. W ciągu dnia o róznych porach jemy obiad, śniadanie, bo róznie wstajemy, wracamy ze spacerów itp. Ale nie zauważyłam żadnych problemów wynikających z tego.
    Czasami niektóre dzieci bardzo fajnie przyzwyczajają się do trybu życia rodziców. Ale większość z nich lubi stałość

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

      Dzieci lubią mieć schemat dnia, łatwiej się wtedy odnajdują i są spokojniejsze, oczywiście nie trzeba pilnować godzin co do minuty

      Skomentuj


        #18
        Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

        U nas ten schemat dnia tez był wprowadzony i to nam bardzo pomogło. Wieczorem była kąpiel, jedzenie, kołysanka i spanie. Starałam się też o jednakowych porach wychodzić z synkiem na spacery. Zazwyczaj spał na nich. Ale za czym doszliśmy do tego etapu to trochę się nastresowaliśmy, bo mały płakał a my nie wiedzieliśmy o co chodzi.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

          W ciąży dużo czytałam poradników i właśnie wydawało mi się trochę śmieszne jak pisali o tym rytmie dnia ale teraz wiem że to na prawdę bardzo ważne

          Skomentuj


            #20
            Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

            Ja tez nie znałam prawdziwego życia w domu z niemowlakiem. O wielu rzeczach czytamy, ale dopiero jak zostaniemy rodzicami wiemy co nam chciał autor danego podręcznika przekazać.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

              Moim zdaniem wiele rzeczy po prostu samo przychodzi. Poza tym nie ma jednej reguł na opiekę i wychowanie dziecka

              Skomentuj


                #22
                Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

                Jak to mówią, doświadczenie czyni mistrza. Ja też wielu rzeczy nie wiedziałam, nie umiała, ale z czasem podłapałam i nauczyłam sie. Trzeba przekonac sie na własnej skórze jak to jest.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

                  ja też o niektóre rzeczy radziłam się mojej mamy albo siostry, o a np. moja teściowa podpowiedziała mi sposób na odparzenia z mąką ziemniaczaną

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

                    Chyba kazda matka ma taki etap, ze nie radzi sobie z dzieckiem. Zaczynamy funkcjonować w nowej roli i nie zawsze to co pokazują w tv ma się do rzeczywistości. Najgorsze sa nieprzespane noce i to że jak nie jesteśmy wyspani to w dzień zaczynamy się denerwować. Ale wiem, ze z czasem będzie lepiej i lepiej.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

                      Najlepiej byłoby zagonić kogoś także do opieki. Samemu czasami jest ciężko , a jak dzieciaczek nie chce spać, to już w ogóle trudno.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

                        Czasem jest to początek depresji. Nie warto tego bagatelizować. Jeśli wstydzi się iść do psychologa, to zerknij sobie tutaj https://psychomedic.pl/psychoterapia-przez-skype/ . Terapia przez Skype też jest skuteczna i łatwiej podjąć decyzję o tego typu wizycie.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

                          Droga Lelu-01, nie martw się, bo nie warto. Smutna mama, to i maluch markotny. Brzmi banalnie, ale coś o tym wiem, bo czytając Twój wpis pomyślałam "to o mnie pół roku temu". Córeczka robiła to samo, a ja byłam załamana. Koleżanka przychodziła do mnie, żeby ją na chwile "przejąć" z moich rąk, żebym zjadła śniadanie i umyła zęby... Pediatra, neurolog itd... Płacze, problemy z zasypianiem skończyły się po 4 miesiącu. Nie wiem, czy przeszły same z siebie, czy jednak coś zadziałało, ale zbiegły się w tym czasie też dwie rzeczy: podawałam Delicol i uparłam się na zrobienie badania moczu (po poradzie neurologa, mimo braku przychylności pediatry). W mocz wyszły liczne bakterie, Mała dostawała antybiotyk i wszystko wróciło do normy. Od tego czasu córeczka jest pogodnym dzieckiem. Zaczęłam normalnie z nią chodzić na spacery, a nie wracać niosąc niemowlę w jednym ręku i pchając wózek drugim. W nocy nadal budzi się często (ma 11 miesięcy i wstaje ok. 5 razy na karmienie piersią), ale na krótko, zje i idzie grzecznie spać do łóżeczka. Dasz radę!

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

                            to może warto zapytać jakiegoś psychologa dziecięcego albo pedagoga, jak z dzieckiem postępować.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

                              ja miałam też na początku wiele razy prawie stany depresyjne, bo nie wiedziałam co dolega mojemu dziecku. Prawda jest taka, że wychowanie i opieka nad dzieckiem nie jest łatwa...
                              No z czasem zdajemy sobie coraz większą sprawę z tego, ale zaczynamy też to akceptować. Nie jesteśmy idealne nie znamy odpowiedzi na każdy temat. Myślę, że i Twoje problemy w końcu się skończą.Pamiętaj- dziecko to najpiękniejsza rzecz w Twoim życiu!~
                              Ale jednak jeżeli nie radzisz sobie z własnymi lękami- to może warto faktycznie skonsultować się z psychologiem.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Nie radzę sobie z niemowlakiem

                                Napisane przez mileymila Pokaż wiadomość
                                ja miałam też na początku wiele razy prawie stany depresyjne, bo nie wiedziałam co dolega mojemu dziecku. Prawda jest taka, że wychowanie i opieka nad dzieckiem nie jest łatwa...
                                No z czasem zdajemy sobie coraz większą sprawę z tego, ale zaczynamy też to akceptować. Nie jesteśmy idealne nie znamy odpowiedzi na każdy temat. Myślę, że i Twoje problemy w końcu się skończą.Pamiętaj- dziecko to najpiękniejsza rzecz w Twoim życiu!~
                                Ale jednak jeżeli nie radzisz sobie z własnymi lękami- to może warto faktycznie skonsultować się z psychologiem.
                                Zdecydowanie zgadzam się. Jeśli czujemy, że sami sobie nie radzimy warto reagować od razu i porozmawiać ze specjalistą. Jednak doświadczenie to ogromna siła. Nie ma też co próbować być idealnym, bo takim nikt nie jest. Dbajmy o dzieci, ale pamiętamy też o sobie. Bo to my - mamy dla naszych dzieci jesteśmy bardzo ważne.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X