Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

piwo bezalkoholowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: piwo bezalkocholowe

    fasOla08- kochana napisałam "ŻART" oczywiscie moja lekarka zazartowała o tym kielichu, zaleciła ruch a gdybym naprawde zle się czuła filizanke kawy
    A jesli chodzi o alkohol w ciązy czy po ciązy ,jestem na nie !!!!!!!!Kazda ma swoj rozum i niech postepuje wedle sumienia


    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: piwo bezalkocholowe

      Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
      fasOla08- kochana napisałam "ŻART" oczywiscie moja lekarka zazartowała o tym kielichu, zaleciła ruch a gdybym naprawde zle się czuła filizanke kawy
      A jesli chodzi o alkohol w ciązy czy po ciązy ,jestem na nie !!!!!!!!Kazda ma swoj rozum i niech postepuje wedle sumienia

      ja nie pisałam bezpośrednio do Ciebie znam wiele takich mam, które miały taką wymówkę do wypicia







      Skomentuj


        #33
        Odp: piwo bezalkocholowe

        Napisane przez pati000 Pokaż wiadomość
        ehehehe Evelinek trochę się zagalopowałaś... my tu mówimy, o jednej lampce wina która ma ok 6-18% alkoholu w sobie ;] bez przesady... Przecież przy ciąży zagrożonej żadna przyszła matka sobie by nie pozwoliła na jakikolwiek alkohol! Nie musisz mi tu wypisywać błyskotliwych ripost, ja doskonale się orientuję w temacie.
        A tak nawiasem mówiąc - skoro alkoholu pod żadnym pozorem nie można tknąć w czasie ciąży? nawet o tym minimalnym stężeniu alkoholu, bo można poronić albo dojdzie do urodzenia martwego płodu, too ty się nie bałaś pić tego piwa bezalkoholowego w ciąży? ty miałaś dwie kruszynki w brzuszku skoro jesteś po resocjalizacji powinnaś wiedzieć że każde piwo - NAWET TO BEZALKOHOLOWE ma w sobie alkohol.
        Uważam temat za zamknięty z mojej strony - każda matka czytając te wypowiedzi powinna znaleźć puentę tego wątku. Każda z nas chce być idealną matką, najlepszą dla swojego dziecka, i każda z nas powinna wiedzieć, na ile siebie za i na ile możne sobie pozwolić, oraz jakie ewentualne konsekwencje może z tego tytułu ponieść.
        widze ze nie wzielas tego do serca, a szkoda. Koniec tematu bo chyba to nei forum do klotni prawda? Koncze udzial w tym wątku

        Skomentuj


          #34
          Odp: piwo bezalkocholowe

          Wydaje mi sie ze troszke ostre slowa polecialy.. wiadome kazdy ma swoje zdanie i bedzie postepowal wedlug swoich racji. Jesli ktoś pije w czasie ciazy piwo bezalkoholowe czy wino jego sprawa mowi o tym lekarzowi ok.. Zawsze mnie nurtowała jedna rzecz.. dlaczego te tzw pijaczki, kobiety ktore na prawde nie szanuja sie podczas ciazy, bo wiadome ciaza byla tzw"wpadka" nie biora zadnych witamin gdyz dla nich liczy sie tylko to zeby sie napic rodza zdrowe dzieciaczki i pozniej je zostawiaja lub dzieci te zyja w nedzy znam mnostwo takich przypadkow.. to smutne...

          Skomentuj


            #35
            Odp: piwo bezalkocholowe

            Napisane przez agniecha1793 Pokaż wiadomość
            Wydaje mi sie ze troszke ostre slowa polecialy.. wiadome kazdy ma swoje zdanie i bedzie postepowal wedlug swoich racji. Jesli ktoś pije w czasie ciazy piwo bezalkoholowe czy wino jego sprawa mowi o tym lekarzowi ok.. Zawsze mnie nurtowała jedna rzecz.. dlaczego te tzw pijaczki, kobiety ktore na prawde nie szanuja sie podczas ciazy, bo wiadome ciaza byla tzw"wpadka" nie biora zadnych witamin gdyz dla nich liczy sie tylko to zeby sie napic rodza zdrowe dzieciaczki i pozniej je zostawiaja lub dzieci te zyja w nedzy znam mnostwo takich przypadkow.. to smutne...
            może i są zdrowe (fizycznie) ale uwierz mi nie do końca z ich psychiką jest OK, ilorazem inteligencji zazwyczaj tez nie grzeszą. To się tak tylko wydaje, że nic im się nie dzieje, ale to pozory. Dzieci rodzą się z tzw zespołem FAS i są to cechy nabyte własnie w wyniku picia przez matkę alkoholu. Tak na prawdę nie wiadomo jaka ilość jest już szkodliwa, więc nie ryzykujmy. Dla ciekawych podaję link do poczytania o tym zespole i jego charakterystycznych cechach : http://www.biomedical.pl/ciaza/fas-z...ndrome-39.html







            Skomentuj


              #36
              Odp: piwo bezalkocholowe

              Ja nie wypiłam ani łyka % i przy kolejnej ciąży też nie zamierzam !!



              Skomentuj


                #37
                Odp: piwo bezalkocholowe

                każde piwo bezalkoholowe ma jakieś ilości alkoholu, więc takiego tez nie powinno się pić

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: piwo bezalkoholowe

                  Właśnie, że nie prawda. Piwo bezalkoholowe nie ma alkoholu. Przecież inaczej by nie można było używać takiej nazwy. To podobnie jak produkty bezglutenowe. Poczytajcie sobie zresztą ten artykuł na Hellozdrowie: hellozdrowie.pl/jedzenie/piwo-vs-piwo-bezalkoholowe Przedstawiają tutaj pozytywny wpływ picia bezalkoholowego, które jest o wiele zdrowsze niż zwykłe piwo i MOGĄ go pić kobiety w ciąży.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: piwo bezalkoholowe

                    Uważam, że każda ilość alkoholu w ciąży jest zabroniona. Widzę, że wiele mam tutaj dobrze powiedziało - każdy odpowiada za siebie i za swoje decyzje. Często to, że dziecko rozwija się normalnie nie świadczy o tym, że tak będzie zawsze.

                    Tak samo jest z papierosami. Znam dzieci matek, które w ciąży paliły i teraz w życiu dorosłym te dzieci zaczynają mieć problemy, np. z astmą.

                    Wydaję mi się, że długo żyjemy i czy naprawdę wyrzeczenie się alkoholu na rok to tak dużo dla naszych szkrabów?

                    Ja w ciąży przeżyłam już dużo imprez i zawsze śmiałam się, że robię sobie drinka bezalkoholowego, czyli tak zwany sok z gumijagód (pomieszany sok bananowy i sok porzeczkowy). Moich znajomych zawsze to bawi i nie czuje się wobcowana na imprezach. Myślę, że nie potrzebuję alkoholu, żeby dobrze się bawić.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: piwo bezalkoholowe

                      A piwo bezalkoholowe jest często tylko z nazwy - warto czytać etykietki i wówczas często okazuje się, że jednak to piwo jakiś procent alkoholu w sobie ma...

                      Kiedyś z ciekawości zaczęłam czytać etykietki piw - polecam.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: piwo bezalkoholowe

                        według mnie piwo bez czy z % szkodzi - i takie jest moje zdanie, ja nie pije i przed ciążą też nie piłam więc u mnie problem rozwiązał się sam i myślę, że każda przyszła matka potrafi sobie odmówić nawet to piwo bezalkoholowe dla dobra maluszka

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: piwo bezalkoholowe

                          Ja oczywiście jestem przeciw spożywaniu alkoholu w ciąży, ale z drugiej strony 2 czy 3 łyki nie zrobią dziecku krzywdy. Ja jak miałam wielką ochotę wypiłam trzy łyki piwa bezalkoholowego, resztę wylewałam albo komuś oddawałam. Dziecku nic nie jest. Moja mama jak była ze mną w ciąży piła zwykłe piwo, oczywiście też dwa łyki i dziękuję. I jakoś nic mi nie jest i niczego mi nie brakuje. Nie dajmy się zwariować. Tak samo jak nie pić kawy, przecież też szkodzi. Dwa łyki na tyle miesięcy nikomu nie zaszkodzą.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: piwo bezalkoholowe

                            Podobno nie zaszkodzi ale ja wolałam nie wlewać w siebie tej chemii. jeśli już tu lepiej wybrać piwko która ma 0 % a nie gdzie jest napisana zawartośc alkoholu poniżej 0,5%

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: piwo bezalkoholowe

                              Niby bezalkoholowe, a zawiera alkohol. Ja nie przepadam za alkoholem, a tym bardziej teraz jak jestem w ciąży, nawet zapach piwa mnie drażni a co dopiero picie

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: piwo bezalkoholowe

                                Myślę, że od każdej z nas zależy, ile jesteśmy w stanie dać swojemu nienarodzonemu dziecku i jak wiele dla niego poświęcić. Same musimy sobie odpowiedzieć co jest ważniejsze - nasze maleństwo czy nasza zachcianka.
                                Ja osobiście nie tykam alkoholu..nawet tego teoretycznie bezalkoholowego bo jednak zawiera te 0,5 procenta alkoholu. Za długo czekałam na ciąże żeby teraz stworzyć jakiekolwiek zagrożenie.
                                Jednak od czasu do czasu i mnie łapie ochota na takie piwne smaki..ale jedyne piwo na jakie sobie pozwalam, to takie, które nie zawiera wogóle alkoholu..0,00 %. Innego bym nie ruszyła :-)
                                Jak już nie możecie się oprzeć to polecam BAVARIĘ, jedyne piwo dla kobiet w ciąży. Może nie smakuje identycznie jak piwo ale ma bardzo zbliżony smak i co ważne, naprawdę jest bezalkoholowe.
                                Jeśli zaś chodzi o lampkę wina to jak najbardziej tak..ale...znowu bezalkoholowego. Teraz na rynku jest kilka marek, które robią takie wino. Nie jest może najtańsze ale jeśli mamy ochotę na wino, a nie chcemy ryzykować zdrowiem maluszka to może warto je zakupić?!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X