Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sucha skóra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Sucha skóra

    Witam.. Jestem tu pierwszy raz.. Moja 10-cio miesięczna córka ma takie suche placki na nadgarstkach, nóżkach, buziaku. Nasz pani pediatra najpierw stwierdziła że to skaza białkowa no to obie odstawiłyśmy mleko (mała jest na piersi), kazała nawilżać ale od tego tylko się pogarszało, następna diagnoza to azs, przepisała maść Laticort ale bałam się smarować bo wyczytałam że to nie bardzo odpowiednie dla takiego malca więc poszłyśmy do dermatologa i stwierdził że to alergia na sól i kolejna maść ze sterydami Triderm.. nie wiem czy Ją tym smarować, oczywiście odstawimy sól całkowicie i poczekamy co z tego wyjdzie. mała od początku była kąpana w oilatum i nic Jej nie zmienialiśmy.. Lekarze zamiast dobrze zbadać skórę to tak faszerują dzieciaczki czym się da.. Córka ma to już od 3 mscy dlatego się martwię Miała któraś z Was podobny przypadek ze swoim maluchem?
  •    
       

    #2
    Odp: Sucha skóra

    Najlepiej używać naturalnych preparatów do pielelęgnacji skóry. Oliwa z oliwek zaaplikowana na skórę przynosi prawdziwa ulgę. Mozna jej również uzywać do kąpieli.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Sucha skóra

      mój maluszek miał suchą skórę i lekarka kazała mi ją smarować jakąś specjalną maścią, ale ja nie robiłam tego, chciałam by sama się zaczęła nawilżać i się udało, teraz skóra jest ok

      Skomentuj


        #4
        Odp: Sucha skóra

        Ile lekarzy tyle opinii, ale zgadzam się, że bardzo często po prostu przepisują maść za maścią W sumie wszystko zależy od tego jaka jest przyczyna suchej skóry bo u nas np. Jak mała miała wysypkę to smarowaliśmy emolientami i przechodziło, z kolei jak pojawiły się czerwone plamy to pomogła mąka ziemniaczana.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Sucha skóra

          Bazpieczne i na prawde nawilżające są kąpiele w kleiku z siemienia lnianego, naturalny sposób a dobrze pielęgnuje skórę dziecka

          Skomentuj


            #6
            Odp: Sucha skóra

            Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
            Bazpieczne i na prawde nawilżające są kąpiele w kleiku z siemienia lnianego, naturalny sposób a dobrze pielęgnuje skórę dziecka
            Tego nie znałam. A jak taką kąpiel przygotować, tzn. jakie proporcje? ja słyszałam tylko o działaniu mąki ziemniaczanej

            Skomentuj


              #7
              Odp: Sucha skóra

              Kupujesz siemię lniane, zalewasz gotącoą wodą i czekasz, na górze pojawi sioę taka hmm jakby galaretka i albo to zbierasz albo przez siteczko odsączasz same zierenka i resztę dajesz do wanienki

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Sucha skóra

                Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                Kupujesz siemię lniane, zalewasz gotącoą wodą i czekasz, na górze pojawi sioę taka hmm jakby galaretka i albo to zbierasz albo przez siteczko odsączasz same zierenka i resztę dajesz do wanienki
                aha, ok i dzięki. Muszę to wypróbować, bo moim zdaniem domowe sposoby są najlepsze, przynajmniej u mnie zawsze się sprawdzały

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Sucha skóra

                  skorzystaj, powinnaś być zadowolona Co do mąki ziemniaczanej to u nas najbardziej pomaga na odparzenia na pupie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Sucha skóra

                    Dokładnie tak, mąka ziemniaczana już nie raz dała ulgę w cierpieniu nie tylko mojemu dziecku ale również mi, kiedyś poszłam na solarium i tak przesuszyłam skórę i ją podrażniłam, że moja mama przygotowała mi kąpiel z mąką ziemniaczana i muszę się przyznać, że mogła bym wtedy cały dzień przeleżeć w tej kąpieli nie ma to jak sprawdzone sposoby naszych mam lub babć

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Sucha skóra

                      I u nas mąka ziemniaczana jest uzywana. Polecam, bo synek po niej ma bardzo fajną skórę. Dodatkowo likwiduje wszystkie zaczerwienienia na pupci.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Sucha skóra

                        Napisane przez loozak11 Pokaż wiadomość
                        Dokładnie tak, mąka ziemniaczana już nie raz dała ulgę w cierpieniu nie tylko mojemu dziecku ale również mi, kiedyś poszłam na solarium i tak przesuszyłam skórę i ją podrażniłam, że moja mama przygotowała mi kąpiel z mąką ziemniaczana i muszę się przyznać, że mogła bym wtedy cały dzień przeleżeć w tej kąpieli nie ma to jak sprawdzone sposoby naszych mam lub babć
                        ooo właśnie, o tym nie pomyślałam i stosowałam ją u dziecka ale przyznam szczerze, że jeszcze nigdy u siebie. Dzięki za wskazówkę. Myslę że jak pomogło po solarium to i może ogólnie pomaga przy poparzeniach słonecznych

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Sucha skóra

                          - wietrzmy często pokój maluszka,
                          - stosujmy kosmetyki ze wszelkimi emolientami
                          - niech dziecko dużo pije
                          - nie przegrzewajmy maluszka

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Sucha skóra

                            My kiedyś dostaliśmy puder, ale on nie sprawdził sie tak dobrze jak mąka ziemniaczana. Po pudrze został nam tylko pojemnik, do którego dodaję mąki.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Sucha skóra

                              Ja nie stosuje takich domowych metod w pielęgnacji skóry mojego dziecka. Na swojej skórze mogę eksperymentować do woli, ale jeśli chodzi o moje dziecko, to używam tylko sprawdzonych i dobrych kosmetyków, a także bardzo dużo czytam o pielęgnacji skóry dziecka. Niedawno zaczęłam też czytać artykuły dostępne na tej stronie i powiem Wam, że wiele się z nich dowiedziałam. Wiem na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki dla dziecka i nie popełniam już błędów.
                              Last edited by disne; 18-06-2020, 13:22. Powód: link

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X