Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy powrót do pracy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy powrót do pracy?

    Drogie mamy jakie są wasze doświadczenia - czy warto zostać dłużej zostać z dzieckiem w domu czy wracać do pracy. A jeśli wracać to kiedy? Jak odbija się to na maluszku?




    http://moj-dzikus.blogspot.com/
  •    
       

    #2
    Odp: Kiedy powrót do pracy?

    Jak byłam w ciąży to już wiedziałam,że nie wrócę tam gdzie wtedy pracowałam. Myślałam,że po urlopie macierzyńskim zacznę szukać czegoś nowego. Okazało się jednak ,że Maja musi być rehabilitowana. W sumie nic poważnego jak się okazało z czasem ale postanowiliśmy,że dopóki nie skończy roku będę się Nią zajmować. Teraz ma 16 miesięcy i od stycznia tego roku poszukuję pracy. Jestem gotowa na wyjście do ludzi



    Skomentuj


      #3
      Odp: Kiedy powrót do pracy?

      Narazie się cieszę, że nie pracuję bo mogę każdą chwilę spędzić z synkiem, ale z drugiej strony przydałyby się pieniądze.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kiedy powrót do pracy?

        Po pierwszej córce wróciłam gdy miała 7,5 miesiąca, po drugiej gdy miała 6,5 miesiąca. A z trzecią siedzę już rok i 3 mies. I to chyba najlepsze rozwiązanie. Jest najspokojniejsza z nich i super się rozwija. A ja nie mam ciągłych wyrzutów sumienia, że zostawiłam maluszka samego.
        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-05-2014, 17:21.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kiedy powrót do pracy?

          Ja pracuję zdalnie w domu, dlatego nie muszę wychodzić do pracy . Myślę, ze takie rozwiązanie na pierwsze dwa, trzy lata życia dziecka to dobry pomysł.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kiedy powrót do pracy?

            To bardzo indywidualna kwestia.
            Sporo zalezy od tego, czy chcemy wrócić do starej pracy. Jeśli tak, prawdopodobie nie będzie można zwlekać zbyt długo, żeby nie nadwyrężać cierrpliwości szefa.
            Jeśli chcemy zmienić pracę to ok. 10 miesiąca życia malucha można juz przeglądać portale w stylu tego: http://www.gowork.pl/praca/wałbrzych;l w poszukiwaniu odpowiednich ofert.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kiedy powrót do pracy?

              Wszystko zależy też od sytuacji w firmie ... na szczęście ja byłam w ciąży kilka lat temu, gdy nie było z tym problemów, ale teraz to koszmar. Koleżanka nie tak dawno wróciła do pracy po macierzyńskim i dostała wypowiedzenie. Teraz procesuje się z pracodawcą, an szczęście ma dobrego radce prawnego - pana Rafała Sangowskiego z Poznania, który świetnie zna się na prawie pracy.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kiedy powrót do pracy?

                Takie zachowanie w postaci wypowiadania umów jest bardzo niefajne ale jak masz szefa gbura to co się dziwić

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kiedy powrót do pracy?

                  ja wrocilam do pracy dopiero gdy moje dziewczynki skonczyly 3 latka. I dla mnie to byl okres idealny, odhowane, juz zalatwione mialy przedszkole, prace ma mnasazzczescie od pn do pt wiec na weekendy siedza normalnei ze mna

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kiedy powrót do pracy?

                    ja teraz jestem na urlopie wychowawczym - chciałam zostać z Zosią i niestety co do powrotu do pracy to nie mam co na to liczyć żal mi tego, ale tak wyszło iż 4 dziewczyny ze mną były w ciąży - jedna wróciła, miała niby zapewnienie iż ma pracę i po 2 tyg dostała wypowiedzenie ehh starasznie u mnie w pracy pozmieniała się polityka kiedys tak nie było

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kiedy powrót do pracy?

                      Ja już w domu siedzę 3 i pół roku. Zdecydowanie za długo! teraz jak Stasio troszkę podrośnie to ruszam ze swoim biznesem,bo do swojej pracy to nie mam po co wracać ani nie chcę.



                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kiedy powrót do pracy?

                        Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                        Ja już w domu siedzę 3 i pół roku. Zdecydowanie za długo! teraz jak Stasio troszkę podrośnie to ruszam ze swoim biznesem,bo do swojej pracy to nie mam po co wracać ani nie chcę.
                        a co za biznes? Aga? przez internet jakies szydelkowanie? Czy konkret jakas firma? u Ciebie w miescie? Opowiadaj zżera mnei ciekawość!!!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kiedy powrót do pracy?

                          Ja zdecydowałam się na roczny macierzyński i nie ukrywam że drugie półrocze już gorzej mi idzie tzn cieszę się że jestem w domu z dzieckiem ale powoli dopada mnie monotonia

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kiedy powrót do pracy?

                            Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                            Ja zdecydowałam się na roczny macierzyński i nie ukrywam że drugie półrocze już gorzej mi idzie tzn cieszę się że jestem w domu z dzieckiem ale powoli dopada mnie monotonia
                            to ja delektuje sie tym czasem z Zosiom i czerwie z tego cudnego czasu garsciami - my sie nigdy nie nudzimy hehe nuda nam straszna

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kiedy powrót do pracy?

                              Po urodzeniu Zuzi wróciłam do pracy po 9 miesiącach, ale już po miesiącu miałam dość i wróciłam do siedzenia z nią w domu. Później ponownie do pracy wróciłam jak mała miała 2 lata ale szybko się okazało że jestem w ciąży i muszę iść na chorobowe i dalej razem jesteśmy w domu

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X