Wróć   Forum Mamotoja.pl > Zakupy > Wszystko dla mamy, taty i domu
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wszystko dla mamy, taty i domu Nasi pomocnicy w codzienności - sprzęt AGD, wyposażenie, gadżety i ciekawe pomysły.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-09-2015, 13:20
mister4's Avatar
mister4 mister4 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mister4.polki.pl

Domyślnie Kot w mieszkaniu

Cześć.

Znacie jakieś sprawdzone sposoby, aby zrobić mieszkanie przyjazne dla kota? Tutaj są dość fajne porady w tej kwestii http://remoncjusz.pl/mieszkanie-idealne-dla-kota.html ale może znacie coś jeszcze godnego uwagi? Z góry dzięki za porady w tej kwestii
Nieprzeczytane 30-09-2015, 15:19
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64
Domyślnie Odp: Kot w mieszkaniu

Ja nie odważyłabym się mieć w mieszkaniu kota, przy małych dzieciach. Więc jeśli ktoś ma odwagę - podziwiam!!! A tym bardziej nie urządziłabym mu specjalnego miejsca. U mojego wujka kot miał nawet swój pokój... Ale uważam to za wielką przesadę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-11-2015, 22:22
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

Ja mam kotkę w domu od 7 lat. Kotka typowo domowa - kocha siedzieć w domu i na balkonie i ma strasznego stresa jak musi wyjść na zewnątrz choćby do weterynarza. Nie lubi wychodzić. A domu specjalnie nie dostosowywaliśmy. Ma dostęp do mebli po których skacze jak się jej podoba. Jest troche zakamarków gdzie może się chować kiedy czuje taką potrzebę. W kuchni tak jak my stanowisko do jedzenia. W łazience kuwetę. Śpi z kim chce i gdzie chce. Nie zabraniamy jej spać w łóżku z nami. Uwielbia sie do nas przytulać i spać między nami
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-11-2015, 22:26
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

Cytat:
Napisał bobusie2 Zobacz post
Ja nie odważyłabym się mieć w mieszkaniu kota, przy małych dzieciach. Więc jeśli ktoś ma odwagę - podziwiam!!! A tym bardziej nie urządziłabym mu specjalnego miejsca. U mojego wujka kot miał nawet swój pokój... Ale uważam to za wielką przesadę.
Czemu? Ja uważam, że posiadanie kota i dziecka nie wyklucza się. Nie miałam ani chwili wątpliwości. Kiedy byłam w ciąży to moja kotka wiedziała o tym zanim ja się dowiedziałam. Dbała o mnie całą ciążę - nie opuszczała na krok w dzień ani w nocy - na terenie domu. W nocy wstawała ze mną do łazienki nawet A później ze mną znowu do łóżka. Uwielbiała leżeć u mnie na brzuchu i słuchać co się w nim dzieje. JAk bolała mnie głowa to przytulała się i mruczała. Jak mała urodziła się to kotka trochę nieswojo czuła się. Przez dwa miesiące podchodziła do nas z dystansem. Była trochę zazdrosna chyba i bała się. Z ciekawością oglądała córkę ale tylko jak spała. Nigdy jej krzywdy nie zrobiła nawet teraz jak córka 7 kg kładzie się na niej - 3 kg. Jak ją córka woła (KITA!) cierpliwie poddaje się jej "pieszczotom" i ucieka jak ma okazję przed tym heh. Żyją jak siostry ze sobą
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-02-2016, 18:57
Oluchna87's Avatar
Oluchna87 Oluchna87 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Oluchna87.polki.pl

Cytat:
Napisał mister4 Zobacz post
Cześć.

Znacie jakieś sprawdzone sposoby, aby zrobić mieszkanie przyjazne dla kota?
Znamy. Np. kupując kotku takie fikuśne legowisko:

źródło: http://www.butik.zpazurem.pl/legowisko-neapol

Ewentualnie w sklepie będący źródłem ww. fotografii jest jeszcze domek tekturowy dla kota, też ciekawe rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-2016, 12:50
jeybe jeybe jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
jeybe.polki.pl

Generalnie kot nie potrzebuje nie wiadomo jakich luksusów,ważne jest to aby zawsze miał dobra karmę i swoje legowisko,a i tak w praktyce śpi gdzie che i rzadko korzysta z drapaka,wybierając meble Najważniejsze jest to aby nikt z domowników nie był uczulony n kocią sierść.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-2016, 00:27
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

Cytat:
Napisał annaniol Zobacz post
Czemu? Ja uważam, że posiadanie kota i dziecka nie wyklucza się. Nie miałam ani chwili wątpliwości. Kiedy byłam w ciąży to moja kotka wiedziała o tym zanim ja się dowiedziałam. Dbała o mnie całą ciążę - nie opuszczała na krok w dzień ani w nocy - na terenie domu. W nocy wstawała ze mną do łazienki nawet A później ze mną znowu do łóżka. Uwielbiała leżeć u mnie na brzuchu i słuchać co się w nim dzieje. JAk bolała mnie głowa to przytulała się i mruczała. Jak mała urodziła się to kotka trochę nieswojo czuła się. Przez dwa miesiące podchodziła do nas z dystansem. Była trochę zazdrosna chyba i bała się. Z ciekawością oglądała córkę ale tylko jak spała. Nigdy jej krzywdy nie zrobiła nawet teraz jak córka 7 kg kładzie się na niej - 3 kg. Jak ją córka woła (KITA!) cierpliwie poddaje się jej "pieszczotom" i ucieka jak ma okazję przed tym heh. Żyją jak siostry ze sobą
annaniol podziwiam, ale naśladować nie będę. Jak byłam mała mieliśmy kotkę i bardzo byłam z nią zżyta. Z wiekiem zmieliło się moje podejście do kotów. Na studiach wynajmowałam pokój u babki, która miała dwa wredne kocury i od tego czasu nie ufam kotom. Nawet do kotki, która jest u mojej mamy mam dystans.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-2016, 07:09
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Cytat:
Napisał bobusie2 Zobacz post
annaniol podziwiam, ale naśladować nie będę. Jak byłam mała mieliśmy kotkę i bardzo byłam z nią zżyta. Z wiekiem zmieliło się moje podejście do kotów. Na studiach wynajmowałam pokój u babki, która miała dwa wredne kocury i od tego czasu nie ufam kotom. Nawet do kotki, która jest u mojej mamy mam dystans.
nigdy nie miałam żadnych przeżyc złych z kotami ale nie wiem czemu ale też im nie ufam Jakoś po prostu nie mogę się do nich przekonać i tyle
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-03-2016, 12:00
furgomo furgomo jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
furgomo.polki.pl

Ja też nie mogłem się przekonać do kotów, ale to się zmieniło jak miałem pierwszego, kot np. bardzo fajnie działa jako budzik :-) Legowiska zasłonięte są o tyle dobre, że wtedy nie będzie penetrował Wam szafek. Przykład tego wyżej czy nawet tego - http://www.butik.zpazurem.pl/willa-rattanowa jest fajny bo masz uchwyt można przenieś montujesz kratkę i można z takim kotem jeździć do weterynarza czy nawet na wczasy gdzie on ma swoje miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-03-2016, 10:06
Witemagen Witemagen jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Witemagen.polki.pl

Miasto: Warszawa

Kot wcale nie musi być problemem, ważne aby umieć odczytywać sygnały jakie nam daje. Na stronie Cbdzoe https://www.cbdzoe.pl/aktualnosci/ jest artykuł Kocie pogawędki, który w czytelny sposób pokazuje nam kocią mowę
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania