Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

    Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
    Ja przez pierwsze 3 może nawet 4 tygodnie piłam wino i wódkę, bo nie wiedziałam o ciąży. Oczywiście nie piłam nie wiadomo ile kieliszek, dwa, lampka czy dwie. Mimo to bałam się czy nie będzie to miało wplywu na rozwój dziecka. Ale córa urodziła się zdrowiusieńka
    Ja wypiłam jedno piwo 2% kiedy jeszcze nie wiedziałam o ciąży. Przez to trochę stresowałam się przez pierwsze tygodnie. Na szczęście synek urodził się zdrowy


    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

      Jeżeli się wypije bo się nie planowało ciąży w ogóle to nie stresować się tylko od razu przestać i ani kropelki. Nie ma jednoznacznych badań kiedy alkohol szkodzi i ile trzeba wypić żeby zaszkodził, jednemu zaszkodzi innemu nie.
      Jeżeli jednak się już planuje to dobrze żeby przed zajściem już nie pić. Niestety pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi, nie chciała bym na własne życzenie zafundować swojemu dziecku jakiegoś syfa. I nigdy nie wiemy czy jeżeli dziecko rodzi się "zdrowe" to po jakimś czasie nie wyjdą jakieś problemy.
      DużO się o tym uczyłam na studiach i DLA PLANUJĄCYCH POWIĘKSZENIE RODZINY ALKOHOLOWI STOP!!!! Dla tatusia też bo osłabia nasienie

      Skomentuj


        #18
        Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

        Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
        Jeżeli się wypije bo się nie planowało ciąży w ogóle to nie stresować się tylko od razu przestać i ani kropelki. Nie ma jednoznacznych badań kiedy alkohol szkodzi i ile trzeba wypić żeby zaszkodził, jednemu zaszkodzi innemu nie.
        Jeżeli jednak się już planuje to dobrze żeby przed zajściem już nie pić. Niestety pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi, nie chciała bym na własne życzenie zafundować swojemu dziecku jakiegoś syfa. I nigdy nie wiemy czy jeżeli dziecko rodzi się "zdrowe" to po jakimś czasie nie wyjdą jakieś problemy.
        DużO się o tym uczyłam na studiach i DLA PLANUJĄCYCH POWIĘKSZENIE RODZINY ALKOHOLOWI STOP!!!! Dla tatusia też bo osłabia nasienie
        Mama_dzidzi mój Mąż raczej nie pije, a jak już to symbolicznie i w dodatku przy jakiejś okazji O synka staraliśmy się ok. pół roku, więc zaczęłam już wątpić... Napiłam się piwa by się odstresować i za jakieś 3 tygodnie zobaczyła 2 kreski!


        Skomentuj


          #19
          Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

          Ja jestem abstynentką więc może i łatwo mi mówić, ale są lepsze sposoby na odstresowanie. Ale każdy robi jak uważa

          Skomentuj


            #20
            Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

            Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
            Ja jestem abstynentką więc może i łatwo mi mówić, ale są lepsze sposoby na odstresowanie. Ale każdy robi jak uważa
            No pewnie, że są lepsze sposoby. Od tamtej chwili minęły już ponad trzy lata i od tamtego momentu nie wypiłam ani kropli alkoholu. Cały czas karmię piersią


            Skomentuj


              #21
              Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

              Wiele osób pije w pierwszych tygodniach ciąży alkohol, bo jeszcze nie wie, że jest w ciąży. No cóż... Nie ty pierwsza i nie ostatnia. Jednemu maluszkowi zaszkodzi, drugiemu nie. Nie ma co się na zapas zamartwiać.

              Skomentuj


                #22
                Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

                Jak ciaża to nie alkohol. Ja mówię kategoryczne nie nawet symbolicznej ilości. Przecież to nie na zawsze.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

                  ja jak miałam ochotę to odrobinę wypiłam, w zależności jeszcze co natomiast żadnych problemów z dzieciatkiem nie miałam. Wiadomo, gdy sie już wie o ciąży to trzeba o siebie dbać

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

                    Bardzo wiele mam pije, zanim się dowie, na szczęście natura jest o tyle dobra, że zazwyczaj nie kończy się to niczym złym.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

                      Zdarzają sie takie sytuacje, że kobieta w nieświadomości bycia w ciąży piła alkohol, jednak nie kończy się to źle.
                      Było tak z moja bratową na imprezie piła alkohol a później okazało sie, że jest w ciąży- cale szczęście nic złego się nie stało.
                      Ja nie lubię alkoholu wiec nie miałam takiej obawy.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

                        Ja wypiłam sporą dawkę alkoholu jeszcze przed planowaną miesiączką. Potem miałam dużo obaw ale wszystko było ok. Jestem stanowczą przeciwniczką alkoholu w ciąży,nawet na minimalne dawki kobiety nie powinny sobie pozwalać.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

                          O pierwszego syna staraliśmy się z mężem 5 miesięcy, niby nie tak długo, ale już powoli zaczęłam tracić nadzieję. Wypiłam jedno piwo przed planowaną miesiączką żeby się trochę odstresować. Kilka dni później okazało się, że jestem w ciąży. Trochę denerwowałam się, czy ta niewielka dawka alkoholu (wypiłam jedno piwo 2%) mogła jakoś negatywnie wpłynąć na moje dziecko. Jestem przeciwniczką picia w ciąży. Wg mnie alkohol nie powinien być sprzedawany kobietom w ciąży...


                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

                            Ja nie pije alkoholu , nie piłam w ciazy i po ciązy ani w okresie karmienia. Czasem tam sie jakiegoś drinka napije ale to też gdy już gdzieci śpią i nie widzą. Nie lubie jakoś przy dzieciahc takich rzeczy pokazywac.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

                              Mój początek ciąży przypadł na czas weselny, o ciąży nie wiedziałam, także trochę alkoholu się spożyło. Przez całą ciążę miałam potem z tego powodu wyrzuty sumienia, ale okazało się, że bezpodstawnie, bo z synkiem jest wszystko w porządku

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: alkohol w pierwszych tygodniach ciąży

                                Alkohol jest dla ludzi i jeśli przyszła matka pije alkohol nie wiedząc, że jest w ciąży - nie powinna czuć wyrzutów sumienia. Jeśli wie o ciąży - jestem ogromną przeciwniczką.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X