Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skaza Białkowa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Skaza Białkowa?

    Hej dziewczyny mam przypuszczenia ze moja 4miesieczna córeczka ma skaze,lekarz na urlopie i dopiero za tydzien bede wiedziec co i jak chcialabym wczesniej sie cos dowiedziec.podobno ze wysypka jest w paru miejscach a moja niunia ostatnio ma czerwone policzki ale bez wysypki i nigdzie indziej nie ma ani za uszami ani na ciele tylko te policzki takie zaczerwienione czy to moze byc objaw skazy?? a moze to od kleiku bo to sie pojawilo mniej wiecej jak zaczelam dodawac kleik do mleka.Prosze o opinie moze mialyscie podobny problem?
    Wikunia 04.08.2008r
  •    
       

    #2
    Witam!! Mój synek miał skazę białkową i miał wysypkę na całej buzi nawet na oczkach, dzieci przeważnie z tego wychodzą. Karmiłam piersią i pół roku byłam na diecie bez mlecznej( zero mleka, serów, jogurtów, masła itd), małego kąpałam w emolientach i smarowałam maścią cholesterolową (można dostać bez recepty w aptece). Wysypka szybko z nikła a po pół roku zaczęłam wprowadzać produkty mleczne i obserwowłam czy pojawia się wysypka. Naszczęście nic nie wróciło. Pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Tyle ze ona nie ma wysypki tylko takie zaczerwienione te policzki i sama niewiem czy to skaza...
      Wikunia 04.08.2008r

      Skomentuj


        #4
        Mogę dodać, że czerwone policzki nie muszą oznaczać skazy białkowej, może być to od kleika a może dziecku zaczynają dziąsełka przygotowywać się do ząbkowania i ślina robi się ostra stąd te podrażnienia, bynajmniej u mojego synka to wystąpiło.

        Skomentuj


          #5
          No wlasnie chyba sproboje jej nie dwac przez pare dni te kleiki...sama juz niewiem co to moze byc
          Wikunia 04.08.2008r

          Skomentuj


            #6
            moja 16letnia siostra od urodzenia maskaze bialkowa ale pomimo tego je produkty mleczne i zazwyczaj ysypuje ja na szyi j wewnetrznych zgieciach reki ale smaruje sie mascio i jet ok. jak byla mala to mama jej podawala produkty mleczne.

            Skomentuj


              #7
              Jak córeczka je cały czas to samo mleczko to raczej nie jest to skaza, bo wcześniej by się coś pokazało. Mam kol której córka w wieku 5 miesięcy dostała ząbki i też miała takie czerwone policzki, do tego była marudna.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Niunia84 a nie lepiej było poczekać z wprowadzeniem nowych
                rzeczy ?? Teraz się będziesz borykała z nie wiadomo czym.
                Skoro Twój pediatra na urlopie to podejrzewam, że wprowadziłaś
                ten kleik bez konsultacji.
                A napisz, policzki świecą się ?? Tak jakby były polakierowane ??
                Jest to typowa wysypka (z krostami)? Czy raczej szorstkie placki ??

                Po kleiku moim zdaniem nie jest to skaza, ale skaza może pojawić
                się w każdym wieku.
                A jakie podajesz mleczko ??

                Skomentuj


                  #9
                  nie ma krostek tylko zaczerwienione policzki i nie swieca sie a mleczko to nan1
                  Wikunia 04.08.2008r

                  Skomentuj


                    #10
                    Myślę, że nie jest to skaza białkowa. Od śliny może być, nie deneruj się napewno nic poważnego.Pozdrawiam Cię gorąco

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      U mojego syna w wieku 5 miesięcy lekarz stwierdził skazę białkową do tego momentu był na mleku bebilon,poliki miał czerwone bardzo, raz były szklace raz bardzo suche gdzie pękała mu delikatnie skórka.
                      Mały dostał maść atoprę po której nic nie przeszło,kolejna maścią był alantan plus natłuszczający jednak to dalej nie pomogło.Od pół roczku jest ma bebilon pepti, dodam że mały nie je produktów które moga powodować takie zmiany.Teraz buzia synka jest gładziutka ale przynajmniej raz na dwa miesiące od nowa wychodzą plamki na polikach, juz nie wiem co to może być.Teraz bylismy na kontroli u lekarza i dał kolejna maść stedydową elocom Czytałam że tego typu maść może taka buzię uzależnić od siebie, to dokładnie jest takie chowanie pod dywan, gdy stosuje wszystko jest super jak odstawie to od nowa.Jestem bezradna...
                      Czy może któraś z Was miała podobna sytuację?
                      Wojtuś 28.11.2007

                      Skomentuj


                        #12
                        A podajesz jakieś inne produkty mleczne? może warto zrobić testy alergiczne, ja stosowałam maść cholesterolową i pomogła, można dostać bez recepty w aptece. Może pociecha ma na coś innego uczulenie? Pozdrawiam

                        Skomentuj


                          #13
                          Dokładnie może tak jest, dodam że mąż jest alergikiem może mamy ma po tatusiu takie zmiany.
                          Robiłam małemu badanie z krwi nic nie wyszło.A byliśmy w środę w Centrum Zdrowia w Łodzi i pani profesor zaleciła zrobić testy dopiero jak mały skończy 1.5 roku dopiero wtedy jest możliwość że wyjdzie.
                          Właśnie o to chodzi że mały nie dostaje produktów mlecznych. No nic pozostaje czekać i dalej obserwować. Alę dzięki bardzo za odpowiedz.Pozdrawiam
                          Wojtuś 28.11.2007

                          Skomentuj


                            #14
                            Wiesz co, moja koleżanka robiła testy alerg jakm jej mała miała 4 miesiące, także sprobuj może faktycznie ponyacie. Napewno się okarze, że nic mu nie jest i wszystko będzie oki. pa

                            Skomentuj


                              #15
                              ale ja pisze, po tacie miało być haha

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X