Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

wyprawka dziecka do szpitala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Wyprawka dla noworodka

    Ja sudocrem też odradzam. Oczywiście nie dlatego, że sobie tak wymyśliłam tylko po zasięgnięciu opinii wśród lekarzy i położnych. Warto mieć małe opakowanie sudocremu np próbkę którą dostaje się w wyprawce szpitalnej, ale nie używać go na codzień tylko w przypadku kiedy pojawią się odparzenia. Sudocrem jest ciężkim kremem, który traktuje się jako lek na odparzenia a nie profilaktycznie jako krem przeciw odparzeniom. Lepiej kupić Linomag zielony - maść albo maść z owieczką z Ziajki. Tanie, a bardzo dobre.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Wyprawka dla noworodka

      Witam
      Nie ma sensu jechać do sklepu bez listy rzeczy. No chyba, że chcesz przepłacić i dać się naciągnąć na niepotrzebne rzeczy. Nie kupuj też dużo ciuszków najmniejszych. Dziecko szybko rośnie, a Ty nigdy nie wiesz jakie duże się urodzi. Polecam zrobienie listy.
      Polecam robienie zakupów w internecie. W sklepach internetowych i na aukcjach jest taniej niż w sklepach. Zacznij zakupy szybciej i wykorzystuj promocje.
      Pozdrawiam
      Last edited by gagatka; 24-07-2020, 10:42. Powód: link

      Skomentuj


        #18
        Odp: Wyprawka dla noworodka

        Pamietam jak ja kompletowałam wyprawkę , gdy miałam rodzić moją córkę. Sporo tego było chociaż nie wszystko mi się przydało. Teraz na pewni zabrałabym całkiem inne rzeczy . Pamiętaj też o tym by wziąć ze sobą jakieś chusteczki dla dziecka. Wydaje mi się że Nawilżane Chusteczki Tami MyBaby Cotton z Rossmanna będą tutaj najbardziej odpowiednie.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Wyprawka dla noworodka

          Ja jeśli chodzi o chusteczki to polecam Bambino różowe, HiPP albo Cleanic. Według mnie te są najlepsze, a używałam masę różnych. A przepraszam - jeszcze Dada zielone z Biedronki są super.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Wyprawka dla noworodka

            Zgadzam się z opinią w kwestii Sudocremu, tylko w razie odparzenia raczej jako maść lecznicza, nie nadaje się na co dzień.
            A chusteczki wybrałam do skóry noworodków, Kindii New Baby Care. Rekomendowane od 1 dnia życia, z emolientami.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Wyprawka dla noworodka

              Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
              Ale wyprawka to nie tylko wózek. Ja przestrzegam przed kupowaniem dużej ilości ubranek. Ja wpadłam w szał zakupowy i zapełniłam całą szufladę w komodzie. Później się okazało, że połowa była niepotrzebna... Wystarcza 3 pajace, 3 pary śpiochów, 5 kaftaników, 2 półśpiochy, sweterek, bluza cieplejsza. Na zimę kombinezon i jakaś ciepła piżamka. Najgorsze było to, że kupowałam nie tylko 56 ale tez i wieksze rozmiary na pozniej, a ostatecznie po pierwszym miesiacu przestalam corce zakladac spiochy, bo nie podobaja mi sie ogolnie - wole pajace do spania, a na dzien bluzeczki, leginsy, sukienki, rajtuzki, spodniczki, spodenki itp.
              Zgadzam sie w 100 procentach




              Skomentuj


                #22
                Odp: Wyprawka dla noworodka

                Zgadzam się z annaniol. Ja też miałam kupionych za dużo ubranek tych najmniejszych więc lepiej kupić tylko kilka a więcej większych rozmiarów. Śpiochy u nas się nie sprawdziły, najlepsze były pajace bo są gładkie pod pleckami nie uwierają dziecka. Pieluszki też najmniejsze kupiłam tylko jedną paczkę i dobrze bo za chwilę były już potrzebne o rozmiar większe. Ja proponuje też poczytać co nie co o nawale pokarmu a dokładniej jak sobie z nim poradzić. Weź ze sobą kapustę. W szpitalu się Tobie przyda. Schłodzone liście stłucz porządnie drewnianym trzonkiem noża aż sok będą puszczały i zrób sobie okład na piersiach w razie nawału pokarmu. Kapusta wyciągnie zapalenie jeśli będzie się robiło. Przyda się Tobie również laktator, możesz go sobie wypożyczyć albo kupić. W domu jak dziecko troszkę podrośnie warto też zadbać o bezpieczeństwo dziecka, masz dużo wskazówek jak to zrobić. Oczywiście nie musisz wszystkiego kupować. Kup to co uważasz za niezbędne.
                Last edited by disne; 08-06-2020, 22:59. Powód: nie opłacona reklama / link

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Wyprawka dla noworodka

                  Na początku dzieci potrzebują wszystko w dużych ilościach, bo szybko się takie rzeczy kończą. I pamiętajmy, że ciała dzieci są delikatne, więc najlepiej kupować im coś tej firmy Szampony dla maluchów mają super.
                  Last edited by disne; 08-06-2020, 22:58. Powód: nie opłacona reklama / link

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Wyprawka dla noworodka

                    Jednym słowem wyprawka dla noworodka to niekończąca się lista Serio ja jak robiłam sobie listę podstawową to zajęła mi dwie strony! Trzeba kupić wszystko. Ubranka w rozmiarze 56 i 62 na ciepło, na zimno. Skarpetki, pieluchy tetrowe i flanelowe, pampersy, maść do pupy, krem do ciała, coś do kąpieli, szmponik, butelkę, łóżeczko, materac, pościel, kocyk, rożek jak ktoś chce, wanienkę, waciki, okrycie kąpielowe, przybory kosmetyczne dla dziecka, wózek itp itd. Ja kompletowałam wyprawkę 5 miesięcy.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Wyprawka dla noworodka

                      Wyprawka dla noworodka: kosmetyki i artykuły higieniczne
                      płyn do kąpieli
                      oliwka
                      sól fizjologiczna w ampułkach – 20 sztuk
                      maść do smarowania pupy
                      krem na odparzenia
                      krem chroniący buzię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (UV, mróz, chłód, wiatr)
                      waciki – patyczki
                      waciki – płatki
                      chusteczki nawilżone – 3 paczki
                      pieluchy jednorazowe o najmniejszym rozmiarze – 2 paczki
                      pieluchy tetrowe – 20 sztuk
                      pieluchy flanelowe – 5 sztuk
                      szczotka do włosków
                      podkłady do przewijania – 5 sztuk
                      aspirator do noska
                      ręczniki kąpielowe (najlepiej z kapturem) – 2 sztuki
                      nożyczki do paznokci – z zaokrąglonymi końcówkami
                      specjalny proszek do prania

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: wyprawka

                        Dziewczyny, z doświadczenia powiem, że nie warto przesadzać z ilością Jeśli chodzi o pieluszki, u nas świetnie sprawdziły się Huggies - używamy ich do tej pory. A teraz jest świetna promocja w Carrefourze, warto kupić, jeśli któraś z Was też ich używa u swojego dziecka, bo jest sporo taniej.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: wyprawka

                          kupowalam body niemowlęce w fazymazy bardzo dobry material
                          Last edited by gagatka; 24-07-2020, 10:41. Powód: link

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: wyprawka

                            spiworki fajne

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: wyprawka

                              wyprawka dla niemowlaka powinna miec spiochy polspiochy kaftanik body jakies wygodne i cos na dlugi rekaw dodatkowo na pewno sie przyda
                              Last edited by gagatka; 24-07-2020, 10:40. Powód: link

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: wyprawka

                                A co z wyprawką do szkoły dla dziecka? Czy przygotowujecie specjalne stroje wyjściowe dla dzieci? Artykułów o ubraniach szkolnych nie brakuje:a przecież jest to równie ważne co zakup podręczników czy zeszytów szkolnych.
                                Last edited by disne; 08-06-2020, 22:58. Powód: nie opłacona reklama / link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X