Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szkoła dla kosmetyczki?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Szkoła dla kosmetyczki?

    Od małego marzy mi się otwarcie własnego salonu kosmetycznego. Teraz marzenie staje się coraz bardziej racjonalne- mam trochę oszczędności, więc mogę wybrać się do szkoły kosmetycznej. I tu pojawia się problem- do jakiej szkoły warto się udać? Gdzie uzyskam odpowiednią wiedzę na temat kosmetologii?
  •    
       

    #2
    Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

    Hmmm... trochę nie taki kierunek. Najpierw szkoła, doświadczenie i dopiero własny salon. Jak dla mnie po prostu musisz zacząć od pracy na etacie, a dopiero mniej więcej po roku możesz myśleć o własnym salonie. Inaczej nie da rady.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

      Szkoła ważna sprawa, bo dużo teorii, ale jeżeli ktoś chce się dobrze tego zawodu nauczyć, to tylko na jakiś dobrych praktykach.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

        Raz jeszcze - Beauty Lux i szkolenia zawodowe. Zajmowanie się kosmetyką nie wymaga ukończenia studiów, ważne są umiejętności, kwalifikacje, doświadczenie - tego oczekują klientki i tego właśnie was nauczą w Beauty lux. Tak było w moim przypadku.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

          Dziewczyny, robiłyście w tym roku jakieś nowe szkolenia? A jeśli tak, to jakie one były? Na co zwracaliście uwagę? Co miało dla Was szczególne znaczenie?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

            Ja ostatnio korzystałam ze szkolenia zaawansowane peelingi chemiczne z Centrum Szkoleniowego Venetta. oczywiście otrzymałam na koniec certyfikat na druku MEN. BArdzo dobra treść zajęć teoretycznych, później oczywiście był zabieg robiony na modelce

            Skomentuj


              #7
              Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

              Hmm... i co ci to daje? To tylko jakiś pojedynczy zabieg, bardziej charakterystyczny dla salonów spa czy kosmetyczek. Wizaż, paznokcie czy rzęsy to całkiem inne tematy!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

                Moja siostra skończyła "Medyka" w Katowicach, na ul. Wiertniczej. Bardzo sobie chwali. teraz pracuje w salonie kosmetycznym, dokształca się na kursach, a za kilka lat planuje przejsc na swoje.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

                  Czy któraś z was uczestniczyła w szkoleniach organizowanych przez Polskie Centrum Zaopatrzenia Kosmetycznego? Z tego co słyszałam, oni też zajmują się przeprowadzaniem szkoleń tego typu. Opłaca sie u nich robić kurs?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

                    Nic mi to nie mówi - mnie szkolenia zawodowe organizowało Beauty Lux i to oni faktycznie mnie do zawodu przygotowali. Trwało to kilka miesięcy, później robiłam praktyki, starałam się usprawnić swoją pracę i w ten sposób budowałam bazę klientów.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

                      Ja studiowałam kosmetologię w Białymstoku, dwa lata studiów zaliczyłam, na trzecim roku wzięłam dziekankę i wyjechałam za granicę, już na studia nie wróciłam, w sumie nie żałuję bo akurat we wspomnianej szkole nauka wyglądała tak że mieliśmy mnóstwo teorii , ale większość zbędna, zajęcia praktyczne to tylko kilka godzin w dużych grupach przy słabym wyposażeniu sal do ćwiczeń, czasem graniczyło z cudem żeby spróbować wykonać jakiś zabieg. Podejrzewam że w innych szkołach w większych miastach hehe w bardziej rozwiniętych regionach Polski może te realia wyglądają inaczej. Jednak tu szkoła była do bani, stwierdziłam że niepotrzebnie tam szłam, że lepiej było by zrobić na te konto i za tą kasę którą władowałam w dwa lata studiów, a było by to ponad 10 tys można zrobić masę kursów przygotowujących do naprawdę fajnych zabiegów gdzie jest i teoria i praktyka. w mojej szkole wykonywane były zabiegi....których tak naprawdę raczej nie spotkałam w salonach kosmetycznych, czyli jak by stoo lat za murzynami.

                      teraz idę w kierunku wizażu, rozpoczynam roczną szkołę, a potem jeśli moje fundusze pozwolą będę robić kursy kosmetyczne.

                      oczywiście są napewno osoby które są zadowolone ze studiów na kierunku kosmetologii bo i owszem są dobre uczelnie, ja opisuję przykład podlaskiej marnej szkoły gdzie najlepszym biznesem było wyciąganie kasy od studentów

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

                        Jeśli chcesz prowadzić własny salon kosmetyczny, to warto ukończyć studia na kierunku kosmetologia. Po takich studiach będziesz posiadała kompleksową wiedzę i niezbędne umiejętności.
                        Szukam noclegów w białobrzegach na nastepny miesiąc.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

                          Jak chcesz mieć własny salon możesz zacząć od drobnej działalności bez salonu w domu klientki np. manicure zdobienie, przedłużanie paznokci. Zbierzesz klientki i fundusze na otwarcie profesjonalnego salonu. Oczywiście musisz zdobyć wiedzę na kierunku manicure i pedicure . Już w trakcie nauki większość zarabia.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

                            Zaczyna się od szkoleń zawodowych, później buduje się doświadczenie i bazę klientek. To jedyna słuszna droga. Innej po prostu nie ma, albo zwyczajnie nie jest ona mi znana.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Szkoła dla kosmetyczki?

                              Dziewczyny podsuwają Ci tutaj bardzo dobre pomysły. A jak juz teraz wiesz, że nie zawsze będziesz miała czas na wykonanie jakiś pisemnych pracy to zapisz sobie namiary na ten portal http://www.edukacja-ty.pl/. Bo posiadają sporą wiedzę i będą wstanie Ci pomóc.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X