Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Starania o dziecko
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Starania o dziecko Staracie się zajść w ciążę? A może dopadają was jakieś wątpliwości? Pytajcie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-04-2014, 12:41
Mart Mart jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Mart.polki.pl

Domyślnie Odp: Witaminy dla ciężarnych

Cytat:
Napisał kropla Zobacz post
Czysty kwas foliowy tzn syntetyczny jest przyswajalny w całości, dlatego sam folik tutaj w zupełności wystarczy.

Metafolina zawarta w femibionie jest od razu przyswajalną formą kwasu foliowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-2014, 21:53
mo_nika_p's Avatar
mo_nika_p mo_nika_p jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mo_nika_p.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 2

Tak też o tym słyszałam, że nie wszystkie kobiety dobrze przyswajają kwas foliowy, można to sprawdzić na podstawie badań, które nie są tanie lub właśnie przyjmować preparaty z metafoliną.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-2014, 22:13
mikusia24 mikusia24 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mikusia24.polki.pl

W pierwszej ciąży brałam Elevit, wszystko było dobrze, gdyby nie rozmiar tych witamin. Zdecydowanie za duże. A ja ogólnie mam problemy z połykaniem tabletek- gorzej niż dziecko. W kolejnej brałam Femibiom, w sumie w czasie starań również... Łatwe do połknięcia. Wyniki całą ciążę miałam dobre także pełne zadowolenie z tych witamin.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-2014, 14:23
happybird happybird jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
happybird.polki.pl

To ja teraz biorę MultiCODE, które jest całkowicie nową multiwitaminą. Przede wszystkim chodzi tutaj o bardzo wysoką przyswajalność witamin i minerałów zawartych w tych tabletkach. Żaden inny produkt na rynku nie miał tak dobrych wyników. Chodzi tutaj o pojęcie biodostępność tych witamin. Poza tym preparat ten nie ma żadnych konserwantów czy sztucznych barwników.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-07-2014, 08:36
kropla kropla jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kropla.polki.pl

Cytat:
Metafolina zawarta w femibionie
Dla mnie to niezrozumiałe, po co brać tyle suplementów na raz skoro sam kwas foliowy wystarczy. Każdy lekarz ci to samo powie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-07-2014, 18:03
agawera's Avatar
agawera agawera jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agawera.polki.pl

witajcie . jestem mama 5 letniej Weroniki i ostatnio zapragnelismy miec 2 dziecko . dodam ze razem z mezem mamy konflikt serologiczny i jak to bywa z facetami jest bardziej spanikowany niz ja . u ginekologa juz byłam na razie żadnego " dzikiego lokatora nie mam " wiec musimy trenowac musze zrobic badania grupe krwi no i zaczełam jesc kwas foliowy

teraz tylko mam pytanie jak to jest z owulacja dniami płodnymi jak je liczyc prosze o pomoc wiem ze to glupie pytanie ale ja nie stety nie wiem a jak robie sobie w kalkulatorach to wychodza różne dni
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-08-2014, 08:50
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kropla.polki.pl

U każdej kobiety jest inaczej, ale przeważnie owulacja występuje w połowie cyklu lub zaraz po miesiączce, ale dobrze że zaczęłaś brać kwas foliowy, mężowi też go możesz podsunąć
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-08-2014, 13:15
zostan_r's Avatar
zostan_r zostan_r jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zostan_r.polki.pl

Jest wiele zasad dotyczących prawidłowego żywienia i suplementacji w trakcie starań o dziecko i ciąży. Oprócz kwasu foliowego, zaleca się np. jod czy kwasy OMEGA3. Koniecznie przeczytajcie bardzo dobry i przystępny poradnik dla kobiet dotyczący żywienia opracowany przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.
http://www.imid.med.pl/klient1/uploa...ty_w_ciazy.pdf
Nieprzeczytane 17-09-2014, 10:37
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kropla.polki.pl

Lepiej porozmawiać o tym z lekarzem, bo żadna suplementacja nie zastąpi folika, który pomaga w rozwijaniu się układu nerwowego u dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-10-2014, 20:36
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz
Zdjęcia: 187

My każdą ciążę planowaliśmy więc pare miesięcy przed staraniem się brałam już kwas foliowy. Potem przyjmowałam go do 3 miesiąca ciąży a dodatkowo przez cały ten okres witaminki dla ciężarnych Prenatal.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania