Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-05-2016, 09:35
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Domyślnie Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

Przedszkole to już dobry moment, choć obecnie są już nawet żłobki, ale wg mnie to za wcześnie. Z takim maluchem to samemu w domu najlepiej mówić do niego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-05-2016, 13:45
agrafka13 agrafka13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agrafka13.polki.pl

Zdjęcia: 2

My mamy już i korzystamy z kart np. Kapitan Nauka do nauki języka angielskiego. Podstawowe słówka, kolory, zwierzęta. Polecam, bo fajna zabawa jest przy tym, a dziecko zawsze oswoi się z tym językiem. Wybieramy owoc lub warzywo i ćwiczymy jego angielską wymowę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-2016, 15:54
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Fajna sprawa i zawsze powtarzałam sobie, ze moje dziecko będzie chodziło od maluszka na taki kurs jednak zeszło mi z tym troszke i niestety nie znalazłam odpowiedniego miejsca gdzie mogłabym posłać małą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-05-2016, 11:07
madureczka madureczka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
madureczka.polki.pl

Jest wiele sposobów, by nauczyć dziecko języka obcego, ale oczywiście nie musi to być kurs. Tutaj http://mangopress.pl/jak-efektywnie-...jezyka-obcego/ znalazłam porady, które, mimo iż skierowane bardziej dla dorosłych, podpowiedziały mi jak mogę nauczyć swoje dziecko angielskiego. Zauważyłam, że słuchanie piosenek dla dzieci, gra w skojarzenia to najlepsze metody. No i przy okazji my, mamy, też się uczymy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-05-2016, 15:08
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Na naukę nigdy nie jest za późno Moja córka jest na tyle bystra i chętna do nauki, że zapisałam ją do szkoły nauki angielskiego zobaczymy jak jej pójdzie ma mieć dwa zajęcia w tygodniu mam nadzieje, że szybko cos załapie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-04-2017, 20:01
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

Umysł dziecka jest najbardziej chłonny w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym, dlatego im szybciej zainwestujemy w naukę języka obcego, tym lepiej. Niektórzy rodzice zapisują dziecko do dwujęzycznych szkół: http://royalschool.eu/szkola-podstawowa , gdzie zajęcia lekcyjne prowadzone są po angielsku. Ja wiem, że to drogi wydatek ale nie znam efektywniejszej metody przyswajania wiedzy. A trzeba pamiętać, że na edukacji malucha nie ma co oszczędzać!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-2017, 09:36
tomasz798 tomasz798 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tomasz798.polki.pl

Przecież każdy czas jest dobry, by zacząć się uczyć angielskiego. Wiele dorosłych osób zaczyna edukację i po czasie mają świetne efekty. Najlepiej same sprawdźcie sobie takie metody nauczania jak http://www.123way.pl/metoda-opis a przekonacie się, że w szkołach w stylu 123way najprościej nauczycie się angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-05-2017, 07:30
malinka0077's Avatar
malinka0077 malinka0077 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
malinka0077.polki.pl

Moim zdaniem jak najszybciej. Dziecko ma bardzo chłonną głowe i warto jest to wykorzystac. Im wczęsniej zaczniecie uczyć je angielskiego tym łatwiej bedzie mu na przyszłość

Ze swojej strony polecam szkoły, w których nauka jest realizowana poprzez zabawę. Zerknijcie sobie do Empiku:
https://empikschool.com/

Aktualnie chodzi tam moja córeczka i nie traktuje tego jako przykry obowiazek. Bardzo lubi te zajęcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-07-2017, 14:57
kerry12's Avatar
kerry12 kerry12 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kerry12.polki.pl

Moim zdaniem im wcześniej tym lepiej. Tym większe szanse, że dziecko będzie płynnie w tym języku mówić. Tutaj np. jest całkiem niezły kurs języka francuskiego Łódź. Moim zdaniem warto się temu bliżej przyjrzeć
Nieprzeczytane 10-07-2017, 17:19
happypuppy happypuppy jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
happypuppy.polki.pl

Na język obcy nigdy nie jest za późno. Warto zacząć w każdym wieku. Istnieją bardzo ciekawe kursy językowe, na przykład w Klubie Językowym: http://klubjezykowy.com/. Oni w ofercie mają angielski, niemiecki i hiszpański. Trzeba spróbować i przekonać się, jakie to jest ciekawe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania