Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lubię badanie USG!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Lubię badanie USG!

    Ja również bardzo lubiłam chodzić na badania USG - zresztą pewnie jak każda przyszła mama. A już najlepiej wspominam swoje badanie USG 4D. Moja córka podczas tego badania była bardzo dobrze ułożona więc widać było dokładnie całą jej twarz To było super

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Lubię badanie USG!

      Zgadzam się - badanie usg to na prawdę fajna sprawa. Super jest też usg 3 i 4D. Warto chociaż raz w trakcie ciąży wybrać się na takie usg. Wiem, że nie każdy lekarz ma taką możliwość, czasem trzeba poszukać.
      Zapraszam na mojego bloga o ciąży i macierzyństwie: www.szczesliwamama.pl
      Pozdrawiam

      Skomentuj


        #18
        Odp: Lubię badanie USG!

        Napisane przez szczesliwa00 Pokaż wiadomość
        Zgadzam się - badanie usg to na prawdę fajna sprawa. Super jest też usg 3 i 4D. Warto chociaż raz w trakcie ciąży wybrać się na takie usg. Wiem, że nie każdy lekarz ma taką możliwość, czasem trzeba poszukać.
        Zapraszam na mojego bloga o ciąży i macierzyństwie: www.szczesliwamama.pl
        Pozdrawiam
        Ja też nie mogłam doczekać się USG. Patrzyłam na synka jak w obrazek i cieszyłam się Jego każdym najmniejszym ruchem


        Skomentuj


          #19
          Odp: Lubię badanie USG!

          Ja uwielbiam usg. Miałam na razie 4 razy, ale zawsze czekam z niecierpliwością. Na ostatnim tak pięknie było widać główkę uszka, nosek, rączki, bródkę. Normalnie prawie się rozkleiłam. Na początku miałam małe komplikacje dlatego też bałam się że coś może być nie tak, teraz na szczęście mi przeszło. Uwielbiam chodzić na badania krwi, uwielbiam chodzić po wyniki bo jestem na zwolnieniu i przynajmniej mam jakieś odnośniki czasowe. Niestety teraz idę do endokrynologa bo mnie wysłał ginekolog. Mam jednak nadzieję że będzie wszystko ok jak dotychczas. Zresztą cieszę się bo czuję że jestem pod dobrą opieką lekarską.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Lubię badanie USG!

            Uwielbiałam badanie USG, Ten obrazek widocznego maleństwa pływającego w wodach płodowych jest boski. Mój mąż jak pojechał ze mna na badanie USG w 13 tyg ciąży to po badaniu powiedział ze nawet nie wyobrażał sobie ze maleństwo tak wygląda i ze tak świetnie pływa, odbijało się jak piłeczka.
            Mama _dzidzi na pewno wszystko będzie dobrze. Najważniejsze dobre myślenie. A w którym tyg. coiąży jesteś

            Skomentuj


              #21
              Odp: Lubię badanie USG!

              Chyba każda z nas lubi badania USG https://brzuszek.net/tag/badanie-usg-w-ciazy Zawsze widzimy co się zmienia i jak brzdąc rośnie. Bicia serca to słucham z zapartym tchem. A w pierwszej ciąży to już w ogóle wszystko jest takie nowe i ekscytujące. Mogłabym co 2 dni robić

              Skomentuj


                #22
                Odp: Lubię badanie USG!

                jestem w 15tc i jakieś 3 dni

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Lubię badanie USG!

                  Przyjemnie jest tak popatrzeć na swojego maluszka. Bardzo przyjemnie. A miałyście usg 3d czy 4d? Ja tylko to zwykłe, klasyczne...

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Lubię badanie USG!

                    O tak, ja też pamiętam że lubiłam chodzić na USG i najchętniej chciałam aby lekarz mi je robił na kązdej wizycie Najmilej wspominam wizyty gdzie byłam razem z mężem

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Lubię badanie USG!

                      badanie USG to najcudowniejszy moment

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Lubię badanie USG!

                        USG jest cudne gdyz mozna popatrzeć na maleństwo aczkolwiek miałam zawsze standardowe także nigdy nie widziałam dzidzi w 3D, ale prawdopodobnie wspaniały widok

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Lubię badanie USG!

                          Powiem Wam,ze wam również lubilam badanie usg:

                          mogłam sie upewnić, ze za maluszkiem wszystko jest ok
                          widziałam jak maluszek sie rozwija
                          i dzieki usg 3d 4d mogłam zobaczyć dziecko na żywo

                          Polecam zajrzeć sobie tutaj:
                          https://prima-med.info/kiedy-ginekol...i-usg-w-ciazy/

                          Na stronie jest harmonogram badan usg w ciąży
                          Pierwsze badanie USG
                          Pierwsze badanie USG nie jest zaliczane do standardów opieki okołoporodowej, ale jest wykonywane praktycznie w każdym gabinecie ginekologicznym. W momencie, gdy kobieta zgłasza się do ginekologa po raz pierwszy z przypuszczeniem, że jest w ciąży, lekarz za pomocą badania USG może potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Badanie to przeprowadzane jest w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Dzięki zastosowaniu sondy dopochwowej badanie jest bardzo dokładne, co umożliwia określenie lokalizacji pęcherzyka ciążowego oraz dokonanie pomiaru wielkości zarodka. Pierwsze badanie USG wykonuje się zwykle przed 10 tygodniem ciąży.

                          Drugie badanie USG
                          Kolejne badanie USG przeprowadza się zwykle między 11 a 14 tygodniem ciąży. Potocznie badanie to nazywane jest „USG genetycznym”. Jest to bardzo istotne badanie i koniecznie powinno być wykonywane u każdej ciężarnej kobiety. Podczas diagnostyki wstępnie ocenia się rozwój wszystkich narządów płodu oraz określa się ryzyko wystąpienia najczęstszych wad genetycznych (np. zespół Downa). Dzięki temu badaniu możliwe jest wykrycie niepokojących zmian oraz szybkie wdrożenie właściwego postępowania medycznego.

                          Trzecie badanie USG
                          Trzecie badanie USG potocznie określane jako „połówkowe” wykonuje się między 18 a 22 tygodniem ciąży. Według powszechnej opinii jest to najważniejsze badanie i bezapelacyjnie każda kobieta w ciąży powinna takie badanie wykonać. Badanie USG połówkowe pozwala na szczegółową i precyzyjną ocenę budowy anatomicznej płodu, wykrycie ewentualnych wad wrodzonych, określenie masy płodu i wieku ciążowego. Dzięki tak dokładnej diagnostyce możliwe jest wykrycie niepokojących lub wręcz groźnych dla życia dziecka zmian oraz szybkie wdrożenie odpowiednich procedur leczniczych.

                          Czwarte badanie USG
                          Następne z kolei badanie USG standardowo wykonywane jest pomiędzy 28 a 32 tygodniem ciąży. Dzięki temu możliwa jest szczegółowa ocena rozwoju płodu oraz określenie sposobu w jaki dziecko ułożone jest w macicy. Badanie USG wykonywane w trzecim trymestrze ciąży pozwala lekarzowi stwierdzić, czy z dzieckiem nie dzieje się nic niepokojącego oraz czy powoli układa się ono już do prawidłowej pozycji umożliwiającej naturalny poród.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Lubię badanie USG!

                            W ciąży jak najbardziej. Jednak kiedy wykonywałam badanie usg w https://usg-warszawa.pl nie tak dawno, byłam cała zestresowana gdyż dotyczyło ono podejrzeń uszkodzenia mojej wątroby.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X