Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

A może kupić psa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    A może kupić psa

    tak sobie myślę...może kupię sobie psa...będzie trzeba z nim wychodzić na spacery bo obiecuję sobie codzienny spacer ale mi nie wychodzi
    Czy to dobry pomysł co o tym myślicie? Macie psa?
  •    
       

    #2
    Odp: A może kupić psa

    Alibabka pies to wspaniała sprawa ale również duży obowiązek.Weź pod uwage że jadąc np.na wakacje psa musisz zabrac ze sobą no i pies(przynajmniej mój) to dośc duży koszt utrzymania.Ja mam boksera-wspaniała rasa ale dużo je-kupuje jej karme w puszce i sypką a to też wydatek,zwłaszcza te puszki nie są tanie.Pieska trzeba też szczotkowac no i spacery-ale to akurat jest miłe.Bardzo sie ciesze,że kupiliśmy psa ponieważ synek ją uwielbia,przytula ją,często słysze jak mówi do niej że ją kocha Alanek narazie nie ma rodzeństwa i dlatego kupiliśmy mu towarzyszke,jak on sie bawi u siebie w pokoju ona leży obok niego i mu towarzyszy,czasem próbuje sie z nim bawic-ostatnio odgryzła kółko w jego ukochanym autku
    i usiłowała zjeśc maskotke.Jak synek ogląda bajki to ona odrazu kładzie mu głowe na kolanach a on ją głaska.
    Jeśli chcesz kupic pieska to zastanów sie też jaką rasę chcesz-to zależy od Waszego sposobu życia tzn.jeśli lubicie spacery i ruch to najlepszy będzie piesek który lubi dużo sie ruszac a jeśli wolcie siedziec sobie leniwie w domu to kupcie do tego odpowiednią rase.Moja suczka jest psem energicznym,lubi spacery i codziennie potrzebuje żeby przynajmniej przez pół godziny sobie pobiegac bez smyczy.



    Dawniej Marti

    Skomentuj


      #3
      Odp: A może kupić psa

      Napisane przez alibabka Pokaż wiadomość
      tak sobie myślę...może kupię sobie psa...będzie trzeba z nim wychodzić na spacery bo obiecuję sobie codzienny spacer ale mi nie wychodzi
      Czy to dobry pomysł co o tym myślicie? Macie psa?
      no ale z psem musisz wyjsc co najmniej 3 razy dziennie
      i to z dorosłym - jak planujesz kupić szczeniaka, to dolicz sprzątanie w czasie kwarantanny poszczepiennej
      no i jak pies juz może wychodzic na dwor - to przynajmniej do wieku 5-6 mcy latanie kilkanascie razy dziennie z psem na siusiu

      no chyba że masz swój ogródek - to trochę ułatwia

      Skomentuj


        #4
        Odp: A może kupić psa

        tylko należy pamiętać ze pies to duży obowiązek, szczepienie, pielęgnacja czasem też chorują więc trzeba podawać antybiotyki i w ogóle, wiem bo mam labradora

        Skomentuj


          #5
          Odp: A może kupić psa

          Tez miałam boksera -to najkochanszy pies dla dziecka - zgadzam się z dziewczynami pies to jak dziecko, trzeba zapewnic mu opiekę, bawic sie z nim i dotrzymywac towarzystwa-pomysl jak chodzisz do pracy ,pies nie moze byc sam.Trzeba psa leczyć, szczepić, uiszczać podatek no i przede wszystkim SPRZĄTAĆ KUPY NA SPACERZE to nalezy do obowiązków włascicieli( dobrych nie unikajacych tego obowiazku)
          PIes musi byc dobrze traktowany jesli rasowiec trzeba mu zagwarantowac kurs tresury lub poczytac na ten temat -bo bedziesz miec niesfornego lokatora.Wszystko zalezy od rasy ,wczesniej dobrze sie do tego nalezycie przygotowac teoretycznie.
          Ale warto bo to najlepszy przyjaciel człowieka i nie zdradzi nie zawiedzie i zawsze mozna się przytulić.


          Skomentuj


            #6
            Odp: A może kupić psa

            ja bym sie nie odwazyla miec tego typu pieska w domu gdzie jest dziecko.

            Skomentuj


              #7
              Odp: A może kupić psa

              Boksera? to jest najbardziej oddany pies dla dziecka ( moze nie wiesz jak wyglada i myli ci sie z tymi psami mordercami) ja byłam malutka to mojego łozeczka nie odstępował na krok i wózek na spacerze tez był strzezony.
              Uratował nam zycie-mieszkalismy nad piekarnia i ulatniał się w nocy czad zaczął wyć obudził wszystkich a mnie wyciągnął z łozeczka nasz Red był najwspanialszym psiakiem pod słoncem. Niestety musiał byc uspiony bo cięzko chorował i miał juz sporo lat.
              Gdybym moim dziecia miała zafundowac psa to byłby właśnie bokser-strasznie mnie morduja, zwłaszcza ze znajomy im obiecał labradora jak sie suczka jego oszczeni.Ja mam mieszane uczucia bo Grzes jest astmatykiem a labradory maja duzo alergenów w siersci ale męczą a ja mysle


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: A może kupić psa

                ...jeśli boisz się codziennego wyprowadzania, to nie kupuj psa, pieski uwielbiają biegać na dworze. rzadkie wyprowadzanie to dla nich katorga.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: A może kupić psa

                  Dokładnie tak - pies musi wychodzić.
                  Chociaż z doświadczenia wiem, że można się do tego przyzwyczaić. Ja polubiłam nawet poranne spacery, bo to skuteczniejszy sposób na dobudzenie się przed pracą niż nawet kawa.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: A może kupić psa

                    Jak chcesz kupić go tylko, żeby z nim chodzić na spacery bo chcesz schudnąć to lepiej kup rower.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: A może kupić psa

                      Heh, dokładnie - w takim przypadku rower lepiej się sprawdzi.
                      A poważnie, to musisz mieć świadomość tego, że z posiadaniem psa wiąże się sporo obowiązków. Spacery to tylko jeden z nich.
                      Do tego dochodzi pielęgnacja. Ja właśnie głowię się nad wyborem odpowiedniego szamponu dla swojego psiaka: http://www.pupilo.pl/wiadomosc/szamp...i-wybrac/3623/ .
                      Oprócz tego wizyty u weterynarza, zapewnienie psu opieki na czas naszych wyjazdów. O tym wszystkim trzeba pomyśleć jeszcze zanim zdecydujemy się na kupno czy przygarnięcie psa.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: A może kupić psa

                        Pies dla dziecka to bardzo dobry pomysł. Problem jest taki, że większość miniaturowych ras, które nadają się do domu z dzieckiem może mieć problemy ze stawami. Warto dbać o dobrą karmę i suplementy na stawy.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: A może kupić psa

                          A może lepiej wziąć psa ze schroniska?

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: A może kupić psa

                            Po co kupować psa? Nie lepiej przygarnąć jakiegoś biedaka ze schroniska? No i pamiętaj: pies to obowiązek i odpowiedzialność. Nie każdy to wie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: A może kupić psa

                              Dokładnie, to sprawa do bardzo mocnego przemyślenia - co będzie z psem gdy wyjeżdzamy, czy nas na niego stac, czy będzie nam sie chciało wychodzic na spacer o 6 rano przed pracą itd. I zdecydowanie nie ma co kupowac, w schroniskach czeka cała masa cudnych zwierzaków które marzą o swoim domu.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X