Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

USG jak często?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Napisane przez llewall Pokaż wiadomość
    Mało? W Anglii, w której mieszkam robi się 2-3 usg. I to w zupełności wystarcza. Fakt faktem, że ja bym chciała widzieć moje Maleństwo co tydzien, co dzień... ale lekarze tutaj są zdecydowani i nie ugięci... nie ma potrzeby, zagrożenia-nie ma usg. Może i dobrze... Z całą pewnością mają ku temu jakiś powód.
    Ale w sobotę idę prywatnie na 4d. Nie mogę się doczekać. Kosztuje fortunę, ale co tam
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie Ciężaróweczki
    W Irlandii jest podobnie 3 usg to max jesli nie ma potrzeby. nie chca tez podawac plci dziecka nawet jesli rodzice sobie zycza...ma byc niespodzianka...
    Adas ma 2,5 roczku a w czerwcu bedzie mial rodzenstwo


    www.bobasy.pl/adamkiesz

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Napisane przez llewall Pokaż wiadomość
      Polecam artykuł http://www.badania-usg.pl/usg-3d4d.html
      Zapytaj swojego specjalisty od 2D czy potrafi wykryć na swoim aparacie takie wady płodu:
      - rozszczep wargi
      - rozszczep podniebienia
      - polidaktylia (dodatkowe palce)
      - zniekształcenia dłoni i stóp
      Może dla Ciebie to jest "nieznaczna" korzyść.
      I może czasem warto uwierzyć, że postęp w medycynie to coś dobrego
      Oczywiście, że tak
      Mam nawet zdjęcie gdzie widać stópki i można dokładnie policzyć
      paluszki.
      To, że nie ma rozszczepu podniebienia też wiedziałam, co do
      wargi, no to się już muszę zgodzić, ale z tego co mój lekarza mówił
      to rozszczep wargi bardzo rzadko występuję sam, zazwyczaj towarzyszy
      mu rozszczep podniebienia.
      Ale ja wierzę w postęp medycyny!! I wiem, że jest dobry. Super rozwiązaniem jest krew pępowinowa i przechowywanie komórek macierzystych, a nie USG 3D/4D, które
      jako takim postępem w medycynie nie jest a nowością technologiczną, jak również atrakcją.
      Uważam to za świetną sprawę, ale nie niezbędną.

      Skomentuj


        #48
        Napisane przez llewall Pokaż wiadomość
        Najnowsze doniesienia wskazują, że niewielkie (w sensie rozległości) wady wrodzone, takie jak rozszczepy wargi, podniebienia, polidaktylia (dodatkowe palce), zniekształcenia dłoni i stóp, niewielki rozszczep kręgosłupa można bardziej miarodajnie ocenić dzięki obrazowaniu 4D. Również pewne subtelne cechy nieprawidłowe, jak np. nisko osadzone uszy, nieprawidłowości rysów twarzy, zniekształcenia dłoni są w obrazie 4D wyraźniej widoczne niż w badaniu klasycznym, co ma duże znaczenie w diagnostyce zespołu Downa i innych nieprawidłowości chromosomowych i genetycznych. Dzięki obrazowi trójwymiarowemu możliwa jest bardziej precyzyjna ocena kości nosowych płodu, czyli parametru bardzo ważnego w ocenie ryzyka zespołu Downa. Właśnie dzięki badaniu 3D okazało się, że niektóre płody z zespołem Downa mają nieprawidłową tylko jedną z dwóch kości nosowych, co jest znacznie trudniejsze do weryfikacji w obrazie dwuwymiarowym i stanowi wskazanie do inwazyjnych badań genetycznych. U niektórych zdrowych płodów istnieje dość szeroka przerwa pomiędzy prawą i lewą kością nosową, która w obrazie płaskim może być błędnie interpretowana jako brak kości nosowych, co może prowadzić do niepotrzebnej amniopunkcji. W obrazie trójwymiarowym ocena tej przerwy i prawidłowego wykształcenia kości nosowych jest łatwiejsza, co może oszczędzić pacjentce niepotrzebnego niepokoju. Ocena przezierności karkowej w obrazie 3D również jest nieco dokładniejsza i bardziej powtarzalna niż w standardowym badaniu dwuwymiarowym. Serce płodu jest narządem o skomplikowanej strukturze anatomicznej, którego budowę ocenia się w kilkunastu wybranych przekrojach, zwanych projekcjami. Podstawowe projekcje to czterojamowa, dróg wypływu z obu komór, przekrój dużych naczyń w śródpiersiu, łuku aorty i przewodu tętniczego. Jeżeli płód leży niekorzystnie, to nie da się zobaczyć tych wszystkich przekrojów w badaniu dwuwymiarowym, bo do płodu nie mamy dostępu z każdej strony. Dwuwymiarowe badanie USG można wykonać tylko przez brzuch i pochwę ciężarnej, gdyż płód jest zasłonięty od dołu przez kości miednicy, z boku i od góry przez gaz w jelitach i żebra ciężarnej a od strony grzbietu przez jej kręgosłup. W badaniu 3D lub 4D możemy płód obracać prawie dowolnie na ekranie aparatu, uzyskując przekroje niedostępne w badaniu tradycyjnym. Sądzę, że to jest największa diagnostyczna zaleta badania trójwymiarowego.
        Pozdrawiam

        zgadzam się w 100%!
        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

        Skomentuj


          #49
          Pinklady cóż za czcionka większej się nie dało
          Last edited by colleen; 18-11-2008, 09:15.

          Skomentuj


            #50
            tradycyjna juz mi się znudziła, a ta była najwieksza.
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #51
              Witajcie Jestem w 21 tygodniu ciąży a USG miałam robione z 7 razy ponieważ mam zagrożenie poronieniem. Narazie plamienia ustały z końcem 4 miesiąca ale USG i tak mam często robione dla pewności Choć doktor mówi że maleństwo się dobrze rozwija i jest OK

              Skomentuj

                     
              Working...
              X