Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krwawienie w pierwszym trymestrze

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Krwawienie w pierwszym trymestrze

    mam dylemat .... piersi mnie bola , miesiaczki nie mam , wykonalam 4 testy 2 plytkowe i dwa strumieniowe w przedziale 6 dni .. na wszystkich pojawily sie 2 magiczne kreseczki..do lekarza ide dopiero za 5 dni.. i dzis wlasnie sie przestaszylam , dostalam niewielkiego krwawienia, krew ma kolor jasnej czerwieni, i jest zmieszana ze sluzem , nie przypomina totalnie miesiaczki.. od czasu do czasu mam maly skorcz w okolicach pempka.. czy powinnam sie bardzo martwic? moze to nerwobole, gdyz bardzo sie wszystkim przejmuje. Czytalam juz troche wiadomosci na necie odnoscnie tego krawienia i naprawde sie boje, moje krawienie nie ma koloru ciemnego ani brazowego, nie jest tez geste.. pomocy!!!!!!!!!!
  •    
       

    #2
    witam!
    skoro zrobilas 4 testy i wszystkie wyszly pozytywne, to pewnie jestes w ciąży. Czasami występują krwawienia na początku ciąży, słyszałam, że nawet przez pierwsze 3 miesiące można mieć miesiączkę. Jednak mimo wszystko powinnaś jak najszybciej pójść do ginekologa, każde krwawienie czy plamienie wymaga konsultacji lekarskiej.
    Ale nie denerwuj się nie potrzebnie, bo wtedy może cos sie stać. Bądź dobrej myśli
    Pozdrawiam
    Natalka - 24 lipca 2008r.

    Skomentuj


      #3
      Zależy od rodzaju krwawienia jeśli raz pociekło i koniec, to nie należy panikować. Natomiast jeśli krwistej wydzieliny przybywa to zgłoś się do lekarza lub szpitala już dzisiaj.

      Ja pierwsza ciążę miałam zagrożoną, pojawił się również krwiak w pierwszych tygodniach, 3 razy większy od ciałka ciążowego. Lekarz mnie przestrzegał, że krew musi znaleźć jakieś ujście i nie przejmować się plamą.

      Skomentuj


        #4
        nie przejmuj sie za nadto to sie zdarza idz do lekarza ale nie panikuj. jedyne co to absolutnie nie mozna wspolzyc podczas krwawiena.
        PAULINKA 31.8.2003
        VICTORIA 20.5.2008

        12.1.2009r raczkowanie
        13.1.2009 pozegnanie cycunia
        16.1.2009 samodzielne siadanie

        Skomentuj


          #5
          Witam
          Ja też miałam krwawienie w pierwszym trymestrze, mniej więcej takie jak opisujesz i kiedy dzwoniłam do mojego lekarza prowadzącego kazał mi jak najszybciej zgłosić się do szpitala. Byłam na podtrzymaniu kilka dni i wszystko skończyło się dobrze. Jeśli jesteś w ciąży, a wszystko na to wskazuje radziłabym zgłosić się do szpitala lub odwiedzić lekarza jak najwcześniej. Lepiej dmuchać na zimne

          Skomentuj


            #6
            i wydaje mi sie ze zaden lekarz nie powinien badac cie przez uciskanie brzucha.
            PAULINKA 31.8.2003
            VICTORIA 20.5.2008

            12.1.2009r raczkowanie
            13.1.2009 pozegnanie cycunia
            16.1.2009 samodzielne siadanie

            Skomentuj


              #7
              Kazde krwawienie podczas ciazy zwlaszcza wczesnej jest niepokojace i wymaga szybkiej kosultacji lekarskiej - na Twoim miejscu pojechalabym do szpitala na Izbe Przyjec - nie ma na co czekac.

              syla_86 w ciazy nie mozna miec miesiaczki.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                syla_86 w ciazy nie mozna miec miesiaczki.
                słyszałam o takim przypadku, że kobieta miała normalnie miesiączkę i nagle przestała mieć i okazało się, że jest w 3 miesiącu ciąży
                Natalka - 24 lipca 2008r.

                Skomentuj


                  #9
                  To o czym piszesz nie nazywa sie miesiaczką/okresem Pewnie wiesz co to miesiaczka wiec bedac w ciazy nie ma opcji by wystapila prawda ?
                  Last edited by Goplana; 12-12-2008, 17:48.

                  Skomentuj


                    #10
                    Do ok trzeciego miesiąca mogą występować tzw. plamienia.
                    Nie mylić z miesiączką/okresem.

                    Jeśli któraś miała miesiączkę to nie może być w ciąży, te dwie rzeczy się wykluczają.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Dokładnie. Plamienia te wystepuja w czasie gdy powinna wystapic miesiaczka stad to mylne nazywanie tych plamien miesiaczka.

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja tylko powtarzam, co słyszalam. A nie zawsze cos co slyszymy jest wiarygodne. Dla mnie tez to bylo troche dziwne, ze miesiaczka w czasie ciazy, ale glupia bylam i uwierzylam.
                        Teraz jestem przekonana, że macie racje dziewczyny
                        Natalka - 24 lipca 2008r.

                        Skomentuj


                          #13
                          Skoro jest niewiarygodne to lepiej nie powtarzac.
                          Sama mam kolezanke ktora tez twierdzi z emiala okres w ciazy - zawsze jak to mowi pukam sie w glowe.

                          Skomentuj


                            #14
                            Takich historii tez troche slyszalam i w koncu zapytalam sie na lekcji biologii czy to mozliwe, babka mi powiedziala, ze jak w czasie ciazy dostaje sie "okres" to po prostu sie poronilo, bo to nie mozliwe.
                            Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez aguniaaa Pokaż wiadomość
                              mam dylemat .... piersi mnie bola , miesiaczki nie mam , wykonalam 4 testy 2 plytkowe i dwa strumieniowe w przedziale 6 dni .. na wszystkich pojawily sie 2 magiczne kreseczki..do lekarza ide dopiero za 5 dni.. i dzis wlasnie sie przestaszylam , dostalam niewielkiego krwawienia, krew ma kolor jasnej czerwieni, i jest zmieszana ze sluzem , nie przypomina totalnie miesiaczki.. od czasu do czasu mam maly skorcz w okolicach pempka.. czy powinnam sie bardzo martwic? moze to nerwobole, gdyz bardzo sie wszystkim przejmuje. Czytalam juz troche wiadomosci na necie odnoscnie tego krawienia i naprawde sie boje, moje krawienie nie ma koloru ciemnego ani brazowego, nie jest tez geste.. pomocy!!!!!!!!!!
                              Aguniaaa musisz iść do lekarza!
                              pozdrawiam

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X