Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-09-2019, 23:18
cookiemaker cookiemaker jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
cookiemaker.polki.pl

Domyślnie Odp: Sucha skóra

moje dziecko ma AZS i niestety bardzo szybko jego skóra ię przesusza zaczyna swędzieć, robi ie czerwony wyprysk, na szczęście od dłuższego czasu mamy spokój, smaruję go codziennie emulsją atoperal do mycia mamy ich pianke i ten zestaw ię sprawdza,
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-10-2019, 12:49
angelikazlotowlosa angelikazlotowlosa jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
angelikazlotowlosa.polki.pl

Hejo,
ja osobiście problemu suchej skóry u niemowlaka mam już za sobą, dzięki mojej kochanej przyjaciółce, ale podziele się z wami swoim sposobem, ponieważ zawsze działa. Kiedy u mojego maleństwa pojawił się problem suchej skóry i odparzeń spróbowałam wielu sposobów, ale z gorszymi lub średnimi efektami. Kiedy już nie wiedziałam co robić znajoma poleciła mi artykuł: https://www.eloderm.pl/problemy-skor...-na-odparzenia
i powiem wam, że rady, które tam są naprawdę działają cuda!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-10-2019, 22:36
olecka91 olecka91 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
olecka91.polki.pl

Ja słyszałam, że na suchą skórę i AZS bardzo dobry jest lek octenisept. Można go kupić w każdej aptece bez recepty. Z tego co wiem kosztuje ok 30 złotych. Ja używam tego leku do odkażania ran, na poparzenia, suchą skórę a nawet ból gardła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-11-2019, 09:10
bobik2323 bobik2323 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobik2323.polki.pl

Sucha skóra u dzieci to dość często spotykany problem. Na szczęście producenci o tym pamiętają i oferują kosmetyki, które mają temu zaradzić. U nas najlepiej sprawdziły się produkty marki https://www.mustela.pl/, które świetnie poradziły sobie z suchą skórą u naszego maluszka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-12-2019, 18:25
dzieckolasu dzieckolasu jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dzieckolasu.polki.pl

A korzystałyście kiedykolwiek z aloesu? Jest genialny, jeśli chodzi o suchą skórę i podrażnienia. Można też wykorzystać go jako podkład pod olej na włosy. Ale to już wyższa szkoła jazdy Tutaj : https://najlepszyaloes.pl/ możecie dowiedzieć się więcej na temat aloesu i zakupić przy okazji ciekawe produkty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-12-2019, 14:34
happypuppy happypuppy jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
happypuppy.polki.pl

Ja na suchą skórę zawsze stosuję maseczki do twarzy. Od jakiegoś czasu bardzo lubię koreańskie maseczki w płachcie bo łatwo się je nakłada i zdejmuje. Duży wybór takich maseczek znajdziecie na przykład tu: https://sklep.bellita.waw.pl/skin79-...-krem-maseczki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-12-2019, 08:36
sasanka12 sasanka12 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
sasanka12.polki.pl

cookiemaker stosowałaś może krochmal atoperal u swojego dziecka? Podobno bardzo dobra jest na odparzenia, swdzenie skóry, dziecku się jakieś odparzenie zobiło na pupie i szukam czegoś do złagodzenia tego, kremy tak średnio działają
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-01-2020, 16:20
eweliaa eweliaa jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
eweliaa.polki.pl

Jak szukacie dobrych kosmetyków dla suchej skóry na pwno znajdziecie coś tutaj https://www.doz.pl/apteka/k4548-Pielegnacja mają bardzo duży wybór dermokometyków i niezłe ceny
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-2020, 23:00
milkona milkona jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
milkona.polki.pl

krochmal atoperal jest super, obowiązkowa rzecz u mnie w domu, bo dziecko z AZS wymaga specjalne pielęgnacji. A krochmal jest super to łagodzenia zaczerwienienia, łagodzenia podrażnień.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-01-2020, 19:00
antoni21 antoni21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
antoni21.polki.pl

Bo przecież kosmetyki powinno się dobierać pod kątem Waszej skóry. Jeśli zależy Wam na porządnej jakości, to na pewno powinniście zajrzeć do takich sklepów jak www.freshmate.pl Tam dobierzecie coś odpowiedniego pod kątem Waszych potrzeb.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania