Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady doradcy laktacyjnego
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady doradcy laktacyjnego Kłopoty z karmieniem piersią, nawał pokarmu, za mało mleka, nocne pobudki? Sprawdź porady doradcy laktacyjnego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-12-2014, 21:02
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Domyślnie Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

Cytat:
Napisał beatris20 Zobacz post
I niestety moja koleżanka dziś przestała się łudzić o możliwosći naturalnego karmienia , po miesiącu walki, po konsultacjach z doradcą laktacyjnym- miała cesarkę, po cesarce dziecko było zabierane na nocne karmienie przez położne, Pokarmu brak ciągle , mimo wszelkich prób.
Słyszałam, że po cesarce trudniej o laktacje...teraz sama nie wiem co myśleć, bo sama mam mieć cc...

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-12-2014, 09:49
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Domyślnie Odp: Dlaczego rezygnujemy z karmienia piersią tuż po urodzeniu dziecka?

Chęci to już dużo Chcesz karmić to będziesz się starała aby karmić jak się szybko poddasz to nic z tego nie będzie Ale trzymam kciuki abyś karmiła długo
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-12-2014, 13:38
M.Zadrożna-Karpiejczyk's Avatar
M.Zadrożna-Karpiejczyk M.Zadrożna-Karpiejczyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
M.Zadrożna-Karpiejczyk.polki.pl

Miasto: Warszawa, Polska

Cytat:
Napisał ladybzyk Zobacz post
Słyszałam, że po cesarce trudniej o laktacje...teraz sama nie wiem co myśleć, bo sama mam mieć cc...
Troszeczkę trudniej może być, ale cc nie jest żadną przeszkodą w karmieniu piersią. Proszę tylko bardzo pilnować regularnego i częstego karmienia i zadbać by przystawienie było prawidłowe.
Nieprzeczytane 16-12-2014, 10:47
aguska889's Avatar
aguska889 aguska889 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
aguska889.polki.pl

Miasto: Kraków

Ja rodziłam naturalnie. Po wyjściu ze szpitala dziecko bardzo spadło z wagi, a w nocy płakało. Okazało się, że nie dojada, a ja mam mało pokarmu..Niestety jesteśmy na "butli", a pierś jest tylko uspokajaczem. Próbowałam odciągać pokarm, ale nie pobudziło to laktacji. Jednorazowo odciągałam np.30 ml kiedy dziecko powinno jeść 90ml...
Czasem są chęci, ale niestety nie ma możliwości
Nieprzeczytane 16-12-2014, 11:08
patrycjaa88 patrycjaa88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycjaa88.polki.pl

Cytat:
Napisał aguska889 Zobacz post
Ja rodziłam naturalnie. Po wyjściu ze szpitala dziecko bardzo spadło z wagi, a w nocy płakało. Okazało się, że nie dojada, a ja mam mało pokarmu..Niestety jesteśmy na "butli", a pierś jest tylko uspokajaczem. Próbowałam odciągać pokarm, ale nie pobudziło to laktacji. Jednorazowo odciągałam np.30 ml kiedy dziecko powinno jeść 90ml...
a próbowałaś jakiś herbatek laktacyjnych np na Karmienie Piersi Baby Mama Med
albo przystawiaj dziecko zawsze kiedy mozesz
moze sie uda w koncu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-12-2014, 11:21
aguska889's Avatar
aguska889 aguska889 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
aguska889.polki.pl

Miasto: Kraków

Tak, te herbatki już mi uszami wychodzą...:P A Małą zawsze usypiam przy piersi więc niby co ok 3h coś ciumka
Mało tego! Położna kazała mi pić Karmi, bo ma słód jęczmienny, który pobudza laktację, ale też nie pomogło...
Nieprzeczytane 17-12-2014, 15:32
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

Cytat:
wiesz co ja też na początku mało odciągałam mleka - też sie tym martwiłam a z czasem jak pierś się przestawiła na to iż odciągam mleko to było go więcej i więcej - do przestawienia sie na laktator trzeba czasu - choć wiem ze bywa to trudne, pij dużo wody niegazownej i mysl pozytywnie bo to najwazniejsze w calym tym procesie karmienia
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-12-2014, 15:33
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

Cytat:
Tak, te herbatki już mi uszami wychodzą...:P A Małą zawsze usypiam przy piersi więc niby co ok 3h coś ciumka
Mało tego! Położna kazała mi pić Karmi, bo ma słód jęczmienny, który pobudza laktację, ale też nie pomogło...
nio niby gdzie są ponoc szpitale gdzie Karmi jest normalnie na porodowkach ale ja w to nie wierze iz to dziala, tylko przystawianie czeste dziecka lub laktatora mysle ze w tej kwestii moze cos dzialać
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-12-2014, 11:10
patrycjaa88 patrycjaa88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycjaa88.polki.pl

ja bym jednak nawet tego karmi nie piła - jakoś tak nawet przed ciążą to takie mis ię niedobre wydawało, ze wolałabym te zioła laktacyjne jakieś na Karmienie Piersią, ale wiadomo - nie każdemu muszą pomagać, każdy organizm może inaczej reagować
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-12-2014, 20:11
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Cytat:
Prawdopodobnie jest tak że technika ssania jest zaburzona przez to pokarmu jest mniej dziecko jest głodne i wpada sie w tzw.błędne koło powstaje problem i niestety jest to poczatkiem konca karmienia naturalnego.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania