Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Porozmawiajmy o niepłodności

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Porozmawiajmy o niepłodności

    Witam serdecznie.

    Zwracam się do Was z propozycją.

    Nazywam się Katarzyna Walentynowicz-Moryl i jestem doktorantką w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Chciałam zaprosić Was do udziału w badaniu, które realizuje w ramach swojej pracy doktorskiej.
    Jako socjolog zajmuje się badaniem, w jaki sposób doświadczanie trudności prokreacyjnych wpływa na funkcjonowanie społeczne osób borykających się z tym problemem.

    Jeżeli ktoś będzie chciał ze mną porozmawiać ze mną to serdecznie zapraszam do kontaktu. Nie będę pytać was o intymne kwestie dotyczące diagnozowania i leczenia. Dla mnie ważne jest ustalenie tego, jak diagnozowanie i leczenie wpłynęło na Wasze życie. Wywiad będzie prowadzony drogą elektroniczną, będzie w pełni anonimowy. Co jakiś czas będę wysyłać pytania, na które chciałabym uzyskać od Was odpowiedź. To od Was będzie zależał kierunek i tempo rozmów. Na każde pytanie możecie odmówić odpowiedzi.

    Mam nadzieje, że razem uda nam się poznać sytuacje osób zmagających się z problemami z płodnością. Spojrzeć na tą sytuacje z innej perspektywy i co najważniejsze spróbować odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób radzić sobie z nią. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt. Liczę na wiele ciekawych rozmów.

    Pozdrawiam serdecznie.

    Kasia Walentynowicz-Moryl
    Last edited by KWM; 12-05-2013, 17:55.
  •    
       

    #2
    Podziękowania

    Witam serdecznie.

    Od mojego pierwszego wpisu minęło już prawie 6 miesięcy. Jak ten czas leci Dzisiaj jest 30 czerwca i zgodnie z tym co sobie postanowiłam kończę namawianie Was do udziału w moim badaniu. Chciałabym serdecznie podziękować tym dziewczynom, które same się do mnie zgłosiły. Równie serdecznie tym, które po mojej osobistej prośbie zgodziły się poświęcić mi swój czas.

    Dziękuję także tym, które mi odmówiły, bo to była dla mnie cenna lekcja pokory. W ogóle chciałam napisać, że przez ten czas nauczyłam się wiele i chyba trochę więcej zrozumiałam.

    Teraz przyszła pora na zamkniecie się na kilka miesięcy w pokoju i pisanie Mam nadzieje, że moja praca będzie dla Was ciekawa. Może odnajdziecie tam swoje doświadczenia lub wręcz przeciwnie stwierdzicie, że to co piszę to bzdury

    Trzymam za Was wszystkie i każdą z osobna kciuki. Życzę Wam i sobie dużo sił i wytrwałość w dążeniu do upragnionego celu.

    Pozdrawiam.

    Kasia

    Skomentuj


      #3
      Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

      Od lat borykałam się z niepłodnością i mogę Wam polecić dobrą klinikę, która leczy takie przypadki różnymi metodami, zobacz tutaj jakie mogą być przyczyny niepłodności u kobiet: http://www.invimed.pl/p/6,przyczyny-nieplodnosci-kobiet warto zerknąć. Pozdrawiam.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

        a ja polecę jeszcze takie czasopismo - CHCEMY BYĆ RODZICAMI - bardzo fajnie piszą o niepłodności, adopcji, chorobach i wielu innych tematach dotyczących niepłodnosci i par, które sie z tym borykają. Organizuja też warsztaty i grupy wsparcia..

        Skomentuj


          #5
          Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

          My staramy się o dziecko już ponad rok. Ostatnio zaczęłam pić inofem bo słyszałam, że bardzo dobrze wpływa na hormony przy pcos. Mam nadzieję, ze u mnie tez poprawi wyniki bo są straszne. Do tego przeszłam na dietę i jestem dobrej myśli

          Skomentuj


            #6
            Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

            A ja polecam książke, moje niedawne odkrycie- "Nadzieja na nowe życie. Poradnik dla marzących o dziecku". Pomoże uporać się z tym czekaniem i niepewnością co dalej.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

              Te starania czasem bokiem wychodzą ale wciąż nie tracę nadziei. Teraz spotkałam się z inofem. Jeszcze nie brałam ale zastanawiam się nad kupnem tego większego opakowania. Starczy na miesięczną kurację. Na razie o nim czytam i widzę same pozytywne opinie. Brałyście może? Z tego co wiem jest bez recepty.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

                Ja piłam i jestem zdania, że bardzo pomaga poprawić stan hormonów i poprawia samopoczucie. Trzeba pić go minimum trzy miesiące i przyjmować podwójną dawkę czyli dwie saszetki dziennie. Taka jest zalecana dawka terapeutyczna dla kobiet chorych na pcos chcących zajść w ciążę.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

                  Inofem podobno jest bardzo skuteczny, też go piję. Niedługo muszę zrobić też badania pod kątem tarczycy bo podobno nie jest z nią za ciekawie. Jestem ciekawa cyz jak już poprawię swoje hormony to czy nam się uda zajść w ciażę.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

                    U nas też jest problem z zajściem w ciążę. Problemy leżą po mojej stronie. Cały czas próbuję się leczyć, chodzę na badania ale póki co nic nie wychodzi. Namawiam męża by też się przebadał.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

                      My od 2 lat staramy sie o dziecko. Na razie co miesiąc rozczarowanie. I ostatnio czytałam o suplemencie diety inofem. Lekarz stwierdził że nie ma przeciwskazań żeby inofem brała. Tym bardziej że nie ma żadnych przeszkód zebym w ciążę żaszła. Kupię większe opakowanie- chyba 60 saszetek i zaczynam kurację. Może niedługo sie uda?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

                        Słyszałam o tym suplemencie Inofem od mojej lekarki- mówiła jest bardzo skuteczny i warto go brać jak chce sie zajść w ciążę. A z tym mam właśnie mały problem. Z pierwszym dzieckiem nie było żadnego problemu a teraz staramy sie od paru miesięcy i nic. Zobaczymy jak bedzie po kuracji z udziałem Inofem

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

                          Mi pani w aptece polecała inofem ale póki co nie kupiłam. Idę po jutrze do mojego lekarza i zapytam czy mogę brać ten suplement. Czytałam trochę o nim i wychodzi na to, że jest skuteczny. U nas problem jest większy niż pcos ale nie zaszkodzi spróbować.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

                            moja kolezanka brala to ale efektow nie bylo

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Porozmawiajmy o niepłodności

                              A ja np. jestem zdania, że "Pani w aptece poleciła" to można sobie darować, macie specjalne centra które zajmują się tematyką bezpłodności chociażby w Krakowie Centrum Medyczne MACIERZYŃSTWO warto się w pierwszej kolejności udać tam. Doświadczony lekarz na pewno jest bardziej kompetentny niż Pani z apteki (moim zdaniem) po za tym czasami problem leży w głowie i jak tam sobie wszystko ułożymy nie będzie trzeba brać żadnych leków. Ten ośrodek w Krakowie macie tutaj.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X