Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Córka notorycznie zwraca posiłki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

    Najlepoiej po prostu wybrac sie do lekarza

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

      Mam podobny problem z córką. Wkracza w wiek dojrzewania i od jakiegoś czasu zachowuje się co najmniej podejrzanie. Najpierw zauważyłam u niej tabletki na przeczyszczenie, jakoś się nie zmartwiłam, ale zaczęłam się jej baczniej przyglądać. jadła normalnie, a mimo to chudła. Przyłapałam ją kilka razy w łazience kiedy wymiotowała, tłumaczyła to złym samopoczuciem, ale myślę, że robi to specjalnie. Nie chcę się z nią wykłucać, ale też nie będę spokojnie patrzeć jak moja córka niszczy sobie zdrowie.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

        Moim zdaniem musisz kontrolować stan zdrowia i fizycznego i psychicznego swojej córki. Nie bagatelizuj tego co się z nią dzieje. Osobiście zajmuję się stomatologią. Kiedyś trafiła do nas dziewczyna, której szkliwo ewidentnie było uszkodzone z powodu częstych wymiotów (charakterystyczne wyżłobienia i kolor zębów). Poinformowałam o tym jej rodziców (dziewczyna miała tylko 15 lat), ale zbagatelizowali problem, a po czasie jedynym ratunkiem dla niej było leczenie w szpitalu psychiatrycznym, juz o wyniszczeniu organizmu nie wspominając...

        Skomentuj


          #19
          Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

          Absolutnie nie pozwolę, żeby mojemu dziecku stała się krzywda, a tym bardziej żeby ona sama sobie tą krzywdę wyrządziła. Skorzystałam z waszego polecenia i zadzwoniłam na infolinię do ośrodka Terapia Agnus. Bardzo mili ludzie, udzielili mi wielu cennych rad. Jestem dobrej myśli. Martwie sie bardzo o córkę, ale to mądra dziewczyna i wspólnie się z tym uporamy

          Skomentuj


            #20
            Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

            Widzę, że po tej rozmowie telefonicznej zaczęłaś bardziej pozytywnie patrzeć na problem córki i znacznie poprawiło ci się samopoczucie. Chyba te pozytywne opinie o tym ośrodku nie są jakieś przereklamowane..

            Skomentuj


              #21
              Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

              Samopoczucie to mi się poprawi jak już moja córka wyzdrowieje. Ale przyznam, że rozmowa z konsultantem bardzo mi rozjaśniła cały obraz na temat bulimii i metod jej leczenia. W każdym razie jeżeli moje wątpliwości w stosunku do córki się potwierdzą, to nie będę zwlekała, tylko udamy się na profesjonalne leczenie. Bulimia to choroba i odpowiednio wcześnie zdiagnozowana daje się całkowicie wyleczyć

              Skomentuj


                #22
                Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

                Fajnie że działasz nie poddajesz się to bardzo ważne Wbrew pozorom najgorsze co możemy zrobic to dziecko karać, krzyczeć i robić mu wyrzuty. Ono potrzebuje naszego ciepła, akceptacji i miłości, poczucia bezpieczeństwa. Wyrozumiałość i empatia to klucz do serca dziecka, jak już się przed toba otworzy to będzie wam łatwiej. Oczywiście nie jest to takie proste, jeśli wasza relacja jest zła, ciężko to samemu odkręcić warto się udać do specjalisty chociażby właśnie psychologa, czy psychiatry z http://psychomedic.pl/psychiatra-dzi...iezy-warszawa/ . Pamiętaj, że niestety takie niejedzenie czy bulmia to najczęściej wynik dysfunkcji w rodzinie, to co dla Ciebie jest normalne dla dziecka może być poważnym problemem. Dlatego powinniśmy zmienić nastawienie do naszych dzieci. Nie chodzi o rozpieszczanie, ale o akceptacje i zrozumienie...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

                  Niestety żadne prośby i groźby nie pomogą. Bulimia siedzi w głowie. Bardzo pomocna jest terapia z psychologiem czy pediatrą, który może włączyć ewentualnie jakieś leki.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

                    Wygląda to na bulimię i chęć schudnięcia. Najlepiej udać się do psychoterapeuty - przyczyny mogą być w środowisku i rodzinie.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X