Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

    Pomagacie różnym organizacjom?

    Chciałabym Wam przedstawić kolejny sposób jak można to robić i liczę, że dopiszecie swoje pomysły.

    Mój pomysł oparty jest o działalność portalu http://ideafairplay.pl/ czyli miejscu gdzie można znaleźć dziesiątki produktów ubezpieczeniowych.

    Różnica pomiędzy innymi jest taka, że od każdej umowy, część pieniędzy z niej pójdzie na konto wskazanej przez nas organizacji, dzięki czemu nic dodatkowo nie płacąc wspomożemy ją.

    W akcji bierze udział ponad 30 ubezpieczycieli, więc wybór jest szeroki.
  •    
       

    #2
    Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

    Dzięki za tą informację, gdy tylko mogę staram wspierać takie inicjatywy i różne fundacje, które zajmują się pomocą potrzebującym. Wiele takich fundacji można wesprzeć poprzez przekazanie 1% podatku.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

      Teraz jest czas przekazywania 1% podatku. To jest np. konkretna pomoc. Dlatego warto świadomie wybrać komu chce się swój 1% przekazać. Ja od paru lat przekazuję go fundacji L'Arche, ale jest wiele świetnych inicjatyw, które warto wspierać.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

        Też uważam, że przekazywanie 1% podatku jest najprostszą formą pomagania, a bardzo wartościową. Takie rozliczenie pit niewiele różni się od zwykłego, bo tylko wypełnia się dodatkową rubrykę. Może ta strona Wam to ułatwi https://1procent.wwf.pl/faq/program-...przez-internet Pomagajcie, dobro do Was wróci

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

          Co roku przekazujemy 1% podatku, zazwyczaj na dzieci albo na zwierzęta. Udzielamy się czasami w różnych fundacjach jak jest czas, i jak są jakieś akcje, że potrzebują pomocy.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

            Przekazuje 1% podatku zazwyczaj dla dziecka z mojej okolicy, które potrzebuje pomocy. bierzemy tez czasem udział w rożnych zbiórkach pieniążków dla dzieci potrzebujących na leczenie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

              Zawsze jeśli tylko możemy to pomagamy. Przekazujemy 1% podatku, a i w fundacji, którą prowadzi siostra często się udzielamy i pomagamy w zbiórkach i różnych akcjach.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

                ja jakos nie angazuje sie w taka pomoc. Wolę pomoc komuś ze swojego otoczenia, komus kogo znam lub kogo ktos zna. Wiem wtedy kto to jest, jakie ma potrzeby i mam pewnosc ze moja pomoc nie zmarnuje sie.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

                  My z mężem zawsze wspomagamy organizacje poprzez 1% podatku. Poza tym zdarza nam się podarować jakieś rzeczy bezpośrednio do instytucji - tak np robimy ze schroniskiem

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

                    Staram sie zawsze pomagac potrzebujacym. Nie tylko przez organizacje, ale normalnie tez kupic cos do jedzenia bezdomnym, czy dzieciom biednych sasiadów. Tak trzeba - tak uważam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

                      Napisane przez qlopek999 Pokaż wiadomość
                      Staram sie zawsze pomagac potrzebujacym. Nie tylko przez organizacje, ale normalnie tez kupic cos do jedzenia bezdomnym, czy dzieciom biednych sasiadów. Tak trzeba - tak uważam
                      Tylko często bywa, że ci bezdomni to wcale jedzenia nie chcą. Nie raz miałam sytuację, kiedy podchodził do mnie jakiś bezdomny i prosił o sypnięcie groszem, bo jest głodny, a dziwnym trafem zawsze rezygnował, kiedy oferowałam kupno jakiegoś produktu spożywczego. Tylko jeden raz trafił się dość młody chłopak, który przyjął taką propozycję i zaraz po otrzymaniu prowiantu zabrał się do jedzenia...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

                        Wszystko zależy od sytuacji.
                        Organizacje - jak najbardziej tak. Dzieci osób, które znam/kojarzę/wiem, że jedzenie nie przepadnie - tak.
                        Ludziom bezdomnym - różnie. Niestety zdecydowana większość ma rejony, po którymi urzędują. Tu po jedzenie, tam po pieniądze. Z tego co pamiętam był kiedyś eksperyment robiony przez studenta, w którym potwierdziło się to, o czym piszę.
                        Oczywiście nie można generalizować. Kiedyś podszedł do mnie młody chłopak, na oko 13/14 lat proszący o bułkę. Kupiłam. Zjadł, podziękował. Nigdy więcej go tam nie spotkałam.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

                          W moich okolicach notorycznie w niedziele pod kościołem urzęduje pewna kobietka o ciemnej karnacji z córeczką i wiecznie prosi o datki na jedzenie dla dzieciaka. Ludzie rzucają - szczególnie starsi, bo dziecko nie wygląda na zbyt zadbane.

                          Problem w tym, że zanim mamuśka rozłoży się z kocykiem przed kościelną bramą, siedzi razem z mężem i dzieckiem na kocyku ulicę dalej i, popalając papierosy, bawi się najnowszym iPhonem. Taki widok sprawia, że odechciewa się pomagania komukolwiek - tak dla zasady... I tylko tych ludzi, którzy jednak rzucają coś tej kobiecie żal

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

                            My przekazujemy 1% podatku do jakiejś fundacji ( co roku wybieramy inną). Kiedyś wrzucałam ubrania do kontenerów caritas, ale okazuje się, że wcale nie są one przekazywane dla biednych.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

                              Ja również przekazuje 1% zazwyczaj na dziecko z naszej okolicy., Dodatkowo od czasu do czasu wspieramy sprawdzoną fundację małą kwotą pieniężną jakieś 30zł na 3 miesiące dla nas nie jest to duża kwota a komuś naprawdę pomoże.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X