Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile kawy mogę wypić dziennie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ile kawy mogę wypić dziennie?

    Ile filiżanek kawy dziennie może wypić kobieta w ciąży? Chodzi mi o taką ilość (maksymalną), która nie wpłynie na maleństwo. Niestety uwielbiam kawę i nie umiem bez niej żyć, nawet będąc w ciąży...
  •    
       

    #2
    Myślę, że jedna filiżanka niezbyt mocnej kawy jest OK. Sporadycznie dwie! Ja tak robiłam i nic się niepokojącego nigdy nie działo.
    Też lubię kawkę! Najlepiej "espresso machiato" w Coffee Heaven. Mniam...

    Skomentuj


      #3
      Wogóle w trakcie ciąży - kawa i herbata - jak najmniej byłoby najlepiej...

      Skomentuj


        #4
        Ja wogóle nie piję. Zupełnie mnie odrzuciło...

        Skomentuj


          #5
          Czyli dobrze

          Skomentuj


            #6
            Czyli jak zostanę przy jednej kawce dziennie, to nic złego się nie stanie

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez kiciamicia Pokaż wiadomość
              Ile filiżanek kawy dziennie może wypić kobieta w ciąży? Chodzi mi o taką ilość (maksymalną), która nie wpłynie na maleństwo. Niestety uwielbiam kawę i nie umiem bez niej żyć, nawet będąc w ciąży...
              Wiem co czujesz, też uwielbiam smak kawy a w ciąży to już była przesada. Tym bardziej, że pracuję w miejscu gdzie kawa to podstawa. Ja piłam od czasu do czasu jedną dziennie, ale zadowalała mnie też kawa bezkofeinowa.
              Przeczytałam, że łożysko przefiltrowywuje większość szkodliwych substancji i dzidzi w brzusiu nie zaszkodzą nawet i 3 filiżanki...Jednak kobieta w ciąży miewa dosyć duże wahania ciśnienia, a to już jest niedobrze dla maleństwa i tak więc jeśli masz jednak na ogół wysokie ciśnienie raczej kawa dla Ciebie była by nieodpowiednia. Ale jeśli wszystko jest ok to nie wiem dlaczego nie miała byś od czasu do czasu napić się np: Latte
              Pozostaje również alternatywa...KAWA BEZKOFEINOWA, te lepsze na prawdę są nie do odróżnienia w smaku od naturalnych

              Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

              Różności do postów
              GALERIA OLAFKA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                mnie odrzucilo od kawy i herbaty i tak juz mi zostalo (wszystko przez mdłosci) herbate pije jak musze a kawy jeszcze nie sprobowałam
                Kinia & Aminka

                Skomentuj


                  #9
                  ja jestem w 34 tyg. i jak do tej pory nie odmawiam sobie porannej kawki i wypijam dzinnie ok 2 kubków tego napoju, ale...zawsze z mlekiem, bardzo słabą, najczęściej rozpuszczlną...no i mam ten komfort, że moje ciśnienie jest od poczatku niskie zaledwie 110 max 120, więc mogę sobie pozwolić, przy nadcisnieniu to raczej trzeba uważać...może Ricore??? bo ma mało kofeiny...polecam

                  Skomentuj


                    #10
                    Ja piję jedną popołudniu, ale słabszą niż zawsze i z 1/3 mleka. Rano zbożowa - bardzo zdrowa no i prawie jak kawa, taka oszukańcza

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      ja spradycznie kawe polam niby lepiej nie ale z czasem nauczylam sie pic inke rozpuszczalna- rewelacja dziennie ja pije i juz sie przyzwyczailam. Niby dobrze plywa na pokarm i jest bardzo zdrpowa wiec sobie pijam
                      Polecam
                      www.bobasy.pl/dominika2008

                      Skomentuj


                        #12
                        Ostatnio skusiłam się na małą słabą kawkę, ale jakoś specjalnie mi nie podeszła. Czyli póki co mam spokój

                        Skomentuj


                          #13
                          Ja też się oszukuję zbożówką
                          Jednak pozwalam sobie także kilka razy w tygodniu na wypicie słabej kawusi z kofeinką.
                          Przed ciążą piłam bardzo dużo kawy...na początku mnie zupełnie odrzuciło, nie mogłam nawet zapachu kawy znieść, a teraz wróciła ochota na kawkę...Pytałam lekarki, jedna dziennie nie zaszkodzi


                          Skomentuj


                            #14
                            Ja mam zakaz kawy i nawet herbaty - jedyne co piję to zbożówka, soki, mleko i woda Czasem herbata ziołowa, głównie mięta
                            Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez kiciamicia Pokaż wiadomość
                              Ile filiżanek kawy dziennie może wypić kobieta w ciąży? Chodzi mi o taką ilość (maksymalną), która nie wpłynie na maleństwo. Niestety uwielbiam kawę i nie umiem bez niej żyć, nawet będąc w ciąży...
                              Jedną możesz wypić ale pamiętaj, że kawa wypłukuje magnez ... zapytaj lekarza w jaki sposób go uzupełniać.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X