Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-11-2014, 19:55
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88
Domyślnie Odp: Żylaki w ciąży.

Słyszałam o tych tabletkach cud, ale w nie nie wierze. Mi znajomy chirurg powiedział że najlepsza w moim przypadku będzie operacja tylko dopiero jak urodzę wszystkie dzieci, bo jak jakieś jeszcze planuje to nie ma sensu bo i tak wyjdą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-12-2014, 07:05
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

Też nie wierzę w tabletki które nam pozamykają naczynia krwionośne. A swoją drogą, my kobiety to mamy przerąbane Powinniśmy jakis ekwiwalent dostawać na te wszytskie witaminy, zabiegi, albo chociaż rabaty A tu nawet będąc w ciąży nas nie szanują.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-2014, 00:26
akuriata akuriata jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
akuriata.polki.pl

Zdjęcia: 109

należy zrezygnować z soli, bo zawarty w niej sód sprzyja obrzękom i niekorzystnie wpływa na żyły. Kolejna rada: wieczorem odpoczywać z uniesionymi nogami Trzeba też unikać zakładania nogi na nogę, bo wtedy blokuje się swobodny przepływ krwi. Podobnie jak noszenia obcisłych dżinsów
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-12-2014, 15:16
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Mi mama też doradziła zrezygnowanie w ciąży ze szpilek, płaski obcas tylko, by właśnie żylaków nie mieć, także to rada dla Pań typu Anna Mucha

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-03-2015, 07:36
Martunia35's Avatar
Martunia35 Martunia35 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Martunia35.polki.pl

A ja musiałam poddać się zabiegowi skleroterapii. Bo niestety ale żylaki po ciąży nie zniknęły. Miałam zresztą skłonnosc ponieważ moja mama ma żylaki. Tak więc prędzej czy później mogłam się spodziewać,ze będę miałam żylaki .Podobnie jak ona.
Z samego zabiegu o którym wcześniej tutaj wspomniałam jestem zadowolona.Krótki czas ( 20 minut) oraz jest niebolesny.
Wykonywałam w Gdańsku na Curie Skłodowskiej: http://skleroterapiagdansk.pl/ - tutaj jest opracowanie, możecie sobie o nim poczytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-2015, 00:35
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Ja po ciąży mam okropne żylaki i muszę w końcu wybrać się do lekarza, bo jeszcze w szpitalu dostałam zapalenia i miałam po miesiącu iść na kontrolną wizytę do chirurga a jeszcze nie doszłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-04-2015, 19:15
werna werna jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
werna.polki.pl

Zdjęcia: 2

profilaktycznie polecam kłaść nogi do góry, ja tak robiłam i odpukać udało mi się bez żylaków, to metoda mojej mamy, sprawdzona, po każdym spacerze nogi o ścianę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-04-2015, 12:18
Lolitka77 Lolitka77 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Lolitka77.polki.pl

Moja znajoma właśnie też była na skleropatii i poleca, zabieg trwa 20 minut i po wszystkim Wiem, że robią takie zabiegi w Poradni Chirurgii Naczyniowej Lifemedica w Gdańsku - http://chirurgianaczyniowagdansk.pl/...skleroterapia/ na stronie jest dokładny opis jak wygląda zabieg i kto się do niego kwalifikuje
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-05-2015, 22:09
flowerpower1 flowerpower1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
flowerpower1.polki.pl

mi lekarz powiedział, że laser, i robić to po a nie np. przed ciążą, bo ciąża niestety pogarsza stan pajęczaków, żylaków i byłaby to kasa wyrzucona w błoto...

dodatkowo brać suplementy, ale regularnie i dostosować dawkę w zależności od objawów, jak się np. na lekkie pajęczaki zacznie brać za mocne leki to później nie będą one już działać
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-2015, 15:29
pyzazpco pyzazpco jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pyzazpco.polki.pl

Ja bym nie ryzykowała braniem jakiś leków w ciąży na żylaki. Jak już chcesz się leczyć to idź do lekarza np http://premium-medical.pl/prof-dr-ha...roslaw-wielgos i zapytaj jak możesz się leczyć. W ciąż niewiele leków można brać tzn lepiej nie brać by nie zaszkodzić dziecku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania