Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Operacje plastyczne dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Operacje plastyczne dzieci

    Wczoraj w telewizji widziałam program, w którym mama zafundowała na Gwiazdkę operację plastyczną zmniejszenia uszu swojej 9-letniej córeczce...

    Niektórzy rodzice poprawianie urody swoich dzieci traktują jak inwestycję w ich przyszłość. Uważają, że jeśli będą ładne, to ich życie stanie się lepsze i bardziej dostatnie.

    Dzisiaj już zdarza się, że rodzice fundują dzieciom operacje plastyczne na pierwszą komunię. Zanim by dorosła, usłyszałaby, że jest inna, dzieciaki by ją przezywały, a to nic przyjemnego. Operacja miała głównie cel psychologiczny, nie estetyczny. Nikt nie chciałby, aby jego dziecko stało się ofiarą rówieśników, a przecież każdy potrzebuje być akceptowany. Wszelkie widoczne defekty bardzo zaniżają poczucie własnej wartości. Uszy można zoperować, to kwestia ceny, ale z kompleksami trzeba żyć do końca. - Takie dziwne argumenty padały w programie. Potem się okazało, że matka uwielbia operacje plastyczne, sama nie jeden raz się operowała.

    Po filmie spojrzałam na mojego synka - podobno ma odstające uszka. A może już teraz powinnam zafundować mu voucher na operację plastyczną?! Ręce mi opadły...




    http://moj-dzikus.blogspot.com/
  •    
       

    #2
    Odp: Operacje plastyczne dzieci

    Chyba oglądałam ten sam program. Na Polsat cafe? Oj mi też ręce opadły. Nie wiem, czy w Polsce też już zapanowała taka moda (na matki wariatki!!) ?



    Skomentuj


      #3
      Odp: Operacje plastyczne dzieci

      "Do klinik przychodzą już nawet dzieci, a ich rodzice pierwsze zabiegi fundują im już w wieku 7 lat. Potwierdza to też doktor Kolasiński.

      – Najczęściej przeprowadza się u nich zabieg korekcji uszu – opowiada. Wielki boom na operacje w Polsce zauważyły także towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują ubezpieczenia w razie wystąpienia pooperacyjnych komplikacji"


      Czyli jednak coś się i w Polsce dzieje...




      http://moj-dzikus.blogspot.com/

      Skomentuj


        #4
        Odp: Operacje plastyczne dzieci

        Matko jedyna. Po co dziecku operacja plastyczna. Inna sprawa, gdy rodzi się z jakąs wadą , np. krzywą komorą nosa przeszkadzającą w swobodnym oddychaniu, albo coś podobnego. Ale że miała duże uszy. Ludzie już wariują.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Operacje plastyczne dzieci

          Nie brakuje matek ktore ewidentnie przesadzaja jesli chodzi o sowje dzieci! Koszmar...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Operacje plastyczne dzieci

            Dla mnie durnotą jest przeprowadzanie u dzieci jakiegokolwiek zabiegu/operacji medycznej , jeśli nie ma wskazań lekarskich.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Operacje plastyczne dzieci

              z biegiem lat widzę, że kompleksy maleją... To, co kiedyś wydawało mi się we mnie brzydkie, teraz akceptuję, a nawet lubię, dlatego warto poczekać z takimi decyzjami...

              Skomentuj

                     
              Working...
              X