Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bezpieczenstwo dzieci w aucie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bezpieczenstwo dzieci w aucie

    Przeczytajcie ten artykul.
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

    Zastanawiam sie dlaczego dziecko wypadlo wraz z fotelikiem?
    Dwa rozwiazania przychodza mi do glowy - fotelik nie byl przypiety do fotela albo starsza corka rozpiela pasy.
    Glupota, niewiedza czy niefrasobliwosc ze strony rodzica?
    Jak mozna uniknac takich sytuacji i zapewnic bezpieczenstwo naszych dzieci w aucie? Widac blokada drzwi to za malo.

  •    
       

    #2
    Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

    no raczej drzwi nie mialy włączonej blokady "antydzieciowej" która działana dzieici i pijanych tesciów amozebyly niedomkniete?
    i fotelik musial nie byćzapięty,
    przyznam sie wam ze czasem zapinajac starszego wypinal mi sie drugi fotelik ale staram sie to zawsze sprawdzic.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

      Wydaje mi się, że fotelik nie był przypięty jak należy, albo przy zapinaniu starszego dziecka mogło dojść do odpięcia pasu trzymającego fotelik. Co do blokady w drzwiach to niestety nie każdy samochód posiada tą funkcję więc najwyraźniej drzwi musiały być nie domknięte albo starsze dziecko mogło otworzyć. Jednak wydaję mi się, że gdyby fotelik był dobrze przypięty to by nie wypadł nawet przy otwartych drzwiach.
      Znalazłam bardzo fajną stronkę na temat fotelików samochodowych i braku wyobraźni rodziców: http://fotelik.info/ . Znajdują się na na niej również testy fotelików. Każdy rodzic, moim zdaniem powinien skorzystać z rad zamieszczonych na tej stronce. Dużo rodziców uważa, że obojętnie jaki fotelik włoży się do auta i to już wystarczy aby być spokojnym o dziecko. Otóż nic bardziej mylnego. Nie straszę nikogo ale proszę o rozwagę w wyborze fotelika, bo przecież dzieci to nasz największy skarb.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

        no cóż....
        wg mnie fotelik nie był po prostu przypięty...
        blokady w drzwiach są już chyba w zdecydowanej większości aut (moje 16 letnie takowa ma)

        a odpiąć fotelik nie jest znowu tak łatwo.
        swoją drogą nagminnie widuję dzieci przewożone w fotelikach, które nie są przypięte pasem bezpieczeństwa ani zabezpieczone isofixem. rodzice myślą że pasy fotelikowe wystarczą czy jak???? nie rozumiem.

        a strona fotelik.info jest super znam ją już od ponad 2 lat. regularnie przeglądam i polecam ją wszystkim troskliwym rodzicom chcącym uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą przewozu dziecka w aucie/samolocie
        pozdrawiam i życzę bezpiecznej jazdy




        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

        Skomentuj


          #5
          Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

          ach i jeszcze jedno, mimo włączonej blokady w drzwiach zawsze staram się zamykać auto od środka.




          "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

          Skomentuj


            #6
            Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

            Heh to oczywiste, dziecko wypadło z fotelikiem bo lekko myśląca matka zapięła dziecko tylko w foteliku a nie pomyślala aby fotelik odpowiednio przypiąć do siedziska aby stabilnie ich chronił... cóż głupota ludzka nie zna granic....
            Doriaś ur.17.03.2008




            Tristaś ur. 11.03.2010

            Skomentuj


              #7
              Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

              Fotelik na 100% nie był zapięty. Każda z nas ma przecież styczność z fotelikami zwłaszcza w kategorii wagowej 9-18kg i pasy przechodzą zazwyczaj przez wnętrze fotelika - tak więc aby odpiąć taki fotelik trzeba się nieźle ,,napocić" - przynajmniej w naszym. I nawet samo odpięcie pasa nie spowodowałoby ,że dziecko wypada z fotelika ,bo pasy zatrzymałby się na pewno w środku.
              Swoją drogą nie każda z nas jeździ samochodem najnowszej generacji ,która ma ,,anty dzieciowe" zatrzaski. Tak więc podsumowując - tutaj nawet jakby się drzwi otworzyły ,a dziecko byłoby zapięte to nie doszłoby do żadnej tragedii.

              Z drugiej strony jestem bardzo przeciwna wszelkim poddupką ,które w żaden sposób nie chronią dziecka przed wypadkiem. Są tylko i wyłącznie po to ,aby rodzic uniknąć mandatów. Dla starszych dzieci są fotelik w kategorii wagowej 15-36kg jak np. Romer Kid czy Maxi Cosi Rodi.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

                I pomyśleć, że przez roztargnienie czy nieuwagę rodzica takie tragedie mogą się wydarzyć... no ale nawet roboty popełniają błędy, więc i rodzicom może sie zdarzyć, niestety.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

                  trzeba uważać, nie oszczędzać na fotelikach dobrze je przypinać no i montować zgodnie z instrukcją a wszystko będzie dobrze

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

                    też wybieram raczej lepsze foteliki dla synka choć wydaje mi się że te testy i kosmiczne ceny jakie trzeba za nie płacić są trochę naciągane ;/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

                      Wydawałoby się, że fotelik jest gwarancją bezpieczeństwa, ale okazuje się, że fotelik to za mało. Po pierwsze trzeba wiedzieć gdzie fotelik postawić - najbezpieczniej jest za kierowcą na tylnym siedzeniu. Po drugie - pasy trzymające fotelik muszą być mocno napięte - nie może być luzów. Po trzecie - nawet w zimie dziecko w foteliku nie może być ubrane w kurtkę! I to problem dla rodziców, którzy nie mają klimy w aucie... Ale nie tylko, bo auto trzeba nagrzać przed wejsciem dziecka, a później przed wyjsciem z auta trzeba auto wychłodzić w miedzyczasie ubrac dziecko i dopiero mozna wyjsc z dzieckiem aby nie przeziebilo sie z powodu roznicy temperatur

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

                        Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                        Wydawałoby się, że fotelik jest gwarancją bezpieczeństwa, ale okazuje się, że fotelik to za mało. Po pierwsze trzeba wiedzieć gdzie fotelik postawić - najbezpieczniej jest za kierowcą na tylnym siedzeniu. Po drugie - pasy trzymające fotelik muszą być mocno napięte - nie może być luzów. Po trzecie - nawet w zimie dziecko w foteliku nie może być ubrane w kurtkę! I to problem dla rodziców, którzy nie mają klimy w aucie... Ale nie tylko, bo auto trzeba nagrzać przed wejsciem dziecka, a później przed wyjsciem z auta trzeba auto wychłodzić w miedzyczasie ubrac dziecko i dopiero mozna wyjsc z dzieckiem aby nie przeziebilo sie z powodu roznicy temperatur
                        Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dziecka to w okresie zimowym to zamiast kurtki najlepsze są śpiwory do fotelika. Dziecko ubrane w kurtkę ma więcej luzu między ciałem a pasami, więc nie spełniają one swojej funkcji. A w takim śpiworku są specjalne miejsca na pasy.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

                          Kotek ja też myślałam o taki śpiworku tym bardziej że podczas jazdy można go po prostu odpiąć i jest łatwiej niż wybiągać dziecko z kombinezonu

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

                            ja zawsze zapinam dzieci dobrze pasami nim wyruszę z nimi w drogę, pierwsze dzieci potem ja zawsze pasami sa zapięte zarówno maluchy jak i foteliki w których siedzą

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

                              Kupiłam ostatnio dla synka fotelik, który przeszedł duzo testów, ma dobry materiał, fajnie jest wyprofilowany.cena nie była wysoka jak na taki fotelik z tylkoma testami. Były dużo droższe a różniły się tylko zewnętrznymi bajerami które nic nie wprowadzały do bezpieczeństwa dziecka Jedyne co to uciągacz pasów się psuje i muszę oddać na gwarancję

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X