Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

    Eeeee, jak nie rozwijają wyobraźni
    Przecież dziecko sobie musi sobie w pamięci odtworzyć obrazek, potem w wyobraźni oszacować gdzie ten puzzel z grubsza będzie leżał (wyobraźnia przestrzenna), skojarzyć, pogłówkować, o cierpliwości, dokładności i skupieniu nie wspomnę.
    Jak dla mnie to wartościowa zabawa, takie układanie puzzli.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

      Jak dla mnie też. Mój mąż ma w sumie 6 siostrzeńców, bratanków itd... Ale pamiętam, że 1 z nich, gdy miał niecałe 3 latka, to ukłądał już bardzo skomplikowane obrazki- z ponad 100 elementów cały czas siedział przy puzlach- nie ważne, czy impreza rodzinna, czy w domu. To trwało dobrych pare mies.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

        Puzzle - na pewno rozwijają spostrzegawczość. O cierpliwości już nie wspominając...

        Skomentuj


          #19
          Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

          Jeśli chodzi o zabawki kreatywne to ja mojemu maluszkowi ostatnio zakupiłam "Wzory i kształty Trixy & Troy 3+" na kreatywny-maluch.pl. Trzeba od małego uczyć kreatywności nasze maluszki.
          Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
          — Paulo Coelho
          Alchemik

          Skomentuj


            #20
            Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

            Puzle wymagają skupienia, cierpliwości, umiejętności analizowania i myślenia logicznego, więc wg mnie na pewno wpływają na rozwój dziecka

            Skomentuj


              #21
              Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

              myślę, że dobrze rozwijają wyobraźnię zabawki, które same z maluchem robimy-wówczas to dziecko jest autorem, ma jakieś założenie w głowie i uczy się kreatywności.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

                Moja Nikola ma dopiero 9 miesięcy,ale bardzo ładnie bawi się zabawka z ikei Mula.To jest to co np.w przychodniach,w bankach te druciki na które są nałożone drewniane klocki.A jeszcze ma jedną fajną zabawe wysypuje sobie z koszyka klamerki kolorowe i wkłada z powrotem,potrafi bardzo długo się tak bawić



                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

                  Napisane przez starka Pokaż wiadomość
                  myślę, że dobrze rozwijają wyobraźnię zabawki, które same z maluchem robimy-wówczas to dziecko jest autorem, ma jakieś założenie w głowie i uczy się kreatywności.
                  Przede wszystkim my powinnyśmy zająć się dzieckeim i wymyslać rozwwijające zabawy oto kilka przykładów

                  www.milutkie.pl/wartoWiedziec,gryIZabawy.html

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

                    U mnie najlepiej sprawdzały się klocki wrzucane do otworków, uważam że jest to super zabawka. Zgadzam się że fajne są też lego duplo. Jest duży wybór (np klocki z cyferkami, z figurkami i dziecku na pewno się spodobają

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

                      Tu mam dla was jeszcze kilka przykładów zabaw dla dzieci, :
                      http://www.przedszkole1sejny.republika.pl/zabawy.htm
                      http://www.jaksiebawic.pl/
                      http://www.milutkie.pl/placZabaw.html

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

                        Mój Eryk ma 13 miesięcy, ale ja jak widzę jakąś zabawkę kupuje, a potem czeka na swoją kolej. Często na zabawkach wiek jest podany orientacyjnie i jedno dziecko jest już na zabawkę za duże inne za małe. Mój synek uwielbia pchacze, za którymi można chodzić i doskonalić tę technikę. Lubi układać i wkładać przedmioty o różnych kształtach. Ma również lawetę z prawdziwego zdarzenia z małymi autkami, które trzeba zapakować i rozpakować- ma ją już bardzo długo i ciągle się nią bawi.


                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

                          Kilka przykładów zabaw z nazwami:


                          Wprawki pantomimiczne.

                          Zabawa wymaga ciszy i koncentracji uwagi. Zadaniem uczestników zabawy jest zainscenizowanie scenek rodzajowych, np., wspinamy się na wysoką skałę, chodzimy po kamieniach, omijamy kałuże, itp.
                          Kim jestem?
                          Na wstępie przygotujmy kartoniki z różnymi postaciami np. żaby, konika, króla, itp. Dziecko losuje jeden z kartoników i przedstawia wylosowaną postać. Może to uczynić werbalnie lub ruchowo. Pozostali uczestnicy odgadują co próbuje pokazać maluch.


                          ZABAWY ROZWIJAJĄCE SPOSTRZEGAWCZOŚĆ I ZDOLNOŚCI SKOJARZENIOWE.


                          Znana postać.

                          Zaczynamy opowieść, w której opisujemy znaną postać z bajek np. Śpiącą królewnę. W trakcie opowieści dodajemy kolejno jedno zdanie charakteryzujące bohatera a zadaniem naszego dziecka jest odgadnięcie jaką bajkową postać właśnie opisujemy.


                          Magiczna plama.

                          Wręczamy dziecku kartkę, którą musi zgiąć w pół. Na jedną połówkę wyciskamy kilka kropelek tuszu a dziecko zgina kartkę i przyciska. Po rozłożeniu kartki ma dwie identyczne plamy. Następnie opisuje co przypomina mu powstała plama, po czym obrysowuje ją i dorysowuje charakterystyczne elementy postaci.


                          Magiczny przedmiot.

                          Do woreczka lub pod kocyk wkładamy kilka trudnych do identyfikacji przedmiotów. Dziecko dotykając przedmioty próbuje odgadnąć nazwę przedmiotu i precyzuje do czego on służy.


                          ZABAWY ĆWICZĄCE PAMIĘĆ.


                          Podaj kolejność.

                          Z krzeseł tworzymy parawan. Za parawanem ustawiamy kilka przedmiotów. Odsłaniamy kotarę i prosimy dziecko, aby przyjrzało się przedmiotom i zapamiętało ich kolejność. Zasłaniamy ponownie przedmioty i prosimy dziecko, aby wymieniło kolejność przedmiotów za parawanem. Dodatkowo utrudnieniem może być podanie koloru każdego z przedmiotów.


                          Zapamiętaj.

                          Kilkoro dzieci (lub innych uczestników) siedzi w kole. Pierwsze dziecko wykonuje jeden prosty ruch np. kiwa ręką. Kolejne dziecko powtarza ruch poprzednika i dodaje swój. Następny uczestnik zabawy powtarza ruchy kolegów dodając swój ruch. Pamiętamy aby w tej zabawie nie brało udziału zbyt dużo dzieci.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

                            Margaretka80, podałaś świetne pomysły na zabawy, a co najwazniesze, nie wymagające konkretnych zabawek/rekwizytów. Co prawda zabawy są dla nieco starszych dzieci, ale przecież nie tylko mamy niemowlaków tu zaglądają.
                            Łukasz 11.10.2007

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

                              Ja polecam wszystkiego rodzaju ciastoliny (od 2 roku życia), lego duplo, klocki drewniane. Wszystkie są kreatywne, bo to dziecko decyduje co zrobi i zbuduje. Dla małych dzieci polecam też świetną kreatywną grę BUZIAKI ŚMIESZAKI, z dużej ilości elementów można wyczarować tysiące różnych, komicznych twarzy!!!!

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

                                Jest całe mnóstwo ambitnych, wartościowych gier. Mowa tu o grach edukacyjnych "planszowek" typu memory, układanki, zgadywanki, które uczą kreatywności, spostrzegawczości np. Bystre Oczko. Rewelacja, polecam.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X