Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co na rany w ciąży?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Co na rany w ciąży?

    Czy ktoś z Was miał przypadek trudno gojącej się rany w ciąży?

    Podrapał mnie kot i jak nigdy rana nie chce się goić tylko zrobiła się zaczerwieniona. Dziś po pracy wybiorę się do lekarza na dyżur, bo długi weekend przed nami, a boję się to tak zostawić samemu sobie. Ale zastanawiam się, czy stosowałyście jakieś środki na drobne urazy w ciąży, aby poprawić gojenie? Nie chciałabym zaszkodzić sobie ani dziecku, a rana pomimo, że niewielka to dość kiepsko wygląda.

    Będę wdzięczna za każdą poradę.
  •    
       

    #2
    Odp: Co na rany w ciąży?

    Nie zdążyłam dziś do lekarza, ale byłam w aptece. Zaufana Pani farmaceutka poleciła mi żel Curiosin, podobno stosuje się go również u niemowląt na odparzenia, więc i ciężarnej nie zaszkodzi. Kupiłam tubkę i chyba zastosuję. W internecie ma dobre opinie na małe ranki. Czy macie z nim jakieś doświadczenia? Czy ktoś używał?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Co na rany w ciąży?

      Witajcie,

      Nie wiem, ale może komuś się przyda taka informacja. Miałam możliwość telefonicznej konsultacji lekarskiej i lekarz powiedział, że mogę zastosować Curiosin na taką rankę. Powiedział, że ważne jest aby tego nie opatrywać ani plastrami ani bandażem, bo rana musi oddychać, więc ten żel to dobry wybór. Zabezpiecza ranę przed drobnoustrojami i ułatwia gojenie. Stosuję go już drugi dzień i muszę powiedzieć, że widzę zdecydowaną poprawę.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Co na rany w ciąży?

        Żel jest bezpieczny w ciąży, zawiera składniki które sa składnikami naszej skóry, więc nie może zaszkodzić. Ale jak rana bardzo długo się nie goi to też warto sprawdzić, czy nie ma jakiegoś zakażenia, bo to ze zwierzętami nigdy nie wiadomo.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Co na rany w ciąży?

          Udało się wyleczyć ranę stosując tylko ten żel, byłam bardzo zadowolona z jego szybkiego działania.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Co na rany w ciąży?

            No to szybko Ci się wygoiło. Ja wychodzę z założenia, że im mniej konserwantów i substancji zapachowych, tym dla skóry lepiej i szybciej się zagoi.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Co na rany w ciąży?

              Czy spray octenisept może być używany w czasie ciąży? Mam na myśli to - xxxx
              Nie mam ulotki, nie widzę info w opisie. Używałyście?
              Last edited by disne; 02-07-2020, 00:18. Powód: link

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Co na rany w ciąży?

                Octeinsept mozna uzywac w sumie zawsze. Stosuje się go u niemowląt, więc dla ciężarnych tym bardziej. Nie zawiera on alkoholu, więc jest bezpieczny. Ja stosowałam w połogu i do pępka mojego dziecka. Ładnie się goiło i nie szczypało.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Co na rany w ciąży?

                  Tak miałam i poszłam z tym do lekarza. Nie wiedziałam jak temu zaradzić.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Co na rany w ciąży?

                    Na pewno musi to być coś delikatnego, co w żaden sposób nie wpłynie na ciążę ani dziecko. Warto stosować octenicare - krem, który wspomaga naturalne procesy gojenia się ran, a także działa łagodząco. Krem ma dosyć szerokie zastosowanie - wiele osób stosuje go na blizny. Najważniejsze jest to, że jest naprawdę skuteczny.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Co na rany w ciąży?

                      są takie maści z antybiotykiem bez recepty, bardzo słabe więc nie zaszkodzą na pewno, albo nie wiem jakiś octanisept może?

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X