Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaka pozycja najlepsza do porodu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jaka pozycja najlepsza do porodu?

    Zastanawiam sie jaka pozycja Wam pomogła urodzic?
    Ja probowalam w kleczki, kucki, na siedzaco, podtrzymujac sie..
    Nie potrwfilam wylezec caly czas;P
    Jak bylo u Was?
  •    
       

    #2
    Odp: Jaka pozycja najlepsza do porodu?

    W szpitalu w którym rodzilam na sali porodowej nie było łóżka porodowego, więc nie nie było u mnie mowy o zadnych pozycjach porodowych siedzialam kilka godzin na piłce ;p

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jaka pozycja najlepsza do porodu?

      Koleżanka rodziła na stojąco mówiła że wystarczyły jej trzy parcia i dziecko już było i że może i ją bolało ale poszło szybko i bezkomplikacji.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jaka pozycja najlepsza do porodu?

        Na piłce najlepiej, w ogóle im bardziej działa grawitacja tym szybciej i lepiej dla nas Ja w końcu wylądowałam na łóżku, bo nie miałam już siły.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jaka pozycja najlepsza do porodu?

          Na piłce najlepiej, w ogóle im bardziej działa grawitacja tym szybciej i lepiej dla nas Ja w końcu wylądowałam na łóżku, bo nie miałam już siły.
          Dokładnie, mi też polożna na szkole rodzenia polecała skakanie na piłce, ewentualnie jakieś "przysiady" przy parapecie. Wszystko też zależy od tego, jakim sprzętem dysponuje szpital, w którym się rodzi. Ja okazji na piłce poskakać nie miałam, bo skończyło się cc

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jaka pozycja najlepsza do porodu?

            Przygotowanie do ciąży czy porodu jest bardzo ważne. Każda z nas chce byc pewna że jest gotowa w 100 %. Dlatego moim zdaniem warto dużo czytać i oglądać filmiki. Akurat Szkoła Rodzenia Prenalen , bardzo dba o odpowiednie przygotowanie do ciąży i porodu.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jaka pozycja najlepsza do porodu?

              MI koleżanki też doradzały piłkę. A ja tak bardzo chciałam posiedziec w wannie podczas porodu. A jak przyszlo co do czego to faktycznie tylko na piłce czułam się najlepiej. Dodam, ze porod bez znieczulenia.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jaka pozycja najlepsza do porodu?

                Ja chciałam w wodzie, ale w szpitalu nie było. Ogólnie [próbowałam na tzw. pieska, ale skończyło się praktyccznie na poł leżąco...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jaka pozycja najlepsza do porodu?

                  Mnie lekarz mówił o pozycji klęczącej i zresztą czytałam też sporo artykułów o tym, że pozycja leżąca może wydłużać poród i wielu lekarzy preferuje pozycje pionowe. Na Osesku były nawet wyniki badań australijskich o tym, ze pierwsza faza porodu może się znacznie skrócić jeżeli kobieta nie leży płasko, tylko stara się chodzić.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X