Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

    Synek ma aktualnie 10 msc, do 9 msc karmiony był piersią teraz mieszanka, inne rzeczy dostaje od skończonego czwartego miesiąca.
    Dawałam mu pół na pół, czasem słoiczek, czasem sama robię, także różnie, jak czas pozwolił,jak wyszły mu ząbki w 7 miesiącu to dostawał do rączki różne warzywka, owoce i jakieś przekąski, bułeczkę. Od dwóch miesięcy coś mu się odwidziało, totalnie nie chce jeść obiadków zrobionych przeze mnie, tylko słoiczki. Deserki gotowe też pochłania wszystkie, a jak chcę mu dać w całości to wyłącznie banan. Jak coś jem to on aż się trzęsie, żeby mu dać, po czym zaraz zamyka buzię, jak mi się uda, że posmakuje to i tak wypluwa. Jak mu położę żeby sam jadł to po prostu się tym bawi. Generalnie chciałabym żeby zaczął jeść razem z nami

    Także podsumowując synek je tylko słoiczki, trochę bułki z masełkiem, banany i wszelkie deserki.

    I proszę darować sobie komentarze na temat słoiczków, bo moim zdaniem nie znajdę w nich nic innego co w produktach kupionych w sklepie. Zdrowo to można sobie samemu wyhodować i tyle.

    Bardzo proszę o pomoc i pomysły, czy ktoś już tak miał??
  •    
       

    #2
    Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

    Napisane przez loleczka_87 Pokaż wiadomość
    Także podsumowując synek je tylko słoiczki, trochę bułki z masełkiem, banany i wszelkie deserki.

    I proszę darować sobie komentarze na temat słoiczków, bo moim zdaniem nie znajdę w nich nic innego co w produktach kupionych w sklepie. Zdrowo to można sobie samemu wyhodować i tyle.

    Bardzo proszę o pomoc i pomysły, czy ktoś już tak miał??
    Moje dziecko miało dokładnie tak samo, jak zaczęła jeść stałe pokarmy to jej gotowałam od czasu do czasu dawałam słoiczki. Po jakimś czasie przestała jeść moje gotowane obiadki- TYLKO SŁOICZKI, bardzo się tym przejmowałam.
    Teraz mała ma 16 miesięcy i je z nami, siedząc przy stole.
    Myślę, że warto przeczekać, bo dziecko jeść coś musi, a co jakiś czas próbować dawać jedzenie zrobione przez siebie.
    Moja mała bardzo lubi sos pomidorowy z makaronem penne, sama robię z niewielką ilością pora, zeszklonego na maśle i bazylią może takie bardziej przyprawione potrawy przypadną mu do gustu lub placuszki- można zrobić na mleku sztucznym i np z bananem i jabłuszkiem. Pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

      Tez tak myślę, że trzeba przeczekać, ale wiadomo martwi mnie to i już trochę męczy. ostatnio zrobiłam mu coś ala spaghetti, tylko jeszcze z buraczkiem (w postaci papki oczywiście), i jadł. Chociaż na początku dla zasady się skrzywił:P
      także będę próbować, spróbuje jakieś placuszki zrobić

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

        loleczka-87 na tym forum kąsliwych uwag co do słoików nie usłyszysz - jestem to trochę i nie raz nie dwa był temat słoiczków, psc_olak dobrze radzi warto przeczekać ten czas, moja panna nigdy nic nie potrafiła zjesc z słoika, Maja naszej majowej mamy z tego co kojarze maminymi obiadami gardziła od samego poczatku - wiec dzieciaki pod wzgledem gustów kulinarnych są rózne, ja bym próbowała codziennie cos przygotować swojego i probowac podac, moje dziecie jest np.mocnym niejadkiem i ma grupe produktow ktora lubi i zje, nowosci tyka sie niechetnie - Tobie zyzce by synek polubił kuchnie mamy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

          U nas było podobnie, ze mała nie bardzo chciala jeść to ze słoiczka, dużo bardziej wolała domowe obiadki, ale loleczka_87 próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj, piszesz że synek na poczatku jadł niechętnie, ale to i tak dużo że w ogóle jadł to co ugotowałaś, myślę że nie ma żadnego sposobu żeby tak nagle odzwyczaić go od tych słoiczków, musisz uzbroić się w cierpliwość i tak jak piszą dziewczyny przeczekać to.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

            Moja córka ma już roczek ale niechętnie zjada obiadki robione przeze mnie, najchętniej zjada rosół i krupnik, interesuje ją jedzenie które my z mężem jemy, ale wszystko chce brać w rączki czy to makaron czy coś innego.

            Jeśli Wasza pociecha nie zjada podanego przez Was obiadku czy to ze słoika czy zrobionego przez siebie, proponujecie w zamian coś innego?

            Ja strasznie się denerwuję że córka nie chce jeść albo że zjada malutkie porcje, nie powiem bo mleka zjada całkiem sporo, lubi deserki serki itp. A ciężko się też przestawić ze słoiczków na własne gotowanie , ja osobiście kompletnie nie mam pomysłów i chyba zniechęcam się tym jak coś córce podam a ona tego nie chce zjeść.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

              linka u mnie jeśli córka nie bardzo jest chetna na obiad to nie zmuszam ale też nie podaje nic w zamian, od zawsze tak robiłam, aby wyrobic jej zwyczaj, że aby brzuszek nie był godny do podwieczorku trzeba jeść obiad choć moja panna raczej z tych niejadków więc mnie nie raz serce boli jak widzę ile je , jeśli Twoja córka je dużo mleka to może ono zapycha brzuszek i na obiadek nie ma juz miejsca?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                linka u mnie jeśli córka nie bardzo jest chetna na obiad to nie zmuszam ale też nie podaje nic w zamian, od zawsze tak robiłam, aby wyrobic jej zwyczaj, że aby brzuszek nie był godny do podwieczorku trzeba jeść obiad choć moja panna raczej z tych niejadków więc mnie nie raz serce boli jak widzę ile je , jeśli Twoja córka je dużo mleka to może ono zapycha brzuszek i na obiadek nie ma juz miejsca?

                ja też raczej jeśli nie chce jeść to nie daje jej nic w zamian ale zaraz się martwię że będzie głodna.

                moja Olcia je zazwyczaj 5 posiłków dziennie, w nocy nie je nic od drugiego miesiąca bo przestała wstawać w nocy.
                Rano daję jej mleko, wcześniej zjadała 210 ml ale pewnego ranka gdy już wszystko wypiła zaczeła płakać że chce więcej, więc zaczęłam jej robić 240 ml zazwyczaj zjada wszystko. Po mniej więcej 4 godzinach je drugie śniadanie, czasem kaszka, czasem jajko na miękko itp. po kolejnych około 4 godzinach obiad no i tu pojawia się problem, wcześniej zjadała całe słoiczki bez zastanowienia, od około dwóch tyg zjada z wielką biedą połowę a jeśli jej coś ugotuję czyli to co lubi rosołek krupnik też zje malutko wstaje w krzesełku i marudzi odwraca głowę że nie chce, denerwuję się że nie chce jeść czasami mam już dość. bo chciałam już przejść na własne gotowanie żeby odejść od słoiczków a tu ona nie chce tego jeść. nie mam pomysłów co jej gotować, chyba za bardzo się rozleniwiłam przez te słoiczki potem czasem zje jakiś owoc albo deserek owocowy i na kolacje znowu mleko tym razem 210 ml. i spać. tak to wygląda u nas.

                zastanawiam się czy ten brak apetytu to to że jej nie smakuje moje gotowanie czy może ząbki dokuczają, pamiętam gdy szły jej pierwsze zęby jeszcze zanim się wyrznęły obiadki jadła bez zastrzeżeń i wszystko co podawałam łyżeczką a mleka nie chciała, przerywała jedzenie itp. teraz jakby na odwrót.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

                  Również uważam, że warto przeczekać ten okres i co jakiś czas podsuwać domowe jedzenie Skoro je słoiczki to znaczy, że problemów z apetytem nie ma, więc chyba nie warto się zamartwiać. W końcu maluch też człowiek, może mieć swoje humory, także kulinarne

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

                    Myśle że najprostszym sposobem byłby poprostu od początku karmić dziecko jedzeniem samemu gotowanym wtedy nie będzie problemu, a ugotowanie zupki na 2-3 dni to nie problem przy dobrej organizacji.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

                      Ja bym zniechęciła dziecko do słoiczka wkładając tam żelka robaczka i mówiąc że słoiczek się zepsuł i teraz trzeba samemu gotować. U mnie to poskutkowało. Taką metodę poleciła nam sama pani dietetyk chociaż przyznam się że z początku byłam przeciwna tej metodzie, miałam do niej jakieś uprzedzenie, że dziecko potem już nigdy w życiu nic nie ruszy ze słoiczka ale dzięki Bogu myliłam się.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

                        u mnie akurat z tym problemu nie było synek bez trudności przestał jeść obiadki ze słoiczków a spożywał moje które ugotowałam

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

                          U mnie synek też miał fazę że wolał jeść opbadki ze słoiczka kiedyś nawet miałam zostawiony umyty słoiczek i czasem było tak że nie chciał jeść mojej ugotowanej zupki a jak mu ją przełożyłam do słoiczka to zjadł całą

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków??

                            Nie ukrywam również podawałam słoiczki i córka bardzo je lubiła ale nadszedł taki czas,. że uwielbiała jeść wszystko to co my i wtedy był dobry moment na zaprzestanie podawania słoiczków. U nas przyszło to dosyć łatwo Teraz z synkiem wszystko przed nami

                            Skomentuj


                              #15
                              My dopiero uczymy poznawania smaków poprzez słoiczki xxx, ale warto też podawać już w tym wieku jakieś produkty w całości do samodzielnego jedzenia będzie też frajda.
                              Last edited by gagatka; 01-03-2021, 10:57. Powód: link

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X