Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Owoce w diecie niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Owoce w diecie niemowlaka

    Synek skończył 6 miesięcy i zastanawiam się ile dziennie może zjadać/wypijać owoców/soków. Według schematu jest to 150 ml, ale czy w to wliczają się również soki??
    Synek zjada cały w ciągu dnia słoiczek deserku tj. 190ml, do tego dostaje sok ok. 80 ml. Chciałam mu też zacząć dorzucać owoce do kaszki, ale boję się, że to może być za dużo.
    Jakie mogą być skutki "przedawkowania" owoców, bo wydaje mi się to trochę śmieszne?
    To jest już nasz trzeci miesiąc rozszerzania diety.
  •    
       

    #2
    Odp: Owoce w diecie niemowlaka

    możesz podać troszeczkę np startego jabłuszka czy banana na małą łyżeczkę i zobaczysz jaka będzie reakcja dziecka Do kaszki też możesz próbować dodawać
    Metodą małych kroczków i zobaczysz jak dziecku smakuje dany owoc

    Skomentuj


      #3
      Odp: Owoce w diecie niemowlaka

      Dokładnie codziennie po troszku, jabłko na poczatek najlepiej, później banan i obseruj jakie reakcje, najczęściej bedzie widac w pieluszcze po sikaniu, czy nie obszczypuje czy nie ma wysypek.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Owoce w diecie niemowlaka

        Ja ja zobaczyłam że córeczka lubi owoce, zaczęłam jej miksować różne musy i soki, nie dość że są zdrowe to jeszcze pożywne

        Skomentuj


          #5
          Odp: Owoce w diecie niemowlaka

          Nie ma co sie bardzo sztywno trzymać tej nieszczęsnej tabelki z schematem żywienia. też u nas córka pije soczki, wodę w dużych ilosciach, do tego deserek i czasem do kaszki dodaje jeszcze owoce (ale jeśli za dużo zjadła owoców wcześniej, to już nie daję). Sama stwierdzisz czy za dużo dostaje owoców czy nie- zbyt duża ilośc jabłuszka np. może spowodować zwiększenie liczby kupek.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Owoce w diecie niemowlaka

            Niby tak, ale jednak jakiś ten shemat musi być, bo jak się przesadzi to też nie dobre, bo z wiekiem odbije się to na zdrowiu dziecka. Co nie znaczy że akurat owoców mamy bronić bo to samo zdrowie

            Skomentuj


              #7
              Odp: Owoce w diecie niemowlaka

              W odpowiednich ilościach zaszkodzić nie powinny Wiadomo takiemu maleństwu nie damy całego banana ,niektóre owoce mogą uczulać to metodą małych kroków wprowadzamy nowe owoce Ja tak się kurczowo tabeli nie trzymałam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Owoce w diecie niemowlaka

                Ja przy wprowadzaniu owoców przyznam się że korzystałam z tabeli żywieniowej. Lepiej się upewnić czy juz można podać niż ma dziecko uczulić czy spowodować wzdęcie.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Owoce w diecie niemowlaka

                  ja w pierwszym roku życia, cokolwiek nowego podawałam dziecku zawsze sprawdzałam czy już można, ale nie przejmowałam się ilościami. podziwiam mamy, które skrupulatnie odmierzają co do grama wszystko, ja zawsze podaję na oko, ile maluch zje

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Owoce w diecie niemowlaka

                    Soki też wliczają się z tego co wiem. W diecie półrocznego dziecka spokojnie można stosować owoce. U nas jednak owoce nie są zbyt chętnie jedzone przez córkę. Woli warzywa.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Owoce w diecie niemowlaka

                      Ja też jestem z tych mam, które nie patrzyły na ilość tzn. zaczynałam od bardzo małej ilości, ale jeśli dziecku zasmakowało to mu nie broniłam ważne dla mnie było podawanie stopniowo, by zobaczyć czy dany owoc nie będzie uczulał.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Owoce w diecie niemowlaka

                        Moja córcia ma 8 miesięcy i podaje jej juz większość owoców.Miksuje wszystko i podaje. Nie ma na żadny owoc uczulenia.




                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Owoce w diecie niemowlaka

                          Owoce wprowadzaj pomalutku, nie wszystko od razu. Moja córcia jadła starte jabłuszko i banana. Unikaj cytrusów i truskawek, gdyż uczulają. Ja soków nie podaję bo po co skoro można zetrzeć i podać dziecku jabłko bez sztucznych dodatków.
                          Zapraszam na mojego bloga o ciąży i macierzyństwie: www.szczesliwamama.pl

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Owoce w diecie niemowlaka

                            Owoców i warzyw to chyba nie można przedawkowac Ja daje przerozne owoce i warzywa. najpierw na spróbowanie a jak nie ma po nich zadnych skutków ubocznych w postaci uczulenia, alergii czy bolącegi brzuszka a jest za to ochota to na następny dzień jemy tego więcej. Nie ma co się bać trzeba spróbować jak nie podejdzie to nie zmuszać

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Owoce w diecie niemowlaka

                              moja córka ma teraz 8 miesięcy i wiecie co jej najbardziej smakuje? Banan, gruszka i kiwi. A wiecie w jakiej postaci? W całości, w kawałku. Nie uznaje rozciapcianego banana, startej gruszki czy kiwi. Musi mieć kawałek, który sobie ściera dziąsłami i tylko tak je. Potrafi zjeść w ten sposob całą gruszę, prawie całego banana i połowę kiwi. Nie ma jeszcze zebow wiec nie ugryzie sobie duzego kawalka zeby sie zadlawic na szczescie i łatwo to kontrolujemy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X