Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kościół- śmiech i żal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Kościół- śmiech i żal

    Nóż sie w kieszeni otwiera jak się czyta takie rzeczy. Ale to głos w dyskusji przeciw, bo ktoś wyżej pisał, że co łaska to co łaska i nie powinno być "conajmniej", ale jednak jest, więc jak to świadczy o Kościele?
    Tak, o Kościele ogólnie, bo gdyby Kościół jako instytucja zrobił co do niego należy, to ukróciłby proceder wyzysku parafian przez księży - te poszczególne ludzkie jednostki.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Kościół- śmiech i żal

      Dopóki ludzie będą płacić ,takie sytuacje będą istnieć. A ,że istnieją od zalania dziejów nie jest to niczym nowym ,ani tym bardziej nie powinno być kontrowersyjne. Nikt nikogo do tego nie zmusza - natomiast wspierać to można kościół jako instytucje w celach pełnienia tego co pełnić powinni - wspomaganie ubogich - ale nie fundowaniu nowego auta.

      Z innej beczki (ale jakże pełnej) - ostatnio byłam na ,,mini biwaku" bez synka (który nocował u babci) i byli moi znajomi (od roku małżeństwo). Temat nagle zmienił się na kościół i znajomi zaczęli opowiadać jak to było z ,,naukami przedmałżeńskimi".
      Tak więc na początku zaczęli opowiadać ,że seks oralny to grzech szatana, znajoma ma prowadzić tylko i wyłącznie kalendarzyk (a rok po ślubie Pani prowadząca ma ich odwiedzić ,żeby sprawdzić czy na to pewno go prowadzi), seks w innej pozycji niż klasycznej nie wchodzi w grę ,bo to również dzieło szatana. Oni mówili ,że to się naprawdę śmieszne wydaje - ale ich po prostu zatkało.
      Co więcej mój znajomy płacił księdzu i powiedział ,,na kościół" - tak po prostu ,na co ksiądz odpowiedział ,,nie na kościół ,tylko na życie".
      Last edited by Denaris; 27-07-2011, 22:55.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Kościół- śmiech i żal

        Rany! Kawałek o naukach przedmałżeńskich rozłożył mnie na łopatki i to wcale nie ze śmiechu.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Kościół- śmiech i żal

          Ja się tak głośno zaczęłam śmiać ,że sama siebie nie poznawałam.
          Ale może dlatego ,że jestem osobą niewierzącą.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Kościół- śmiech i żal

            Czy wiara,samo wierzenie ma byc podparte wiedzą?
            Nie pasuje mi to,że kwestie tak abstrakcyjne chcecie sprowadzac do wiedzy,a tym samym do umysłu.
            Poza tym wiara,duchowość a religia to dwie rózne sprawy.
            Buziak!

            Skomentuj


              #36
              Odp: Kościół- śmiech i żal

              denaris i kalendarzyk malzenski i naturalne planowanie rodziny na podstawie obserwacji ciala -tzn temperatury plus szyjki macicy plus sluzu to NIE to samo wiec nie mylcie tych dwoch roznych rzeczy - bo na naukach ucza naturalnych metod a nie kalendarzyka - kwestia dokladnego sluchania i checi zapoznania nowych metod , a nie zalozenie ze to co stosuje jest jedyne wlasciwe a inne to sciema i kalendarzyk z ktorego jest kupa naszych znajomych
              ale naturalne metody objawowo termiczne wymagaja trochwe wysilku ale sa skuteczne- oczywiscie co kto lubi i woli stosowac - jednak na 100% w metodach naturalnych nie ingerujemy w ukllad hormonalny - a my nie mamy pewnosci ze sie to nie zemsci na nas.i mowie tui nie jako katol (do ktorego mi daleko) tylko jako fizjolog

              co do pozycji to ok jazda na maksa

              Skomentuj


                #37
                Odp: Kościół- śmiech i żal

                Wiem doskonale na czym polega naturalna metoda antykoncepcyjna i różnica między kalendarzykiem.

                Nie biorę tabletek hormonalnych, bo miewam migreny.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Kościół- śmiech i żal

                  a ja w 100% zgadzam się z ja-mamusia. sama się zraziłam, gdy w jednej parafii sakrament małżeństwa kosztuje 150 zł a w mojej w sumie razem to 800 zł! skoro co łaska to łaska, a nie było mowy, że nie mam pieniędzy i nie mogę zapłacić aż tyle. chce ślub to płać! kolejna rzecz- spowiedź. uważam dokładnie tak samo, dlaczego mam wyznawać moje grzechy przed kimś, kto wcale nie jest lepszy ode mnie pod tym względem. wg mnie kościół jako instytucja tylko zraża wiernych do siebie.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Kościół- śmiech i żal

                    dobrze powiedziane. Kościół to firma jak każda inna. Nastawiona na zysk i swoją wygodę. Nic innego
                    Umowa kupna sprzedaży
                    Kalkulator Kredytowy

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Kościół- śmiech i żal

                      W mojej byłej parafii jest taki ksiadz proboszcz, ktory swojego czasu wpadl na genialny pomysl zeby wprowadzic tzw. cegielki, a mialo to wygladac tak ze kazdy z parafii w jego mniemaniu mial przekazywac na ta jego cegielke 10% swoich dochodow... :/ Doczekal sie tylko wstydu i wizyty telewizji ale tam to sie generalnie cuda na kiju dzieja, ten sam ksiadz kazal sobie odlac swoje popiersie w brazie... ehhh... duzo by tu opowiadac. Ja za Kosciolem nie jestem co do wiary to mysle ze Kosciol z wiara nie ma zbyt wiele wspolnego bo wiezy sie w Boga a nie w obludnych ksiezy, ale to tylko moje zdanie
                      Zuzia




                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Kościół- śmiech i żal

                        Fakt, że wszyscy chyba wiemy w jakim kraju żyjemy. I mimo tego, że mamy rozdział kościoła od państwa, to niestety dostęp np. do aborcji jest bardzo ograniczony. Dobrze, że są miejsca w sieci jak to http://9tygodni.pl/, gdzie takie tabletki poronne można kupić. Inaczej byłoby więcej tragedii związanych z tematem. Takie jest moje zdanie.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Kościół- śmiech i żal

                          Ja mam świetny pomysł na prezent dla każdego, skórzany brelok z logo auta, mega ładny gadżet, link do sklepu jakby ktoś chciał kupić: https://www.acarassin.shop/brelok

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X