Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Rozrywka, pogaduchy
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Rozrywka, pogaduchy Humor, zabawy, codzienne sprawy...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-06-2018, 17:06
KamilaBabi KamilaBabi jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
KamilaBabi.polki.pl

Miasto: Warszawa
Domyślnie Odp: Jaki dom zbudować?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć jaki dom należy wybudować. Każdy powinien na takie pytanie odpowiedzieć sobie indywidualnie i dobrać projekt pod wielkość swojej rodziny.

Przede wszystkim nie budujcie zbyt dużych domów bo zabraknie wam funduszy na wykończenie czy ogród! Zwykle 200 m2 w zupełności wystarczy dla rodziny 4+.

Mi bardzo podobają się nowoczesne domy z czarnymi ceramicznymi dachami, ja u siebie wybrałam właśnie taki dach oraz grube docieplenie i na to klinkier od https://www.artbrick.pl w kolorze żółtym i jasna fuga.

Coś w stylu:

Mamy 180 metrów powierzchni użytkowej plus garaż, który niestety nie był do tej pory używany, bo zamienił się w "składzik" po budowie. Weźcie to pod uwagę i może warto garaż budować na 2 auta, aby przynajmniej jednym udało się wjechać
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-06-2018, 12:02
freak55's Avatar
freak55 freak55 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
freak55.polki.pl

Najlepiej szukać osoby, które gdzieś już wykonywały jakieś prace. Jestem dość precyzyjną osobą i po kontakcie z 20 firmami w końcu wybrałem firmę http://ecobud.pl , postawiła dom szkieletowy i wyremontowała dom w 2 miesiące. Okna, drzwi i rolety wykonała firma www.roleter.pl . Cały czas nadzorowałem, dlatego żadnych poprawek na końcu nie było. Wszystko zgodnie z ustaleniami. Najlepszą inwestycją była gruntowa pompa ciepła, przez którą ogrzałem dom w pierwszym roku za 1800zł. Temperatura pokojowa mniej więcej 23 stopnie. Zero problemów, sterowanie przez komórkę. Kwota za pompę z instalacją zmieściła się w 35 tysiącach. Pompa z firmy gejzer, ich strona https://gejzer.com - jest to polski producent, kontakt bezproblemowy. Instalacją zajęła się firma www.geobud.pl , fachowców od kostki brukowej nie polecę, bo spaprali robotę i chyba temat skończy się w sądzie.
Nieprzeczytane 23-06-2018, 15:58
versia90's Avatar
versia90 versia90 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
versia90.polki.pl

a czy polecacie takie https://farbyspecjalistyczne.pl/kate...roduktu/dachy/ farby dachowe? Ktoś używał?
Nieprzeczytane 23-06-2018, 16:16
versia90's Avatar
versia90 versia90 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
versia90.polki.pl

a czy słyszeliście o takich https://farbyspecjalistyczne.pl/prod...eopox-special/ farbach epoksydowych?
Nieprzeczytane 04-07-2018, 09:24
julita755 julita755 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
julita755.polki.pl

Budowa domu jest procesem niezwykle skomplikowanym. Jeśli poszukiwałbyś narzędzi, które by Ci to umożliwiły, skontaktuj się z firmą http://www.poldiam.pl/index.php/tarc...ce-i-inne.html która zajmuje się z ich produkcją i sprzedażą - w jej ofercie można znaleźć między innymi tarczę do szlifowania betonu, cechujące się niezwykłą jakością wykonania i niebywałą trwałością (do produkcji tarczy do betonu wykorzystuje się diamenty).
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-07-2018, 17:39
agnieszk1_87 agnieszk1_87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agnieszk1_87.polki.pl

Niezależnie od tego, na budowę jakiego domu się zdecydujesz, podczas prac budowlanych przydatny może okazać się wózek widłowy. Najlepiej byłoby, gdyby był napędzany na gaz do wózków widłowych :-). Takie wózki napędzane na gaz do wózków widłowych są bez wątpienia ekonomiczniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2018, 09:03
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

Najlepiej energooszczędny. Niestety taki jest droższy w budowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2018, 11:47
malenka1996 malenka1996 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
malenka1996.polki.pl

Cytat:
Napisał iamklaudka Zobacz post
Najlepiej energooszczędny. Niestety taki jest droższy w budowie.
Czytam sporo artykułów na blogach typu http://blog-budowlany.pl/ i mam wrażenie, że nie ma najlepszej technologii, bo co kilka lat są lepsze - tańsze rozwiązania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-07-2018, 09:00
jjusti18 jjusti18 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjusti18.polki.pl

Jaki zbudować dom? Myślę, że funkcjonalny, taki w którym komfortowo będzie się mieszkało. Co do stylu to już wszystko zależy od gustu, także w tej kwestii się nie wypowiem. Ja przykładowo buduję właśnie coś niedużego, ale przytulnego. Aktualnie szukam dobrego elektryka, który założyłby mi instalację elektryczną. Słyszałam, że warto skorzystać z usług GB Instal Grzegorz Babiarz, ponieważ nie tylko zakładają tego typu instalację, ale robią też pomiary do odbioru, a także mogą prowadzić nadzór budowlany. Chyba zgłoszę się właśnie do nich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-07-2018, 14:53
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

Jaki? Skrojony na miarę potrzeb! Moim zdaniem to najważniejsze!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania