Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsze Kroki Waszych Pociech

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    shannon a Twoja córcia stawia prosto stópki czy tak raczej koślawo jak chodzi w bucikach? Moja mama zawsze powtarzała, że ja nawet jak stałam, to kierowałam stopy do środka albo 'bujałam się' na zewnętrznej stronie stóp, Maksu zaczyna robić tak samo, zwłaszcza jak ma kapcie na nogach. Długo się tego oduczałam i chciałabym, żeby Maksu tego uniknął. Teściowa kupiła mu kapcie, żeby (wychowała 5 synów i wie lepiej niż ja) nauczył się prędzej chodzić w bucikach. W tej kwestii wydaje mi się, że ma rację, jest zima i Maksu w sankach nie może wysiedzieć, wózek już odpada. Chce tylko chodzić. Idzie wiosna i wnet do kościoła (np.) będzie chciał iść na własnych nóżkach, a chodzi koślawo i potyka się o własne palce.

    A jak inne mamy? Uczycie swoje pociechy chodzić w kapciach?
    Maksu 28.03.2008 r. godz. 17:20

    45 dni przed 1 urodzinami zacząłem chodzić - od razu po schodach

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      ZUZIK K.moja tosia ma juz 18 m i chodzi bardzo ladnie a jak zaczynala to tez potykala sie o wlasne nozkinie bardzo pamietam jak stawiala stopke ale obilo mi sie kiedys o uszy ze takie koslawienie to nic zlego.(nie wiem )
      shannon

      Skomentuj


        #48
        Napisane przez zuzik_k Pokaż wiadomość
        shannon a Twoja córcia stawia prosto stópki czy tak raczej koślawo jak chodzi w bucikach? Moja mama zawsze powtarzała, że ja nawet jak stałam, to kierowałam stopy do środka albo 'bujałam się' na zewnętrznej stronie stóp, Maksu zaczyna robić tak samo, zwłaszcza jak ma kapcie na nogach. Długo się tego oduczałam i chciałabym, żeby Maksu tego uniknął. Teściowa kupiła mu kapcie, żeby (wychowała 5 synów i wie lepiej niż ja) nauczył się prędzej chodzić w bucikach. W tej kwestii wydaje mi się, że ma rację, jest zima i Maksu w sankach nie może wysiedzieć, wózek już odpada. Chce tylko chodzić. Idzie wiosna i wnet do kościoła (np.) będzie chciał iść na własnych nóżkach, a chodzi koślawo i potyka się o własne palce.

        A jak inne mamy? Uczycie swoje pociechy chodzić w kapciach?
        Hej ,
        Amelka odkąd chodziła przy meblach i teraz już sama nosi takie buciki http://www.allegro.pl/item558860074_..._butki_20.html
        .Z doświadczenia mojej mamy(ma nas 3)wiem ,że jak dziecko kieruje nóżki do środka to źle.Robił tak mój brat , lekarze wysyłali go na basen a mama kupiła te właśnie buciki i w mik brat nauczył prawidłowo stawiać nóżkę.
        Wydaję mi sie ,że buciki powienien już nosić jak zaczął chodzić za rączkę.
        Choć mówią ,że jak na dywanie to boso
        Amelia 12.03.08

        Skomentuj


          #49
          Pewnie że lekkie koślawienie u takiego malucha to nic złego i ginie zanim dziecko skończy 2-3 latka. Podobno częściej występuje u dzieci które szybko staja same na nóżkach. Jeśli jest jednak ponad normę, tzw: ,szpotawość' może wymagać nawet rehabilitacji. Wiem jeszcze tylko, że ta szpotawość występuje u dzieciaczków jeśli różnica między kolankami wynosi ponad 5cm, lub dziecko bardzo krzywo stawia stópki, do środka, albo ma zewnątrz.
          Moja córeczka zaczeła nosić kapcie kiedy zaczeła sama chodzić. Jeśli chodzi o obuwie, to wyznaję zasadę, że musi być odpowiednio dobrane i zdrowe. Także kapcie. Nie wystroiłabym małej w żadne pampały, bo były śliczne i różowe i z motylkiem, czy coś tam, a przy tym z rynku i graślate!
          Vikusia też za kapciami nie przepada, ale przyzwyczaiła się i zrozumiała że tak trzeba. Czasem jednak pozwalam jej pohasać na boso, lub w skarpetkach, bo to też zdrowe, a przy tym niunia to uwielbia


          Skomentuj


            #50
            Maksu ma typowe kapcie dziecięce, pełnie zabudowane, z twradym noskiem i podeszwą, sznurowane. Na początku płakał jak mu je zakładałam, teraz da je sobie założyć, chwilkę pochodzi za ręce, ale jak tylko go postawie, to siada i płacze, że nie może raczkować, bo mu noski przeszkadzają i w końcu sam je rozsznurowuje i ściąga. Gdyby tak nie robił, to by pewnie dłużej miał je na nogach i nauczył by się prawidłowo stawiać nóżke, ale nie chce go zmuszać. W większości porusza się jeszcze na czworaka. Nie pomyślałam, żeby mu kupić takie pantofelki bez nosków, jak te, co wrzuciła izabell.

            Dzięki Mamy!
            Na Was zawsze można liczyć!

            A swoja drogą, to jeszcze napisze, że teraz, jak Maksu już sam przebiega przez pokój, to dopiero jestem dumna z wszystkich innych jego osiągnięć.
            Attached Files
            Maksu 28.03.2008 r. godz. 17:20

            45 dni przed 1 urodzinami zacząłem chodzić - od razu po schodach

            Skomentuj


              #51
              Fajniutki ten Twój Maksu. A jaki fryz cudny


              Skomentuj


                #52
                Dzięki! Fryzjer się kłania po raz kolejny
                Chodziło mi o jego kapcie :P
                Maksu 28.03.2008 r. godz. 17:20

                45 dni przed 1 urodzinami zacząłem chodzić - od razu po schodach

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  oj tam, kapcie... To trzeba było je same pokazać, bo tak to ja sę na dzidzia zapatrzyłam


                  Skomentuj


                    #54
                    moja córeczka miala 7 miesiac chodzila za meblami, a 10 miesiecy samodzielnie chodzila
                    Moje Kochane Dwa Skarby :*

                    Skomentuj


                      #55
                      Mój Rafałek zaczął chodzić w wieku 11 miesięcy.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Moj maluch zaczal dzis samodzielnie chodzic od rana !!! co jakis czas upada i dalej raczkuje a za chwile dalej sie podnosi i idzie,szok moj smerfik chodzi...

                        Skomentuj


                          #57
                          Patrycja

                          Maoja patunia skończyla 10 miesiecy i czekam az zrobi pierwsze samodzielne kroki, narazie staje przy meblach i porusza sie przesuwajac sie przy nich.

                          Skomentuj


                            #58
                            Napisane przez dorota19791 Pokaż wiadomość
                            w jakim wieku wasze dzieciaczki zrobiły pierwszy kroczek??
                            pierwsze kroczki postawiła na swoim roczku
                            Last edited by akogo; 18-02-2011, 10:37.

                            Skomentuj


                              #59
                              moj synek codzi!!!!

                              Dziś moj skarbuszek zrobił samodzielne, pierwsze kroki. troszke niesmiało ale tak mu sie spodobało że co chwila wstaje idzie kilka kroczków i bach na pupe

                              Skomentuj


                                #60
                                aha zapomniałam napisać że wczoraj skonczył 13 miesiecy, a w tytule miało być chodzi!!!!! a nie codzi sorki za bład

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X