Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Uruchomienie małej gastronomii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Uruchomienie małej gastronomii

    Zastanawiam się nad ruchomieniem własnego biznesu w postaci małej gastronomii. Mam lokal na oku. Mam wykształcenie gastronomiczne (technikum gastronomiczne).

    Będzie to niewielki lokal (myślę do 60m2), w którym sprzedawane będą hamburgery, lody, napoje, możliwe że zestawy śniadaniowe (omlety, kanapki, itd..)

    Pytanie głównie o urządzenia jakie trzeba kupić? Zanim podejmę decyzję chcę wiedzieć ile muszę zainwestować.
    http://forum.mamotoja.pl/
  •    
       

    #2
    Odp: Uruchomienie małej gastronomii

    Powinnaś zrobić sobie rozpoznanie na rynku. Czy rzeczywiscie ten pomysł moze wypalić. Czy jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. Sama jestem zdania,że masz szansę bo jednak coraz więcej ludzi żywi się na mieście ( widzę to po sobie...). O wiele większe szanse są w większych miastach.

    Możesz sama zorientować się ile mniej więcej kosztuje wyposażenie kawiarni.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Uruchomienie małej gastronomii

      A nie myślałaś, żeby samemu taki lokal postawić. Są działki inwestycyjne, niekoniecznie duże, które można kupić i będziesz się czuła na pewno bezpieczniej niż w wynajętym lokalu. Na śląsku na przykład są bardzo fajne miejsca [ a jeśli ejsteś z innego rejonu to musisz poszukać w swoich okolicach

      Skomentuj


        #4
        Odp: Uruchomienie małej gastronomii

        według mnie to bardzo dobry pomysł

        Skomentuj


          #5
          Odp: Uruchomienie małej gastronomii

          Ostatnio przekonałam się, że bardzo ważne przed takim lokalem jest, aby był stojak rowerowy choćby najprostszy, jak ten. Okazuje się, że coraz więcej osób przerzuca się na rower i chętnie skorzystają z jakiegoś jedzenia, tylko nie mają gdzie zostawić roweru. Czyli jest sposób na przyciągnięcie klientów

          Skomentuj


            #6
            Odp: Uruchomienie małej gastronomii

            Moim zdaniem bardzo zachęcające są też nawet małe lokale w których jest przewidziane miejsce dla dzieci, wystarczy kącik z kredkami czy parę zabawek aby rodzic mógł spokojnie coś zamówić

            Skomentuj


              #7
              Odp: Uruchomienie małej gastronomii

              Otwarcie lokalu gastronomicznego to świetny pomysł, dzisiaj jest bardzo duży popyt na zdrowe jedzenie i w tą stronę polecam iść. Znajdziesz tam niemal wszystko co jest potrzebne do wyposażenia lokalu gastronomicznego. Znajdziesz tam sprzęt zarówno do dużych restauracji jak i małych barów. Mają bardzo konkurencyjne ceny a nawet własny serwis. Firma jest z Krakowa ale działa na terenie całego kraju także polecam sprawdzić

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Uruchomienie małej gastronomii

                Fajny temat, ja równiez mysle o otwarciu takiego biznesu. Ale ja raczej bede otwierac bar z burgerami. Wiecie o co chodzi Burgerownie tak zwaną

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Uruchomienie małej gastronomii

                  Jeżeli macie dużo samozaparcia, to wierzę, że się Wam uda. Moja rada dla Was jest taka, że jeśli macie możliwość skorzystania z czyjejś pomocy, to tak zróbcie. To Wam bardzo pomoże i sprawi, że będzie się Wam pracowało łatwiej. Wiem, że jeśli chodzi o formalności, to wiele rzeczy dostaniecie w Warto z tego skorzystać, zresztą poczytajcie same

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Uruchomienie małej gastronomii

                    Pamiętaj, że jak już uruchomisz biznes, to koniecznie trzeba pamiętać o rozreklamowaniu go. Samo założenie firmy to dopiero połowa drogi. Może warto pomyśleć o rozdawaniu jakichś gadżetów reklamowych z nazwą i logo lokalu? Mogą to być np. koszulki

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Uruchomienie małej gastronomii

                      Biznes związany z gastronomią łatwy nie jest i wymaga sporo nakładów oraz specjalnego sprzętu. Na przykład może być przydatna tama mieszałka otwarta do farszów, która z pewnością przydaje się w prowadzeniu firmy w branży spożywczej.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Uruchomienie małej gastronomii

                        Myślę jednak, że najpierw trzeba mieć pomysł i otworzyć biznes, dopiero później martwić się o sprzęt, reklamę itp. Dobra restauracja wybije się sama

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Uruchomienie małej gastronomii

                          Też myślę o małej gastronomi ale na razie to tylko myśli bo gastronomia potrzebuje dużego nakładu finansowego. Same zezwolenia sporo kosztują a do tego jakiś sprzęt dobry lokal...

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Uruchomienie małej gastronomii

                            Uruchomienie nawet niewielkiego lokalu gastronomicznego sporo kosztuje, chciałabym też zwrócić uwagę, że wiele takich lokali upada w ciągu kilku pierwszych lat działalności, także warto przemyśleć otwarcie takiego lokalu. Mając ograniczone środki część sprzętu (tego droższego, jak lodówki, piekarniki, itp.) można wziąć w leasing, natomiast pozostałego sprzętu warto poszukać w sieci, mają dość szeroki asortyment.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Uruchomienie małej gastronomii

                              Radzę zerknąć sobie do sklepu Jest tam bowiem ogromny wybór asortymentu niezbędne do wyposażenia różnych lokali gastronomicznych. Warto tam zrobić zakupy.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X