Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-03-2009, 11:30
martucha1 martucha1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
martucha1.polki.pl

Domyślnie Jak zacząć karmić butelką

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Piszę do Was bo liczę że jakoś mi pomożecie. Mój synuś ma już 10 miesięcy i chciałabym go nauczyć pić z butelki. Moje wszelkie próby zawsze spełzały na niczym bo Paweł tylko bawił się smoczkiem i go gryzł. Próbowałam już najróżniejszych mieszanek mlekowych ale i tak to nic nie dawało najlepsza jest pierś. Nie je dużo z cycusia głównie tylko z rana i przed snem ale czasami jak ma "gorszy dzień" to potrafi przewisieć na cyckach cały dzień. Chciałabym iść do pracy ale obawiam się że mały będzie marudny. Nie możemy z mężem nigdzie wieczorem wyjść. Nie długo zbliża nam się wesele w rodzinie i chciałam zostawić małego u dziadków ale obawiam się że Paweł ostro da im popalić. Chciałabym go też nauczyć picia z butelki sama dla siebie żeby już trochę odpocząć i żeby mąż mógł trochę się zająć nim w nocy. Poradźcie mi co mam zrobić??
Słyszałam że w lutowym numerze miesięcznika Twoje dziecko był artykuł "piersią i butelką" ale nigdzie nie mogę go znaleźć w internecie może ktoś ma ten artykuł będę bardzo wdzięczna za każdą radę.
Nieprzeczytane 24-03-2009, 11:41
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie

Poczytaj sobie posty o nauce picia z kubeczka niekapka. Moim zdaniem niema sensu uczyć go na butelkę bo jest już dość duży.Ja małą karmiłam piersią 19m a z kubka niekapka piła herbatki już od 8 m i teraz ma 2 lata pije już z normalnego kubka i niemam problemu z odstawianiem butelki czy smoczka.
Nieprzeczytane 24-03-2009, 11:50
Lullaby's Avatar
Lullaby Lullaby jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lullaby.polki.pl

Domyślnie

Popieram przedmówczynię. Nie ma sensu tak duże dziecko przyzwyczajać do butelki, choćby w trosce o jego zgryz, czy z obawy przed próchnicą butelkową. Ja równiez karmiłam córkę piersią do 10 miesiąca, ale już od 8 dostawała inne płyny z niekapka, a pózniej jakos tak naturalnie sama zrezygnowała z cyca. Skoro u Ciebie jest z tym tak duży problem, to może spróbuj małymi kroczkami? Odciągaj swoje mleko i podawaj z niekapka, a jak synek już się do niego przekona, to mieszaj swoje z odrobiną mieszanki i powoli przestaw na samo modyfikowane?

Nieprzeczytane 24-03-2009, 12:30
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja
Domyślnie

mnie tez sie wydaje ze na przejscie na butle to troche juz pozno.ja na twoim miejscu probowalabym z niekapkiem albo nawet normalnym kubeczkiem
Nieprzeczytane 24-03-2009, 13:27
martucha1 martucha1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
martucha1.polki.pl

Domyślnie

Dziękuję wszystkim za rady. Jest tylko jeden mały problem próbowałam już odciągać pokarm i to też nic nie dało tak samo jak kubek niekapek. mały tylko się nim bawi a jak wypije z niego 10ml to jest święto. Pije tylko z łyżeczki
Nieprzeczytane 24-03-2009, 13:32
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja
Domyślnie

ja mojego uczylam pic z butelki to tez nie chcial,obojetnie jakie mleko bylo w butli.cierpliwosci z tym niekapkiem pewnie zalapie jak zglodnieje
Nieprzeczytane 04-12-2015, 21:27
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Domyślnie Odp: Jak zacząć karmić butelką

Podobny temat został już poruszony na forum. Dlatego ten zamykam, by nie dublować wątków. Do dalszej dyskusji zapraszam tutaj: http://forum.babyonline.pl/forum/sho...o+modyfikowane. Pozdrawiam
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania