Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świąteczne przepisy kulinarne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Pierniczki

    Dziękuję za przepis
    Przetestuję jeszcze przed swietami, zeby się upewnić czy pyszne

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

      Obiad na piątek w święta to problem, co wy robicie w takie dni bez mięsne? Bo ja już nie mam pomysłów, chciałałabym coś fajnego zrobić i nowego
      Sałatka ryżowa- Najlepsza z owocami .

      Skomentuj


        #18
        Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

        Ale właściwie o które święta tu pytacie? o zimowe czy jajeczne?
        Bo jak jajeczne to jajka a jak zimowe to rybka lub pierogi.


        Skomentuj


          #19
          Odp: Pierniczki

          Ja pieke te same pierniczki przyozdabiam koraliczkami i wieszamy na choinke

          Skomentuj


            #20
            Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

            U mnie na Wigilii jest zawsze mnóstwo ryb i grzybów. Do pierogów i barszczu grzyby suszone, do kapusty pieczarki, a nawet mama ma przepis na rybę z grzybami marynowanymi.
            Ja sobie średnio radze z takimi specjałami, więc na ogół ograniczam się do śledzi i sałatki. Nikt też nie daje mi przepisów, bo pewnie i tak bym wszystko popsuła.
            Przede wszystkim nie umiem lepić pierogów, zawsze wychodzą mi koślawe i jeszcze do tego połowa się rozgotuje. Najczęściej więc kupuje po prostu gotowe, albo jadę do mamy.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

              U nas na święta też są raczej tradycyjne potrawy: na pierwszym miejscu rybka pieczona, śledziki, ryba po grecku, pieczarki panierowane, a no i obowiązkowo barszczyk z uszkami.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

                o już swiątecznie się robi ja proponuje Rybę po turecku z brzoskwiniami, znalazłam ten przepis w internecie i przyznam ze bardzo dobre połączenie

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

                  RYbę po turecku zaraz wygoogluje Połączenie ciekawe
                  ja jadłam w ubiegłym roku karpia w galarecie był pyszny Boo ja zawsze robię wszystko tak samo Bo wtedy czas goni i tyle do zrobienia Ale na inne okazję lubię poeksperymentować
                  Z ciast Sernik, makowiec ,Pani Walewska i pierniczki
                  ale śledzie tym razem po żydowsku Też ostatnio jadłam u cioci i jak śledzi nie lubię to mi bardzo posmakowały

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

                    makowca nie umiem robić, ale kiedyś experymentalnie połączyłam ciasto z szarlotki i gotową mase makową, wszystko tak jak się robi na szarlotkę, czyli zamiast jabłek masa makowa i wyszło super, teraz co roku gości na stole
                    Ryba po turecku podobnie jakieś sałatki, to zazwyczaj experymenty, bo nie robię tego na co dzień, ciasta lubię nowości wiec od czasu do czasu na Świeta jest jakieś nowe nie obawiam się wpadki, bo i tak zawsze mówią ze moje ciasta niczym z cukierni

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

                      Ja zawsze mak kupuję ten w woreczkach Bo coś tam złego słyszałam o tym gotowym z puszki więc zawsze sparzam i mielę w maszynce więcej roboty ale się opłaca

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: potrawy świąteczne

                        Barszczyk z uszkami, kapusta z grochem, kapusta z grzybami, karp smażony, kompot z suszek, bułka własnoręcznie robiona.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

                          U nas jest tradycyjnie, barszczyk z uszkami, karpik smażony, kapusta z grzybami, kapusta z grochem i w sumie jest 12 potraw.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

                            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                            Ja zawsze mak kupuję ten w woreczkach Bo coś tam złego słyszałam o tym gotowym z puszki więc zawsze sparzam i mielę w maszynce więcej roboty ale się opłaca
                            Ja też zawsze mielę, jest nawet dużo lepszy niż ten z puszki. Na wigilię koniecznie sama też robię pierogi i uszka z mięsem. Nie mamy tylko karpia, bo nie lubię go ani jeść ani robić, więc są filety

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

                              U mnie równiez na wigilię musi na stole stać karp. Zdarza sie ,że robię karpia również w ciągu roku ale na wigilię obowiązkowo.

                              Smaczny jest karp po żydowsku - na stronie jest dobry przepis. Danie jest bardzo smaczne, wprawdzie przygotowanie zajmuje trochę czasu ale za to nie jest problematyczne tak wiec każdy sobie poradzi.

                              W zeszłym rokku na przykład karpia robiły moje dwie córki ( 12 orz 14 lat). Poradziły sobie na medal.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Świąteczne przepisy kulinarne

                                U mnie karpia nikt nie chce jeść. Nie smakuje nam, zamieniamy go zazwyczaj na jakąś inną rybę. No ale wszystko jest kwestią gustu. Jak już mowa o jedzeniu, to ostatnio znalazłam super przepis na ciastka na halloween - https://www.przepisy.pl/przepis/hall...stka-na-patyku . Może nie są one związane ze świętami ale jeśli ktoś planuje jakieś przyjęcie dla dzieci, takie ciacha razem z dynią prezentują się naprawdę fajnie.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X