Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alergia na mleko?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Alergia na mleko?

    Witam, córka ma 3 lata skończone.
    Od dwóch miesięcy jesteśmy na mleku zwykłym nie mm. Córka dostaje 2x mleko z kaszką. Od dłuższego czasu mamy równie problemy z kupką. Córka miała kiedyś ciężkie przeżycia i zatrzymywała wypróżnianie. problem rozwiązaliśmy. Teraz natomiast mamy taki problem, że córka robi kupkę co 4-5 dni i ma z tym trudność. Kupka jest jak plastelina i nie chce wyjść. Córka dużo pije, ma zbilansowaną dietę. Zastanawia mnie czy to może być przez zmianę mleka z mm na kartonowe? Dodam że ja mam alergię na bialko mleka krowiego ale po odczulaniu mam spokój już kilka lat. Czy u córki mógłby być taki problem przez mleko?
    Pediatra zaleca tylko syropki na lepsze wypróżnianie.
    Od urodzenia córka nie miała żadnych problemów z kupką czy nawet z kolkami.




    #2
    Odp: Alergia na mleko?

    Za zmianę konsystencji stolca może być odpowiedzialna zmiana mleka, gdyż inny jest skład mleka modyfikowanego i niemodyfikowanego. Może to dodatkowo wpływać na zmianę flory bakteryjnej w jelicie i także pośrednio na pasaż pokarmu.
    Objawem uczulenia na mleko krowie ze strony samego przewodu pokarmowego zwykle jest nadmierna motoryka, a więc wymioty, biegunka, refluks, odbijania itp.
    Pozdrawiam
    dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: Alergia na mleko?

      alergia na mleko nie zawsze wyklucza możliwość stosowania colostrum.
      spanish dictionary

      Skomentuj


        #4
        Odp: Alergia na mleko?

        Napisane przez happypuppy
        My mamy ten sam problem, na szczęście w doz.pl znalazłam mleko modyfikowane Bebilon Prosyneo. Jest to mleko przeznaczone dla maluchów, które mają alergię na mleko krowie. Warto się nim zainteresować.
        Widziałaś, że teraz stacjonarnie w aptekach DOZ można kupić dużo rodzajów bebilonu w dobrej cenie?

        Skomentuj

               
        Working...
        X