Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

awokado, mango..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    awokado, mango..

    dziewczyny - czy macie jakieś fajne, sprawdzone przepisy co zrobić z tymi owocami?
    Amelia ur. 19.04.2009
    godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






    Alicja ur. 18.08.2012
    godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

  •    
       

    #2
    Odp: awokado, mango..

    jak dla mnie mango jest mdłe, wiec proponuję je do dań, które zawierają inne wyraziste składniki.

    Za awokado mnie przepadam-ale zawsze trzeba je skropić cytryną, żeby nie ciemniało

    Skomentuj


      #3
      Odp: awokado, mango..

      Ja lubię awokado, jem tak, że przecinak na pół, wyciągam pestkę, stropuję cytryną i zajadam. Z reguły zjadam połówkę.

      Skomentuj


        #4
        Odp: awokado, mango..

        Mango daję do sałatek, natomiast z awokado polecam zrobić pastę do chleba na kanapki:
        Składniki:

        1 dojrzałe awokado
        1 mały ząbek czosnku lub 1/2 większego
        sól, sok z cytryny
        Sposób przygotowania:

        Awokado przekrój wzdłuż, pokręć delikatnie, aby łatwiej odeszło od pestki
        Usuń pestkę (nie wyrzucaj, będzie potrzebna!), miąższ wydrąż łyżką, natrzyj go pestką (dzięki temu pasta z awokado nie sczernieje).
        W miseczce widelcem rozgnieć miąższ, możesz to zrobić też blenderem (jeśli lubisz zmywać naczynia ).
        Dodaj posiekany czosnek, dopraw do smaku solą i sokiem z cytryny.
        Aby pasta z awokado nie zmieniła koloru, do pasty włóż pestkę z awokado.

        Skomentuj


          #5
          Odp: awokado, mango..

          omlet ze szpinakiem i awokado

          Składniki / 2 porcje, po 301 kcal

          50 g świeżego szpinaku
          1 łyżka + 1 łyżeczka masła
          1 ząbek czosnku
          1/2 awokado
          3 jajka
          2 łyżki mleka lub wody
          40 g sera feta
          1 łyżka szczypiorku
          sól, pieprz

          Przygotowanie

          • Szpinak opłukać, posiekać. Na patelni podgrzać 1 łyżeczkę masła, dodać przepołowiony czosnek oraz szpinak. Mieszając podgrzewać przez minutę aż szpinak zwiędnie i będzie miękki. Odłożyć na talerz.
          • Na patelni roztopić łyżkę masła i rozprowadzić je po całej patelni. W międzyczasie w misce roztrzepać widelcem jajka z dodatkiem mleka lub wody, soli i pieprzu, starając się wtłoczyć w jajka powietrze.
          • Masę jajeczną wylać na patelnię i smażyć przez ok. 2 minuty. Następnie ułożyć szpinak a po minucie smażenia dodać pokrojone awokado i fetę. Posypać szczypiorkiem, doprawić solą i pieprzem i smażyć jeszcze przez ok. pół minuty do czasu aż masa jajeczna będzie już ścięta.
          • Można złożyć na pół lub zawinąć w rulonik.

          Skomentuj


            #6
            Odp: awokado, mango..

            Nie mam na nie sposobu . Dziękuję za podpowiedź .
            Kto ma sadło, temu łatwo.

            Skomentuj


              #7
              Odp: awokado, mango..

              Jak na złość teraz nie mogę odnaleźć przepisu, ale kilka razy robiłam tartę z mango. Była na prawdę pyszna i godna polecenia. Takie coś innego, niby wykwintnego a dość prostego w przygotowaniu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: awokado, mango..

                Z awokado zawsze robię guacamole: http://wilczyapetyt.com.pl/guacamole/ O takie Pycha!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: awokado, mango..

                  A mi guacamole akurat nie smakuje. Awokado najczęściej dodaję do sałatek.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: awokado, mango..

                    A my z mężem lubimy guacamole i na kanapki do pracy super sprawa i jako dodatek do przekąsek na imprezach.
                    Za mango nie przepadam akurat, ale awokado świetne jest też w sałatkach.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: awokado, mango..

                      Ja powiem szczerze, że awokado to kiedyś najczęściej jadłam w ulubionym sushi z http://www.sushi-tokyo.pl/, ale ostatnio jakoś przekonałam się do tego owocu i coraz chętniej po niego sięgam. Ostatnio połączyłam je z twarogiem i pomidorkami koktajlowymi i wyszła mi świetna pasta na kanapki. Awokado dobrze też pasuje do faszerowania jajka

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: awokado, mango..

                        Mango bardzo lubię, jeden z moich ulubionych owoców. Bardzo lubię także soki z mango.
                        secretspy / detektyw Wrocław

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: awokado, mango..

                          Ja lubię koktajle z mango. Natomiast awokado często dodaję do sałatek, jest bardzo wartościowe.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X