Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zupa z dyni..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: zupa z dyni..

    Może to dziwnie zabrzmi, ale ja zupy z dyni nigdy nie jadłam... Jakoś nie mam odwagi jej zrobić, bo nawet nie wiem jak powinna smakować, ale jeśli jakiś przepis wyjątkowo mi się spodoba to chyba nabiorę odwagi i spróbuję zrobić. z tego, co tu czytam nie jest to super trudne, a może być smaczne i zdrowe

    Skomentuj


      #17
      Odp: zupa z dyni..

      Zupa z dyni

      Składniki:

      1 kg świeżej dyni,
      2 l bulionu warzywnego,
      100 ml śmietany kremówki,
      1 cebula,
      2 ząbki czosnku,
      2 łyżki masła,
      2 bataty,
      szczypta mielonej gałki muszkatołowej,
      świeżo zmielony czarny pieprz i sól

      Sposób przygotowania:

      1. Dynię obierz ze skóry, pozbądź się pestek i pokrój ją w kostkę. Następnie obierz i pokrój w kostkę ziemniaki.

      2. W garnku rozgrzej masło, dodaj drobno posiekane cebulę i czosnek przeciśnięty przez praskę. Całość zeszklij. Następnie dodaj dynię i ziemniaki. Na koniec wlej do garnka bulion i całość gotuj pod przykryciem na małym ogniu ok. 40 minut.

      3. Lekko przestudzoną zupę zmiksuj na gładki krem i dopraw do smaku solą, pieprzem oraz gałką muszkatołową. Następnie wlej

      Skomentuj


        #18
        Odp: zupa z dyni..

        Moja ulubiona zupa z dyni jest banalną i pyszną klasyką Na rosole lub rosołku gotuję jedną marchewkę, trzy ziemniaki, pietruszkę korzeń, cebulę, kawałek selera, kawałek pora i do tego dodaję mniej więcej 1/3 dyni pokrojoną w kostkę. Po zagotowaniu blenduję na krem i podaję z niesłodzonymi i nie słonymi kuleczkami ptysiowymi lub grzankami domowej roboty.

        Skomentuj


          #19
          Odp: zupa z dyni..

          A dla mnie to jedyna zupa, której no nie umiem zjeść. Żeby nie była mdła to trzeba dodać dużo innych rzeczy. Siostra zrobiła kiedyś z dużą ilością curry, a i tak była mdła.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X