Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Poród i połóg
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Poród i połóg Tu dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o porodzie. Włącz się do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-01-2009, 16:57
mamcia14's Avatar
mamcia14 mamcia14 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamcia14.polki.pl

Domyślnie

Anetko co kraj to obyczaj, w Polsce np. na byle co dostaniesz antybiotyk, ot droga na skróty w leczeniu chorób; w ciąży można się doprowadzić do nerwicy tym bardziej gdy chodzi się do prywatnego gin. bo ciągle wzywa Cię na kontrolę i co raz to "coś" odkryje - no w końcu musi sobie napełnić kieszeń; płacisz za kulturalną opiekę, za poród w wodzie, za poród rodzinny, za osobną salę porodową (wiem: nie wszedzie), i z byle powodu musisz leżeć - pomijając faktycznie zagrożone sytuacje reszta to sianie paniki. Wkrótce sama się przekonasz jak dużo wsparcia otrzymasz po porodzie. Położna też człowiek i sama nie domyśli się wszystkiego, pytaj pytaj pytaj choćby i sto razy jak czegos nie będziesz pewna. Choćby tylko żeby potwierdziła ze jest ok.
Nieprzeczytane 14-01-2009, 17:54
aneta88ad's Avatar
aneta88ad aneta88ad jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aneta88ad.polki.pl

Miasto: Anglia
Zdjęcia: 16
Domyślnie

zgadzam sie z Toba ja sie ciesze ze bede rodzic w Anglii! podoba mi sie to ze tu po porodzie lezy sie jedna noc i potem idzie sie do domu. po takim przezyciu chcialabym jak najszybciej wrocic do domu a nie lezec 3 dni w szpitalu niewiadomo po co. ludzie mi sie dziwia ze przez jeden dzien to nie zdaza dziecka dobrze obejrzec itd ze powinnam jak najdluzej zostac no ale w koncu potem przez 10 dni beda mnie odwiedzac polozne to beda widzialy czy wszystko jest ok czy nie

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-01-2009, 01:35
dotty's Avatar
dotty dotty jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotty.polki.pl

Wyślij wiadomość przez Skype™ to dotty
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneta88ad Zobacz post
zgadzam sie z Toba ja sie ciesze ze bede rodzic w Anglii! podoba mi sie to ze tu po porodzie lezy sie jedna noc i potem idzie sie do domu. po takim przezyciu chcialabym jak najszybciej wrocic do domu a nie lezec 3 dni w szpitalu niewiadomo po co. ludzie mi sie dziwia ze przez jeden dzien to nie zdaza dziecka dobrze obejrzec itd ze powinnam jak najdluzej zostac no ale w koncu potem przez 10 dni beda mnie odwiedzac polozne to beda widzialy czy wszystko jest ok czy nie
Właśnie, bo w końcu jak można określić kondycje dziecka kiedy jest świeżo po porodzie, w mało przytulnym miejscu i dochodzi do siebie po nieludzkim wysiłku? Po to przychodzi położna, pobiera krew, robi testy, waży i mierzy dziecko, pyta się o reakcję na pokarm (większość dolegliwości trawiennych u noworodków objawia się dopiero po 2 tyg. od porodu)

MAMCIU
Mnie też drażni to 'sianie paniki' przez lekarzy w PL, wierzcie mi jeśli położna czy lekarz odkryją jakieś poważne nieprawidłowości, które faktycznie mogłyby zagrozić dziecku, zrobią wszystko by pomóc...A w Polsce lekarze bardziej patrzą na kieszenie niż na stan przyszłych mam, pójdziesz do lekarza w państwowej przychodni, do lekarza który przypadkiem leczy też prywatnie, to powie, że coś jest nie tak z badaniami, ale nie ma możliwości żeby zrobić na czas badania, bo kolejka oczekujących, ale gdyby pani przyszła prywatnie...i kobieta nie ma możliwości musi płacić te kilkaset zł za wizytę, bo skoro lekarz mówi, że coś nie tak i w dodatku rzuca jeszcze medycznymi terminami.

W ogóle podczas ciąży i po porodzie zaskoczyło mnie u tutejszych położnych to, że swojej pracy nie traktują jak przymusu, mają podejście do ludzi a zwłaszcza dzieci, nie krytykują a radzą i mają tyyyle cierpliwości. Moja położna, która prowadziła moją ciążę, pamiętała mnie nawet kiedy minął rok odkąd opuściłam szpital

Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

Różności do postów
GALERIA OLAFKA
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-01-2009, 14:27
aleksandra2419 aleksandra2419 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
aleksandra2419.polki.pl

Smile

Witam!!Ja mieszkam w Anglii od 3 latMoja coreczke tez urodzilam w angliiPorod byl bardzo ciezki meczylam sie 22 godziny po czym dali mi znieczulenie do kregoslupa i po 4 godzinach urodzilam.Warunki w szpitalu rewelacja
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-2009, 14:15
mamcia14's Avatar
mamcia14 mamcia14 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamcia14.polki.pl

Domyślnie

hej dziewczyny dostałam wczoraj wszystkie moje ciazowe i porodowe notatki ze szpitala wspaniała sprawa - poczytałam sobie od deski do deski wszystko o całym moim porodzie co przypomniało mi detale o których kompletnie zapomniałam, warto o nie poprosić!!!!!
Nieprzeczytane 31-01-2009, 01:44
liduszka10 liduszka10 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
liduszka10.polki.pl

Miasto: irlandia
Smile

ja rodziłam w irlandii północnej 7 miesiecy temu jet to moje 3 dziecko i jestem zadowolona z porodu.miałam swój pokój w której znajdowała sie łazienka i pełen komfort.dostałam śniadanie i cherbatke a mój mąż kawe.czułam się dobrze i zrelaksowana bo połozna robiła wszystko żeby mi pomóc.na sam koniec różnymi sposobami pomagała mi rodzic miałam rodzić w wodzie ale wyszło że mam duże dziecko i rodziłam naturalnie bez znieczulania i "głupiego jaśka".nie polecam tego drugiego bo kolezanka wzieła i nie mogła urodzić.tak więc dziewczyny nie bójcie sie rodzić w angli bo opieka jest dobra fakt zawsze gdzieś znajdzie sie nie miła położna ale gdzie ich nie ma.ja miałam nz szczęście miłą i dziekuje że mogłam porównać poród tu i w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-2009, 01:50
liduszka10 liduszka10 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
liduszka10.polki.pl

Miasto: irlandia
Domyślnie

zgadzam sie z MAGDALENĄ Z UK.to co pisze to prawda takie same miałam warunki w szpitalu,są przypadki że połozne są nie miłe bo moja kolezanka taką miała ale nie można narzekać na jakość szpitali i organizacje jaką mają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-02-2009, 13:11
blueberry7's Avatar
blueberry7 blueberry7 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
blueberry7.polki.pl

Domyślnie

Ja takze rodzilam w Angli w Londynie i nie moge narzekac na opieke tutaj.O standardach nie bede pisac bo juz wczesniej ktos tu napisal.Dla mnie najwazniejsze bylo to,ze opieka byla fantastyczna.Mialam ciezki porod,ktory w koncu zakonczyl sie cesarka i podczas tych trudnych chwil personel jak najbardziej mi pomagal.
Nie slyszalam od kolezanek rodzacych tutaj o jakis nieprzyjemnych wypadkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-2009, 23:06
XstarX XstarX jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
XstarX.polki.pl

Domyślnie

A ja powiem tak że sam poród był super, bo opieka znacznie lepsza od tej w Polsce ale jednak to co działo się podczas ciąży to poprostu koszmar!! Rodzić tu jeszcze raz mogę ale nie przechodzić ciążę!! Poprostu masakra!!
Po pierwsze to co tydzień pobierali mi krew bo zawsze ktoś coś sknocił z datą urodzenia ((moją oczywiście)) a że tu musi być wszystko idealnie to odrazu trzeba było powierać krew od nowa. Nie było by tak źle gdyby nie to że miałam anemie ((wykrytą w Polsce ale lekarstw niezdążyłam wykupić przed wyjazdem)) i przez to strasznie się czułam tzn wiecznie mi było słabo, kręciło się w głowie, leciała krew z nosa i takiem tak ale nie były to zwykłe dolegliwości jako dla kobiety ciężarnej tylko dla tej co ma anemie. tutaj każda dolegliwoś to dla lekarzy NORMALKA gdzie w Polsce wykonywana by była masa badań. Każde pobieranie krwi kończyło się tym samym: że wynik gdzieś przepadł albo znowu coś ktoś źle napisał a moje ręce wyglądały jak u narkomana!! Dopiero gdy u lekarza zaczełam wyć jak kot dostałam żelazo ale to dla świętego spokoju takie ktre nie zaszkodzi ale najwyżej pomoże no i PONOGŁO, wszystkie dolegliwości ustąpiły. Potem w drugim bądz trzecim trymestrze zaczełam lekko plamić no i oczywiście to tutaj NORMALKA ale że strasznie nalegałam skierowano mnie na dodatkowe badania. USG robione jest tylko raz na początku ciąży potem już kompletnie NIC!! Dla mnie opieka nad ciążą to kompletna porażka. I tak jak ktoś wcześniej już pisał, położna za każdym razem jest inna więc i całą historię trzeba opowiadać od samego początku.
Jednak jeśli mowa o porodze to ogromne sale porodowe jednoosobowe z wielkim łożem, własną łazienką z wanną i prysznicem, położne na każde zawołanie, pomocne i uczynne, przyniosą wszystko co tylko potrzebne. Ze znieczuleniem nie ma problem ((w Polsce mi go odmówiono mimo że przeciwskazań niebyło)), układać podczas bóli można się w jakikolwiek sposób się chce czyli tak żeby jak najmniej bolało ((w Polsce kazano mi leżeć w jednej pozycji i się nieruszać)). Po porodze też sala jednoosobowa z łązieną i super położne ale jedną wadą było to że śniadania obiady i kolacje jeść można tylko na stołówce gdzie nie można zabierać dziecka, a że ja leżałam właśnie na sali jednoosobowej i daleko od stołówki, wcale tam niechodziłam, jadłam poprostu to co przyniusł mi mąż.
A jeszcze jedno wypisy są na niespełna 24h od porodu ((jeśli nie ma żadnych powikłań chociażby takiego jak zbyt mocne krwawienie)), oczywiście jeśli chcemy bo jeśli nie to można zostać dłużej co w Polsce jest nie do pomyslenia!! A potem i tak codziennie położna przychodzi do nas do domu by zbadać i mame i maluszka!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-2009, 12:35
patka472 patka472 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
patka472.polki.pl

Domyślnie plan porodu

cześć dziewczynki mam prośbę czy możecie mi napisać w którym tygodniu ciąży robi się z położną plan porodu? z góry wielkie dzięcki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania