Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szokujące zjawisko: Kult martwych dzieci w sieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Napisane przez diabelecke Pokaż wiadomość
    Haloowen i Walentynki tez uwazam za glupote. Polska jets panstwem zamknietym, bojacym sie nowosci stad nasza niechec to wszystkich nowosci jak chocby te zdjecia zmarlych dzieci.
    hmmm.... ze skrajności w skrajność
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Lulla a mnie jakos ten artykul nie szokuje. Ja tam bym chciala byc pochowana w makijazu i ladnej fryzurze. Milej sie patrzy na zmarlego ktory wyglada jakby spal niz na takiego po ktorym od razu widac, ze zabila go jakas choroba.
      Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

      Skomentuj


        #33
        Diabeł, kwestia gustu po prostu. Dla mnie osobiście świadomość, iż ktoś miałby przy mnie gmerać po śmierci, traktując mnie przedmiotowo, nie jest miła i tyle. Co innego makijaż, żeby nie wyglądać jak zombie, a co innego full serwis - balajaż na włosy, tipsy koniecznie z kamykami, a pewnie już wkrótce lifting, odsysanie tłuszczu i te sprawy. Dla mnie to już przesada, a chyba w tą stronę zaczyna to zmierzać. Odnoście tego artykułu, to znalazłam póżniej w sieci komentarze na ten temat i tam polski dentysta pisał, że miał już przyjemność leczenia uzębienia nieboszczykowi! A jakaś rodzina amerykańska swojemu zmarłemu członkowi zafundowała pośmiertelną podróż przez 18 stanów, bo jego marzeniem było jeszcze raz znaleźć się w miejscu swego dzieciństwa.


        Skomentuj


          #34
          Lulla kochana jasne, ze niektore te zabiegi to przesada, ale z drugiej strony balsamowanie zwlok nie jest rzecza wymyslana dzisiaj choc napewno przeszla swoje metamorfozy i nikt przez dziurke od nosa mozgu nie wyciaga. W Ameryce jak juz pisalam ludzie czesto przesadzaja, ten naród jest jedna wielka przesada, ale pomalowanie rzes czy zrobienie tipsow nieboszykowi nie jest dla ,mnie az tak szokujace jak fotografowanie zmarlych dzieci.
          Z drugiej strony czy bede miala te tipsy czy tez nie i tak do piachu pojde wiec powinno byc to wszystko jedno jak bede wygladac w tym czasie, ale jednak ludzie maja jakies zyczenai co do swojego wygladu w trumnie. Jednak dobrze by bylo i po smierci dobrze wygladac.
          Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

          Skomentuj


            #35
            Tree nie ze skrajnosci w skrajnosc. Taka jest wlasnie polska - zamknieta, a ja jestem polka wiec widac tez jestem zacofana, trudno. Jednak nawet jesli zylabym w ameryce czy afryce moj stosunek do fotografowania nieboszczykow by sie nie zmienil.
            Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

            Skomentuj


              #36
              Napisane przez diabelecke Pokaż wiadomość
              Tree nie ze skrajnosci w skrajnosc. Taka jest wlasnie polska - zamknieta, a ja jestem polka wiec widac tez jestem zacofana, trudno. Jednak nawet jesli zylabym w ameryce czy afryce moj stosunek do fotografowania nieboszczykow by sie nie zmienil.
              śmiem w to wątpić
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj


                #37
                Tez watpie.
                Bedac wychowywana tam mialabys inne podejscie do sprawy.
                A czy nasz kraj jest zamkniety i zacofany, bojacy sie nowosci ? Obchodzimy walentynki, hallowen i to z wielka pompa a to pzreciez nie nasze swieta wiec z tym zamknieciem sie nie zgodze. U nas po prostu odbywa sie to z opoznieniem.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Te osoby bardzo cierpią i to TYLKO ICH decyzja.
                  Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko i nieoczekiwanie mogą odejść.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Szokujące zjawisko: Kult martwych dzieci w sieci

                    diabelecke, jesteś bardzo radykalna w swoich wypowiedziach i niestety w kilku miejscach piszesz też obrażliwie.
                    w polsce czy w stanach czy gdziekolwiek indziej, powinno się nauczyć czasnowac czyjes wybory, na przykład co do tego, jak poradzić sobie z bólem i cierpieniem.

                    a jeszcze taki przykład - nie chcę porównywac nas ponownie z krajami zachodu, ale w tym przypadku muszę to zrobić bo mam rodzinę w belgii - znajomej z tego kraju przytrafiła się martwa ciąża, i nie tylko po porodzie zrobiła swojemu dzieciaczkowi zdjecie (na którym leży przytulony do pluszowej żyrafki), ale także wysłała to w formie katki z informacją do wszystkich znajomych. Chciała zaznaczyc w ten sposób to krótkie istnienie na ziemii, jednoczesnie uniknąć niezręcznych pytan i komentarzy. Ciało dzidziusia zostało skremowane i "mieszka" z rodzicami w domu.
                    tej mamie tak czy siak jest ciężko, ale widocznie czuła, ze w tej sytuacji tak chce postąpić. I nie ma co sie dziwić, oburzać i dziczeć. Niech każdy robi jak uważa.
                    a co do zamartwiania się o psychikę i o to jak będzie przebiegała jej rekonwalescencja - uwazam, że samo przeżycie jest na tyle dużą traumą, że kilka zdjeć raczej nie pogorszy sytuacji...
                    pozdrawiam.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Szokujące zjawisko: Kult martwych dzieci w sieci

                      Napisane przez diabelecke Pokaż wiadomość
                      Lulla kochana jasne, ze niektore te zabiegi to przesada, ale z drugiej strony balsamowanie zwlok nie jest rzecza wymyslana dzisiaj choc napewno przeszla swoje metamorfozy i nikt przez dziurke od nosa mozgu nie wyciaga. W Ameryce jak juz pisalam ludzie czesto przesadzaja, ten naród jest jedna wielka przesada, ale pomalowanie rzes czy zrobienie tipsow nieboszykowi nie jest dla ,mnie az tak szokujace jak fotografowanie zmarlych dzieci.
                      Z drugiej strony czy bede miala te tipsy czy tez nie i tak do piachu pojde wiec powinno byc to wszystko jedno jak bede wygladac w tym czasie, ale jednak ludzie maja jakies zyczenai co do swojego wygladu w trumnie. Jednak dobrze by bylo i po smierci dobrze wygladac.
                      przypomnijcie sobie jak było wcześniej jak nie było dużych miast, tylko wioski w Polsce. NA wsiachh dalej tak chyba jest. Nieboszczyk leży w pokoju i modlą się przy ciele a potem robią zdjęcia. W niejednym domu pewnie znajdzie się jakieś zdjęcie zmarłego.Dla jjednych to obrzydliwe a dla drugich pamiątka. JA jednak jestem nastawiona na nie do wszelakich porzegnań ze zmarłymi. Raz widziałąm zmarłego krewnego i teraz już wiem,że warto pamiętać osobę taką jaką była za życia.Mnie ten obraz się przez to zabużył

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Szokujące zjawisko: Kult martwych dzieci w sieci

                        Napisane przez olinka1980 Pokaż wiadomość
                        Raz widziałąm zmarłego krewnego i teraz już wiem,że warto pamiętać osobę taką jaką była za życia.Mnie ten obraz się przez to zabużył

                        jestem tego samego zdania. potem za każdym razem, kiedy pomysli się o tej osobie, widzi się trupa. straszne

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X