Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak zacząć karmić butelką

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak zacząć karmić butelką

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Piszę do Was bo liczę że jakoś mi pomożecie. Mój synuś ma już 10 miesięcy i chciałabym go nauczyć pić z butelki. Moje wszelkie próby zawsze spełzały na niczym bo Paweł tylko bawił się smoczkiem i go gryzł. Próbowałam już najróżniejszych mieszanek mlekowych ale i tak to nic nie dawało najlepsza jest pierś. Nie je dużo z cycusia głównie tylko z rana i przed snem ale czasami jak ma "gorszy dzień" to potrafi przewisieć na cyckach cały dzień. Chciałabym iść do pracy ale obawiam się że mały będzie marudny. Nie możemy z mężem nigdzie wieczorem wyjść. Nie długo zbliża nam się wesele w rodzinie i chciałam zostawić małego u dziadków ale obawiam się że Paweł ostro da im popalić. Chciałabym go też nauczyć picia z butelki sama dla siebie żeby już trochę odpocząć i żeby mąż mógł trochę się zająć nim w nocy. Poradźcie mi co mam zrobić??
    Słyszałam że w lutowym numerze miesięcznika Twoje dziecko był artykuł "piersią i butelką" ale nigdzie nie mogę go znaleźć w internecie może ktoś ma ten artykuł będę bardzo wdzięczna za każdą radę.
  •    
       

    #2
    Poczytaj sobie posty o nauce picia z kubeczka niekapka. Moim zdaniem niema sensu uczyć go na butelkę bo jest już dość duży.Ja małą karmiłam piersią 19m a z kubka niekapka piła herbatki już od 8 m i teraz ma 2 lata pije już z normalnego kubka i niemam problemu z odstawianiem butelki czy smoczka.


    Skomentuj


      #3
      Popieram przedmówczynię. Nie ma sensu tak duże dziecko przyzwyczajać do butelki, choćby w trosce o jego zgryz, czy z obawy przed próchnicą butelkową. Ja równiez karmiłam córkę piersią do 10 miesiąca, ale już od 8 dostawała inne płyny z niekapka, a pózniej jakos tak naturalnie sama zrezygnowała z cyca. Skoro u Ciebie jest z tym tak duży problem, to może spróbuj małymi kroczkami? Odciągaj swoje mleko i podawaj z niekapka, a jak synek już się do niego przekona, to mieszaj swoje z odrobiną mieszanki i powoli przestaw na samo modyfikowane?


      Skomentuj


        #4
        mnie tez sie wydaje ze na przejscie na butle to troche juz pozno.ja na twoim miejscu probowalabym z niekapkiem albo nawet normalnym kubeczkiem

        Skomentuj


          #5
          Dziękuję wszystkim za rady. Jest tylko jeden mały problem próbowałam już odciągać pokarm i to też nic nie dało tak samo jak kubek niekapek. mały tylko się nim bawi a jak wypije z niego 10ml to jest święto. Pije tylko z łyżeczki

          Skomentuj


            #6
            ja mojego uczylam pic z butelki to tez nie chcial,obojetnie jakie mleko bylo w butli.cierpliwosci z tym niekapkiem pewnie zalapie jak zglodnieje

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak zacząć karmić butelką

              Podobny temat został już poruszony na forum. Dlatego ten zamykam, by nie dublować wątków. Do dalszej dyskusji zapraszam tutaj: http://forum.babyonline.pl/forum/sho...o+modyfikowane. Pozdrawiam

              Skomentuj

                     
              Working...
              X