Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki termin porodu przy bliźniakach?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jaki termin porodu przy bliźniakach?

    Czy w ciąży bliźniaczej poród jest zawsze wcześniej niż przy pojedyńczej ciąży? Będę miała bliźniaki i moja lekarka powiedziała, że zazwyczaj poród jest 2-3 tygodnie przed wyznaczonym terminem. W którym tygodniu ciąży urodziłyście bliźniaki? A i czy któraś z Was rodziła naturalnie, a nie przez cc?
  •    
       

    #2
    Wcześniej jest bardzo często, ale czy zawsze przez cc, to chyba nie... często, ale nie zawsze?!

    Skomentuj


      #3
      Nie zawsze. Każdy poród to indywidualna sprawa. Sytuację ostatecznie ocenia lekarz, lepiej nie martw się na zapas.

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez kiwi Pokaż wiadomość
        Czy w ciąży bliźniaczej poród jest zawsze wcześniej niż przy pojedyńczej ciąży? Będę miała bliźniaki i moja lekarka powiedziała, że zazwyczaj poród jest 2-3 tygodnie przed wyznaczonym terminem. W którym tygodniu ciąży urodziłyście bliźniaki? A i czy któraś z Was rodziła naturalnie, a nie przez cc?
        W zasadzie ja nigdy nie rodziłam bliźniąt, ale moja babcia przeszła to aż 3 razy...Wszystkie porody miała naturalne, w sumie również były wcześniejsze niż przewidywał termin, ale niedużo więc nie było jakichś szczególnych powikłań. Muszę się liczyć z tym, że mogła bym urodzić bliźnięta, w końcu jest to uwarunkowane genetycznie.
        Pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania.

        Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

        Różności do postów
        GALERIA OLAFKA

        Skomentuj


          #5
          Będę rodzić "normalnie" - nie chcę cięcia. Dostałam skierowanie do szpitala z adnotacją w jaki sposób chcę rodzić. Dziewczynki są ułożone główkowo, są zdrowe, więc nie ma przeciwwskazań do takiego porodu.
          I tak, poród będzie wywoływany dwa tyg. przed terminem.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jaki termin porodu przy bliźniakach?

            Ja urodziłam 37+2. Naturalnie. Całą ciążę modliłam się, by poród naturalny był możliwy i by donosić chłopców powyżej 37 tyg. Udało się!! Chłopców urodziłam w sumie w 5 godz- różnica między chłopcami 16 min.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jaki termin porodu przy bliźniakach?

              Ja urodziłam w 37tc i 3d.
              Pomimo że modliłam się o poród SN i prosiłam o to lekarzy niestety nie udało się :/
              Jedno z bliźniąt było ułożone poprzecznie a drugie miednicowo więc o porodzie SN nie było mowy.
              Szkoda, ale z drugiej strony najważniejsze jest zdrowie dzieci
              Moje urodziły się przez CC o 8:40 i 8:42

              Skomentuj

                     
              Working...
              X