Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie aplikacje na tablet do edukacji

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie aplikacje na tablet do edukacji

    Postanowiłam kupić tablet dla dzieci. Nie chcę jednak aby przesiadywały głównie na graniu i nic nie robieniu... Czy znacie jakieś aplikacje edukacyjne?
    http://forum.mamotoja.pl/
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie aplikacje na tablet do edukacji

    Nie napisałaś w jakim wieku są dzieci. Jeżeli chodzi o aplikacje edukacyjne to jest ich cała masa. Zacznę od tych językowych:
    mFiszki - banalnie prosta w obsłudze aplikacja przy pomocy której Twoje dzieci nauczą się słówek i wyrażeń. Na kolejnych fiszkach pojawiają się słówka - zadaniem jest zapamiętani i przetłumaczenie.
    Practice English Grammar 2 - to raczej aplikacja dla starszaków. Przeznaczona jest do nauki gramatyki: czasów, odmiany, liczebników - czyli te bardziej zawiłe rzeczy. Po każdym etapie można przetestować swoją wiedzę. Można robić to wspólnie z dzieckiem - wtedy frajda jest jeszcze większa.
    MyKola - jest to aplikacja przeznaczona dla tych mniejszych dzieci. Trzeba zadbać o wirtualnego misia koalę. Wydaje on komunikaty po angielku - motywując tym samym do nauki.
    Chemik: Cool Chemistry Tool - to jest naprawdę ciekawa aplikacja. Tak ciekawa, że mnie nawet wciągnęła. Reakcje chemiczne, tablica Mendelejewa etc... Dzieciaki są ciekawe takich rzeczy.
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-04-2014, 15:06.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie aplikacje na tablet do edukacji

      a ja mam pytanie jakiej firmy polecacie tablet? właśnie skończyłam czytać ten artykuł http://www.***********/wiadomosc/jak-...ory-kupic/600/ i teraz zastanawiam się nad firmą, co myślicie o asusie?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie aplikacje na tablet do edukacji

        Miałam Samsung Galaxy Tab i byłam bardzo z niego zadowolona

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie aplikacje na tablet do edukacji

          Ja również posiadam tego tableta i mogę go polecić. Jeśli chodzi o aplikacje to proponuję postawić przede wszystkim na fiszki (Fiszkoteka), bo jest to naprawdę świetny i szybki sposób na nauczenie się języka obcego. Jest też sporo programów dla dzieci, które mogą się uczyć przez zabawę, jednak ciężko mi polecić coś konkretnego, ponieważ dzięki firmom takim jak mohito - tworzenie aplikacji mobilnych obecnie powstaje bardzo dużo świetnych programów. Myślę, że jest to naprawdę świetna sprawa, bo wystarczy posiadać tableta czy też smartfona, aby mieć dostęp do masy przydatnych i darmowych aplikacji.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie aplikacje na tablet do edukacji

            To ja polecam świetną aplikację BEFIT. Tutaj macie stronę internetową o niej: http://www.befitapp.pl/ Dzięki warzywno-owocowym postaciom, przekazuje praktyczną wiedzę o kluczowych elementach codziennego funkcjonowania, takich jak sen, aktywność fizyczna, żywienie oraz nawodnienie. Co ważne, aplikacja jest całkowicie bezpłatna.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie aplikacje na tablet do edukacji

              Ściągnęłam sobie ostatnio tą aplikację, jest nudna jak flaki z olejem. Powinni ją bardziej rozbudować, zanim zaczęli się reklamować, bo nikogo w ten sposób do siebie nie zachęcą.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie aplikacje na tablet do edukacji

                A na jakim systemie jest ten tablet? Androida? Jeśli tak to w sklepie Google Play możesz znaleźć wiele aplikacji edukacyjnych. Kiedyś widziałem aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci, ale nie pamiętam nazwy :/

                Skomentuj

                       
                Working...
                X