Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zimna zupa, czyli chłodnik - film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zimna zupa, czyli chłodnik - film

    Zobacz, jak szybko przygotować wraz z dzieckiem łagodny chłodnik ogórkowo - rzodkiewkowy. Idealny na upały! >>

    Lubicie chłodnik? U nas dziś była wersja pomidorowego chłodnika
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

    Ja jestem wychowana za chłodnikach ale owocowych, moze ktoś lubi warzywne ja preferuke owocowe z grzankami.
    Moja świętej pamięci babunia była mistrzynią tego typu zupek.....mniam


    Skomentuj


      #3
      Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

      Jenyś! Jak ja uwielbiam chłodnik. Moja mama nigdy tego nie robiła i w sumie wiem co to jest od niedawna. Sama też go jeszcze nigdy nie robiłam ale zamierzam to zmienić. Moja teściowa robi chłodnik pyszny. Podam Wam przepis

      Chłodnik wg przepisu mojej teściowej

      pęczek botwinki
      pęczek szczypiorku
      zielony koperek /nie dodawać całego tak 1/2
      świeży ogórek
      duży jogurt naturalny
      mała śmietana 18%
      sól i pieprz do smaku

      ugotować buraczki z łodyżkami /liście oddzielić,pokroić i dodać pod koniec gotowania buraczków.Schłodzić,wyjąć z wody, pokroić łodyżki i buraczki w kostkę i wrzucić z powrotem do wody buraczkowej wymieszanej z jogurtem i śmietaną ,w której gotowały się buraczki.Pokroić ogórek najlepiej w kostkę,szczypiorek i koperek po prostu drobno.
      Doprawić do smaku solą ,pieprzem.Można dodać odrobinę kwasku cytrynowego lub wycisnąć troszeczkę soku z cytryny.Wymieszać i wstawić do lodówki.Podawać z ugotowanym na twardo jajkiem.

      Jak ja bym sobie teraz zjadła chłodnik!!!!!



      Skomentuj


        #4
        Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

        Ja lubie ogórkowy z orzechami włoskimi, mniam . I takie nietypowe, uwielbiam nowe smaki .

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

          Uwielbiam chłodnik. To idealne danie na upalne dni. Najbardziej lubię ogórkowy, pomidorowy i z buraków

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

            Napisane przez avene Pokaż wiadomość
            Uwielbiam chłodnik. To idealne danie na upalne dni. Najbardziej lubię ogórkowy, pomidorowy i z buraków
            a ja ostatnio robiłam chłodnik kremowy z brokułów, cała rodzina sie zajadała

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

              chlodnik z polskich burakow
              Składniki

              2 buraki (najlepiej ćwikłowe)
              1 ogórek zielony
              ½ pęczka koperku
              ½ pęczka szczypiorku
              1 jajko
              1 kostka rosołowa
              3 szklanki maślanki
              ½ szklanki śmietany
              przyprawy: sól, cukier
              Buraki umyj, obierz, przekrój na pół i gotuj w 1,5 szklanki bulionu przez ok. 20–25 min, aż buraki będą miękkie. Wyjmij buraki na talerz do wystygnięcia, ale nie wylewaj bulionu z buraków.
              Ogórka utrzyj na tarce jarzynowej, a szczypiorek i koperek drobno posiekaj. Jajka ugotuj na twardo i pokrój w kostkę. Ostudzone buraki zetrzyj na tarce.
              Następnie włóż do bulionu kolejno: buraki, ogórki, szczypiorek, koperek. Na koniec zalej maślanką i śmietaną. Dodaj do smaku cukier i sól.
              Latem polecamy podawać jako danie obiadowe z młodymi ziemniakami posypanymi koperkiem.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

                Ogorkowy:
                Składniki

                2 ogórki
                3 ziemniaki
                2 jajka
                1/2 l maślanki
                1/2 szklanki śmietany 18%
                2 duże garście posiekanego kopru
                1/2 pęczka szczypioru
                1 ząbek czosnku
                przyprawy: sól
                Jajka ugotuj na twardo. W tym czasie umyj ogórki, obierz ze skórki i posiekaj w kostkę. Ziemniaki dobrze umyj, nie obieraj ich i ugotuj w osolonej wodzie. Maślankę wymieszaj ze śmietaną, dodaj ogórki, koper, zmiażdżony ząbek czosnku oraz posiekany szczypior i wstaw do lodówki na ok. 1 godz. Ugotowane jajka ostudź, obierz i pokrój w kostkę. Chłodnik rozlej do misek i podawaj z gorącymi, pokrojonymi ziemniakami i posiekanym jajkiem.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

                  Evelinek ogórkowego chłodnika jeszcze nie jadłam. Jestem ciekawa jak smakuje. Bardzo lubię tego typu zupy. A najlepszy chłodnik na świecie robi moja teściowa. Zjadłoby się teraz



                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

                    ja to wszystkie chyba jadlam smaki Lubie kombinowac w kuchni i modyfikowac przepisy rozne. Mam extra ksiazke w przepisami stara jak swiat i z nowych ktra dostalam od kolezanki na urodziny tam wlasnei mnostwo chlodnikow jest
                    Mniamnaśne :P

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

                      Ja też lubię kombinować w kuchni.Nie lubię i tutaj nudy.Chłodniki uwielbiam ale sama rzadko je robię. Muszę to zmienić



                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

                        Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                        Ogorkowy:
                        Składniki

                        2 ogórki
                        3 ziemniaki
                        2 jajka
                        1/2 l maślanki
                        1/2 szklanki śmietany 18%
                        2 duże garście posiekanego kopru
                        1/2 pęczka szczypioru
                        1 ząbek czosnku
                        przyprawy: sól
                        Jajka ugotuj na twardo. W tym czasie umyj ogórki, obierz ze skórki i posiekaj w kostkę. Ziemniaki dobrze umyj, nie obieraj ich i ugotuj w osolonej wodzie. Maślankę wymieszaj ze śmietaną, dodaj ogórki, koper, zmiażdżony ząbek czosnku oraz posiekany szczypior i wstaw do lodówki na ok. 1 godz. Ugotowane jajka ostudź, obierz i pokrój w kostkę. Chłodnik rozlej do misek i podawaj z gorącymi, pokrojonymi ziemniakami i posiekanym jajkiem.
                        nie słyszałam ani nie jadłam i przepis chętnie sobie zapożyczę bo ja uwielbiam tego tylu rzeczy mniam mniam

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

                          chlodnik mojej mamy:
                          Składniki

                          • 3 filiżanki kefiru (lub zsiadłego mleka)
                          • 1 filiżanka maślanki
                          • 1/2 filiżanki jogurtu naturalnego
                          • 2 filiżanki chudego mleka (0,5%)
                          • 1 filiżanka zimnej wody (mineralnej bez gazu lub przegotowanej)
                          • 2 garście posiekanej sałaty
                          • 2 garście posiekanej botwinki (młode listki)
                          • 6 rzodkiewek, pokrojonych na cieniutkie plasterki
                          • 2 szczypiorki wraz z cebulkami, drobno pokrojone
                          • 4 łyżki posiekanego koperku
                          • 1 łyżka posiekanej natki
                          • 1/3 średniego ogórka cienko pokrojonego (opcjonalnie)
                          • sól morska

                          Dodatki: 1 kg młodych ziemniaków, masło i koperek do ziemniaków
                          Wykonanie:
                          Posiekany szczypiorek i rzodkiewki włożyć do większej miski, posolić i wymieszać. Dodać koperek, natkę pietruszki i ogórka jeśli go używamy. Dodać sałatę i botwinkę, posolić i wymieszać.
                          Wlać kefir, maślankę, jogurt, mleko i wodę, zamieszać. Dodać ewentualnie więcej wody, aby uzyskać pożądaną konsystencję chłodnika. Doprawić solą morską. Trzymać w lodówce do czasu podania.
                          Ziemniaki oskrobać, umyć, zalać zimną wodą, posolić i ugotować. Odcedzić, dodać rozpuszczone masło lub skwarki. Posypać koperkiem.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

                            Składniki
                            Pół dojrzałego melona,
                            1 cytryna,
                            1 pomarańcza,
                            1/2 l wody gazowanej,
                            kawałek arbuza,
                            2 łyżki czekoladowych kropelek lub startej czekolady.
                            Chłodnik melonowy z czekoladą
                            Melona dokładnie umyć, obrać ze skórki, usunąć miąższ z nasionkami. Pokroić na kawałki, zmiksować na jednolitą masę.
                            Zmiksowanego melona wymieszać z wodą gazowaną. Doprawić do smaku sokiem z cytryny. Wstawić do lodówki na 2 godziny.
                            Arbuza w kawałku włożyć do lodówki, ażeby go dobrze schłodzić.
                            Pomarańczę dokładnie umyć, obrać ze skórki, okroić tak, by ściąć wierzchnie białe błonki. Owoc przekroić wzdłuż na połowę, a potem pokroić na plasterki.
                            Miąższ schłodzonego arbuza pokroić w kostkę. Delikatnie usunąć z niego nasionka.
                            Do deserowych miseczek włożyć po kilka plasterków pomarańczy i kostek arbuza. Zalać je melonową mieszanką. Deser posypać kawałkami czekolady.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Zimna zupa, czyli chłodnik - film

                              Uwielbiam chłodniki, ale w tym roku robiłam taki buraczany z torebki Winiary, nie wyszedł zły, ale nie ma porównania z tradycyjnym.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X