Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dietetyk dla dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dietetyk dla dziecka?

    Dietetyk dla dziecka?
    Czy z 8 letnim dzieckiem z dużą nadwaga można pójść do dietetyka?
    Pytam bo kojarzę takiego "lekarza" raczej z osobami dorosłymi i nie jestem pewna czy ustawiają też dietę dzieciom? Czy to rodzic sam?
    W Olsztynie w centrum.polkard.pl przymierzam się pójść, ale czy w ogóle z dzieckiem się chodzi do takich specjalistów?
  •    
       

    #2
    Odp: Dietetyk dla dziecka?

    Z tego co wiem wskazane jest aby dziecko, mające problemy z nadwagą i otyłością chodziło do dietetyka. Jest to natomiast wydatek dla rodziców, bo takie konsultacje chyba nie są refundowane. Można próbować samemu ustawić dietę dziecka, ale to będzie trudne zwłaszcza jeśli sami wpoiliśmy mu niezdrowe nawyki. Wtedy dieta obowiązuje całą rodzinę.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dietetyk dla dziecka?

      Najlepiej cala rodzinka zaczac zdrowo sie odzywiac. Popytac dziecko czy nie podjada w szkole. Nie trzeba od razu wysylac dziecka do dietetyka..

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dietetyk dla dziecka?

        Myślę, że tak, zdecydowanie powinno się pójść do dietetyka, skoro występuje taki, a nie inny problem. Dieta jest bardzo ważna dla każdego i dla dorosłego i dla dziecka, a dla niego już szczególnie, bo wciąż się rozwija, a nadwaga i złe nawyki żywieniowe mogą źle wpłynąć na jego zdrowie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dietetyk dla dziecka?

          Oczywiście, że można, a nawet powinno się iść z dzieckiem do dietetyka. W końcu to specjalista od dobrego odżywiania człowieka i tego dużego i tego małego

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dietetyk dla dziecka?

            jeśli dziecko nie może wszystkich produktów jeśc to jak najbardziej wizyta wskazana w celu poszerzenia wiedzy co podac dziecku

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dietetyk dla dziecka?

              A może wystarczy lekka modyfikacja diety i więcej ruchu? Tutaj http://emaluszki.pl/ masz portal parentingowy gdzie jest sporo tematów dotyczących zdrowego żywienia dzieci. Oczywiście wizyta u dietetyka nie zaszkodzi, ale ja bym spróbowała na początek samodzielnych prób wprowadzenia zdrowego jadłospisu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dietetyk dla dziecka?

                Wydaje mi się ,że oczywiście z 8 letnim dzieckiem z dużą nadwaga można pójść do dietetyka. Ja bym na pewno skorzystała z porady.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dietetyk dla dziecka?

                  Koniecznie! Warto reagować jak najwcześniej. Nie wyobrażam sobie, żeby zaniedbać tak istotną kwestię. Rodzic może przejść na dietę razem z dzieckiem, ćwiczyć z nim i zachęcać do aktywności.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dietetyk dla dziecka?

                    Z takim dzieckiem trzeba jak najszybciej wybrać sie do dietetyka. Pomoze on dobrać odpowiednią dietę która będzie zróżnicowana i pomoże dziecku zgubić nadmiar kilogramów.
                    Nieleczona nadwaga prowadzi do wielu chorób

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dietetyk dla dziecka?

                      Można też spokojnie spróbować samemu najpierw i dopiero, gdy się nie uda to dietetyk. W internecie można znaleźć sporo diet. Warto też sprawdzić malucha pod kątem cukrzycy i tarczycy.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dietetyk dla dziecka?

                        Mozecie polecić mi dobrego dietetyka z Warszawy?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dietetyk dla dziecka?

                          Pani Elżbiega Kolczyńska:
                          http://www.kolczynska.dietetyk-vita.pl/

                          Obecnie przyjmuje w dwóch poradniach. W Warszawie oraz w Pruszkowie . Ma bardzo duża wiedzę oraz doświadczenie. Powinna dla dziecka opracować cały jadłospis. Myślę,że możesz się z nią skonsultować również online.

                          Odradzam natomiast gotowe diety z internetu. Dieta powinna być dopasowana do konkretnej osoby.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dietetyk dla dziecka?

                            Najlepiej chyba, by takiego dietetyka polecił lekarz. Od razu pod konkretne dolegliwości.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dietetyk dla dziecka?

                              Na pewno konsultacja nie zaszkodzi, ale regularne wizyty mogą sprawić, że portfel znacząco na tym ucierpi. A podczas jednej wizyty można bardzo dużo się dowiedzieć, jak powinno wyglądać żywienie, zapotrzebowanie kaloryczne, czego unikać, co podawać, jaka aktywność fizyczna będzie najlepsza. Warto iść razem z dzieckiem, posłuchać, co ma specjalista do powiedzenia, a potem spróbować zastosować się do tych porad. Aby dziecku było raźniej, warto samemu się zacząć stosować do części porad - gdy zobaczy, że rodzice też nie mają różowo, łatwiej będzie to znieść. Dopiero, gdy nie będzie efektów, bo np. dziecko będzie podjadać w szkole, wtedy zdecydowałabym się na regularne wizyty kontrolne.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X