Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Znaczenie imion

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Znaczenie imion

    Napiszcie, co znaczą imina Waszych dzieci. Ja na przykłąd dowiedziałam się, że imię mojego Antosia znaczy "wspaniały, doskonały, wybitny". Oraz: "Ciekawy świata i niezwykle towarzyski. Nie cierpi nudnych zebrań, za to doskonale bawi się na dobrze zorganizowanej imprezie. Bardzo solidny i odpowiedzialny w pracy, w domu najchętniej unika wszelkich obowiązków. Dobry organizator." Cieszę się, że wybrałam takie własnie imię
  •    
       

    #2
    Odp: Znaczenie imion

    A, sprawdzałam tu: http://babyonline.pl/antoni,imiona-d...,A,17,r12.html

    Skomentuj


      #3
      Odp: Znaczenie imion

      Napisane przez MamaAntosia Pokaż wiadomość
      Sprawdzałam znaczenie imion jak byłam w ciąży. Z moim sporo się sprawdziło ale u synka nie ma jego imienia a to najbliższe jest bardzo zabobonne na tej stronie a na innych już nie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Znaczenie imion

        A wyjawisz co to za imię ?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Znaczenie imion

          Napisane przez MamaAntosia Pokaż wiadomość
          A wyjawisz co to za imię ?
          hehe pewnie,żadna tajemnica i paradoksalnie imię jest najpopularniejsze już od wielu lat tylko, że Kuba jest Kubą a nie Jakubem

          Skomentuj


            #6
            Odp: Znaczenie imion

            Przy moich dzieciach coś w tym jest ,trochę odzwierciedla ich charakterki

            Skomentuj


              #7
              Odp: Znaczenie imion

              U mnie podobnie, ale tak to już chyba jest, że imiona łączą się jakoś z naszym usposobieniem

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Znaczenie imion

                Franciszek - Wywodzi się od słowa Frank i pierwotnie oznaczało osobę należącą do plemienia Franków. Zostało utworzone przez matkę św. Franciszka z Asyżu, która była z pochodzenia Francuzką. Dla niej imię to znaczyło: "szczery, prosty, wolny, wolno urodzony".

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Znaczenie imion

                  Napisane przez mamibe Pokaż wiadomość
                  Franciszek - Wywodzi się od słowa Frank i pierwotnie oznaczało osobę należącą do plemienia Franków. Zostało utworzone przez matkę św. Franciszka z Asyżu, która była z pochodzenia Francuzką. Dla niej imię to znaczyło: "szczery, prosty, wolny, wolno urodzony".
                  Miałam w klasie Franciszka Bardzo spokojny nieśmiały chłopak

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Znaczenie imion

                    Maksymilian - Imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa maximus ("największy") albo Aemilius (rzymski ród Emiliuszów). W starożytnym Rzymie imię to oznaczało: "największy z Emiliuszów".

                    Charakterystyka: Optymistyczny i żywiołowy. Ma w sobie wiele radości, którą potrafi zarazić innych. Lubi majsterkowanie, a także gry logiczne. Solidną pracę umysłową oraz fizyczną uważa za najlepszą metodę przeciwko starości.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Znaczenie imion

                      HANNA (moje imię)

                      Imię Hanna funkcjonuje jako odmiana imienia Anna. Pochodzi ono od hebrajskiego słowa Chana czyli „wdzięk, łaska” i oznacza osobę pełną łaski.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Znaczenie imion

                        ŁUCJA (imię córki)

                        Łucja jest to imię pochodzenia łacińskiego, a oznacza dziewczynkę urodzoną o wschodzie słońca.

                        Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Łucji jest 13 grudnia.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Znaczenie imion

                          MAŁGORZATA (moje drugie imię, które dostałam po prababci - mama dziadka ze strony taty)

                          Małgorzata jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa margarites (perła).

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Znaczenie imion

                            MARIA (drugie imię mojej córeczki)

                            Maria jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa mariam (napawać radością) lub od egipskiego meri-jam (ukochana przez Boga). Pierwotna hebrajska wersja imię Miriam przekształcona została na Mariam, stąd Maria.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Znaczenie imion

                              TOMASZ (imię mojego jedynego męża)

                              Tomasz jest to imię pochodzenia aramejskiego, od słowa toma (podwójny, bliźniak). W Polsce nadawane jest od XII wieku.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X