Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie studia?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie studia?

    Zastanawiam się jakie studia aktualnie są gpdne polecenie?Czyli na jaki kierunek można by było iść, który wiąże ze soba pewną przyszłość. Wiem, że jeszcze kilka lat temu była to logistyka-w kazdym większym miejście silnie zaczeła się rozwijać spedycja, logistyka i wszystko z nią związana. Jak jest teraz?Co sądzicie o bankowości, np:http://www.wsb.pl/chorzow/??Jakie waszym zdaniem są przyszłościowe kierunki?
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie studia?

    Myślę że najważniejsze to jest to aby wybrać kierunek który się lubi a nie ten który jest na topie Wybierzesz bankowość ale jeśli na siłę będziesz się uczyć i będziesz pracować w tym kierunku żadnej satysfakcji nie będziesz mieć

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie studia?

      ja polecam informatykę, ona zawsze się sprawdza, w tych czasach, no ale jeśli nie lubisz tego, to marketing i zarządzanie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie studia?

        Teraz ciężko wybrać coś rozsądnego. Niestety trzeba się kierować rynkiem pracy a n jest otwarty tylko na poszczególne zawody. Więc może poczytaj sobie ten http://praca.gratka.pl/poradnik/art/co-dzis-studiowac-by-zapewnic-sobie-przyszlosc,3325719,art,t,id,tm.html artykuł tam pisze co teraz warto studiować

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie studia?

          Napisane przez werna Pokaż wiadomość
          ja polecam informatykę, ona zawsze się sprawdza, w tych czasach, no ale jeśli nie lubisz tego, to marketing i zarządzanie.
          Jeśli chodzi o informatykę to zgodzę się - jeśli chodzi o marketing i zarządzanie to już niekoniecznie. Jeśli już miałbym uderzać w ten deseń to raczej administracja. Tu jest też artykuł który możesz poczytać: link

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie studia?

            Ja akurat studiowałam tam gdzie autorka posta: wsb.pl/poznan/ i jestem zadowolona ale to tylko dlatego, że jest to tematyka, która mnie interesuje i jest dla mnie ciekawa a nie wyobrażam sobie np. studiować fizyki! Dlatego jedyna moja rada związana ze studiowaniem to nie szukać podpowiedzi u innych tylko kierować się swoim zdaniem-tak będzie najłatwiej!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie studia?

              Moim zdaniem nie ma sensu studiować kierunków takich jak logistyka, administracja, zarządzanie itd. Jak pójdziesz do pracy to przeszkolą cię w temacie w 3 miesiące. Warto za to rozwijać swoje mocne strony, poznawać języki, ćwiczyć się w asertywności i pewności siebie itd.
              Studiować warto tylko to, czego byle kto nie jest się w stanie nauczyć (kierunki informatyczne, geodezja, architektura itd.)

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie studia?

                Myślę, że studia nie pomagają tak bardzo w znalezieniu pracy, bo teraz praktycznie każdy ma wyższe wykształcenie i zdobyty papierek nie robi już na nikim wrażenia. Ja pracuję jako dystrybutor sprzętu medycznego. Sprzedajemy m.in. ultrasonografy a w ogolę nie to związane z moimi studiami. Przy okazji, jakby ktoś chciała to pozwolę sobie na trochę autopromocji i podaje link do stronki http://gemed.pl/portfolio/ultrasonografy-02

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie studia?

                  Idź na to co Cie interesuje!

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie studia?

                    Napisane przez lalinka25 Pokaż wiadomość
                    Idź na to co Cie interesuje!
                    A potem zasilaj rzeszę bezrobotnych

                    Studiujemy nie po to, aby studiować tylko dlatego, aby znaleźć dobrą pracę. Przede wszystkim należy zbadać rynek pod kątem zapotrzebowania na dane zawody. Tworzysz sobie taką listę i z tego wybierasz to co najbardziej przypada Ci do gustu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie studia?

                      Według mnie najlepszym rozwiązaniem są studia związanie z informatyką, e-marketingiem albo finansami, choć wiadomo, że nie każdy ma ku takim kierunkom predyspozycje. Na pewno trzeba brać pod uwagę swoje zainteresowania, ale też perspektywy na przyszłość. Ewentualnie można się dokształcić albo przebranżowić. Kończąc dziennikarstwo, nigdy nie myślałam, że wrócę na studia i to na administrację: http://www.wsb.pl/szczecin/studenci/...yjnych-i-prawa różnie to bywa.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie studia?

                        Studia najlepiej wybrać takie, które są zgodne z naszymi zainteresowania aby się na nich nie męczyć.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie studia?

                          Witaj, czytając Twojego posta, mam wrażenie, że cofnęłam się w czasie o rok i sama go napisałam Miałam dokładnie ten sam dylemat. Z jednej strony bardzo podobały mi się studia logistyczne, a z drugiej, wiedziałam, że decyduje się na nie co roku wiele osób. Jedynym wyjściem było znalezienie czegoś, co jest pokrewne a zarazem niszowe. I tak właśnie zdecydowałam studiować na UTH im. H. Chodkowskiej w Warszawie kierunek Zarządzanie, ze specjalnością Transport - spedycja- logistyka. Wyboru nie żałuję, Uczelnia stawia nie tylko na teorię ale również praktykę, co mnie osobiście bardzo cieszy, ponieważ im więcej się nauczę, tym łatwiej będzie mi później odnaleźć się w przyszłej pracy Moja rada, nie słucha innych, tylko rób to co Ci serce podpowiada.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakie studia?

                            Teraz warto iść na kierunki zamawiane tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/art/...t,t,id,tm.html można co nie co o nich przeczytać. Jest to opłacalne bo z tego co się orientuję można dostać stypendium no i łatwiej o pracę

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakie studia?

                              Najbardziej opłacalne to są chyba inżynierskie... Ja od października idę na zaoczne i pomału się przygotowuję. Mąż mi podrzucił taki tekst http://finanse.wp.pl/kat,1033683,tit...577b&_ticrsn=5 bo mówił, że podobne rzeczy będę przerabiać. Mnie się coś takiego podoba

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X