Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-03-2014, 10:21
alicjasp alicjasp jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
alicjasp.polki.pl

Domyślnie Sport to zdrowie - czy na pewno?

Cześć. Postanowiłam wreszcie wziąć się za siebie i zacząć byc aktywną, bo po ciąży nie mogę się wziąć tak na poważnie, a trzeba troszkę zgubić tu i tam. Postanowiłam pobiegać jako, że niedawno przeprowadziliśmy się do Międzylesia i mieszkamy pod samym lasem. Tylko usłyszałam niedawno, że to nie taka prosta sprawa z obuwiem. Podobno nawet przy wyborze złego obuwia można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Znalazłam niedawno fajne buty http://www.trekkersport.com.pl/biega...-low-htxp.html ale jeżeli mam kupić niezbyt tanie buty to chciałabym mieć pewność, że to na pewno dobry wybór. Czy któraś z Was ma jakies pojęcie o tym?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-04-2014, 12:23
magneszka magneszka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
magneszka.polki.pl

Domyślnie Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

Sport to zdrowie - na pewno! A co do butów, możesz nawet biegać w trampkach. Kiedyś nie było jakichś mega butów i ludzie sobie radzili... Oczywiście, jeśli dysponujesz jakąś kasę to teraz w każdym lepszym sklepie zrobisz test stopy, żeby przekonać się które obuwie będzie najkorzystniejsze dla Ciebie. Potem tylko na dwór i biegać
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-04-2014, 19:25
gohatys gohatys jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gohatys.polki.pl

Jest masa artykułów na ten temat w sieci, ale może najlepiej wybrać się do kilku dobrych sklepów sportowych i poprosić o radę sprzedawcę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-04-2014, 18:43
happybird happybird jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
happybird.polki.pl

Dokładnie, gdyby tak wszystkie tego typu artykuły brać do siebie, to człowiek by nic ze sobą nie robił :-) Ja polecam oprócz samych ćwiczeń pomyśleć też nad masażami czy też nad fizjoterapią. Różne produkty z tego zakresu, szczególnie sprzęt fitness można znaleźć na stronie tb polska. Mają tam wiele profesjonalnych produktów, np. szeroko promowany gymstick, których niestety podróbek jest wiele na rynku i później one też stanowią przykłady, że sport może być nie do końca zdrowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-05-2014, 15:56
karolka31 karolka31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karolka31.polki.pl

Wbrew pozorom bieganie wcale nie jest tak prostym sportem, jak wielu się wydaje.
Żeby robić to bezpiecznie i z pozytkiem dla siebie, trzeba się odpowiednio przygotować. I to nie tylko kondycyjnie - teoria tez jest ważna. Wystarczy poczytać sobie jakiś dobry blog o bieganiu, żeby się o tym przekonać.
Ale generalnie, na pewno warto się za to wziąć Bieganie świetnie wpływa na samopoczucie i sylwetkę.

Ostatnio edytowane przez Redakcja_MamoToJa.pl : 26-06-2014 o 15:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-05-2014, 13:44
Patris38 Patris38 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Patris38.polki.pl

By uniknąć kontuzji w przyszłości, należy na początku zapoznać się ze sportem jaki chcemy uprawiać oraz dowiedzieć się co najlepiej nosić podczas jego wykonywania. W sprawie biegania niezbędne będą buty, które amortyzują nierówności na powierzchni ziemi oraz pozwalają na swobodne poruszanie stopom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-06-2014, 09:38
Dama1 Dama1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Dama1.polki.pl

Ja chodzę na fitness, Saturn Fitness, na Bielanach bo mają karnet studencki. Podejrzewam, że gdyby nie ta zniżka dla studentów to pewnie bym nie chodziła
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-11-2015, 22:14
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Akurat tych butów i marki nie znałam, ale ja generalnie nie zwracam uwagi na marke. Dla mnie ważne jest z czego wykonane są buty i czy są wygodne. No może jeszcze wyglad się liczy, ale to spraw drugorzędna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-11-2015, 22:39
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie

Do ćwiczeń i biegania trzeba kupić buty ktore mają elastyczną podeszwę a nie sztywną i specjalną warstwę amortyzującą uderzenie w czasie stawiania stopy czy skakania. Warto też zwrócić uwagę na to by były przewiewne i usztywniały kostkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-11-2015, 22:40
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie

A i jeszcze jedna uwaga - obuwie jest najważniejszą częścią sportowej garderoby i nie ma sensu na tym oszczędząć. Natomiast leginsy czy podkoszulek można kupić najtańszy byle z bawełny Ja z butów polecam Pumy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania